SME

Rok 2015 objektívom fotografov denníka SME (II)

Talianske vzdušné sily Frecce Tricolori vytvorili vlani na oblohe veľké srdce. Námetov na fotografie je na podujatí neúrekom. (Zdroj: SME - Ján Krošlák)
Rok 2015 objektívom fotografov denníka SME (II)

Pozrite si najlepšie zábery nášho fotografa Jána Krošláka.

Prezident Andrej Kiska navštívil Technickú akadémiu vo Zvolene, kde si prezrel dielne praktickej výučby a vyskúšal formulu. (4. 5. 2015, Zvolen)

Generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti NDS otvoril rýchlostnú cestu R2 Pstruša Kriváň za účasti ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Počiatka. Otvorenie rýchlostnej cesty R2 bolo sprevádzané konfliktmi, lietali aj vajíčka. V pozadí držali transparent Fico vysmiaty, Široký zahojený, ľudia okradnutý.

Ruiny dávneho mesta Perperikon, ležiace na území dnešného Bulharska v pohorí Rodopi. Na snímke obedná siesta pracovníka archeologického výskumu. (22. 7. 2015, Bulharsko)

Spoločný výcvik príslušníkov americkej 10. skupiny špeciálnych síl a príslušníkov žilinského 5. pluku špeciálneho určenia v Centre výcviku Lešť. Bol zameraný na taktické postupy pri boji proti terorizmu a pašovaniu nebezpečného materiálu cez hranice Európskej únie. Na fotke je vtruľník Black Hawk. (5. 3. 2015, Zvolen, Lešť)

Čiastočné zatmenie slnka nad Banskou Bystricou. (20. 3. 2015)

V stredisku Jasná v Nízkych Tatrách hasilo rozsiahly požiar hotela Junior niekoľko hasičských posádok celé hodiny. Celá oblasť bola zadymená, zvedaví turisti využili lanovku, aby si mohli nešťastie pozrieť z nadhľadu. Pri požiari zahynul jeden hostí a z hotela zostali ruiny. (6. 10. 2015, Jasná)

Snežné delá na Donovaloch ako pripravujú svahy na prvú lyžovačku. (25. 11. 2015, Banská Bystrica)

Štiavnická sudáreň. Výroba drevených sudov na dozrievanie vín a koňakov. (21. 4. 2015, Banská Štiavnica)

Prvé večerné korzo, hra tieňa a svetla na Pamätníku SNP. (11. 12. 2015. Banská Bystrica)

Oslavy 71. výročia Slovenského národného povstania. Robert Fico pred prejavom pri písaní ťaháku na ruku. (29. 8. 2015, Banská Bystrica)

Hniezdenie vtáctva.

Skok do rieky Slatina ako slovenská časť kampane Za živé rieky. Cieľom je upozorniť na potrebu ochrany vôd v Európe. BIG JUMP je celoeurópska kampaň, počas ktorej ľudia v rôznych krajinách Európy skáču do „svojich“ riek alebo v nich plávajú, aby symbolicky ukázali politikom a úradníkom, že chcú mať rieky čisté a živé. (14. 6. 2015, Zvolen, Slatinka)

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Rok 2015 objektívom fotografov denníka SME (I)

 

Čítajte ďalej

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu Foto

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

Ilustračné foto

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo Plus

Máme potenciál byť jednou z najlepších krajín.

Ilustračné foto

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

Slovensko.sk bude vyzerať ako gmail. Toto sú nové e-schránky

Eseročky budú mať povinne aktivované schránky od júla.

Podľa Najvyššieho kontrolného úradu stačí na prihlasovanie do eHealthu elektronický občiansky preukaz, nákup e-kartičiek poistenca je podľa úradu zbytočný.

Prečo je nevyhnutná vojna Facebooku a Bruselu

Padol prvý výstrel v regulačnej vojne.

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop