SME

Matovič a Lipšic neodkomunikovali spojenie. Preto im vraj klesajú preferencie

Matovič priznal, že sa voličom nesnažili vysvetliť dôvod spojenia strán OĽaNO a NOVA.

Igor Matovič.Igor Matovič. (Zdroj: SME - Gabriel Kuchta)

BRATISLAVA. Pokles preferencií hnutia OĽaNO Igora Matoviča po spojení s hnutím NOVA Daniela Lipšica je spôsobený tým, že obaja lídri málo komunikovali, že voliči NOVA sa nemusia báť Matoviča a voliči OĽaNO Lipšica.

V bilančnom rozhovore pre TASR to priznal Matovič s tým, že sa voličom nesnažili vysvetliť dôvod spojenia.

Matovič: Najzásadnejšie je, aby nevládli zlodeji

"Pre mňa je najzásadnejšie, aby po budúcich voľbách nevládli zlodeji. Preto, keď som videl, že Danielovi Lipšicovi a jeho hnutiu NOVA preferencie neprajú, podal som im pomocnú ruku. Takto sme zabránili tomu, aby možno tri percentá, ktoré by získali samostatne, vo voľbách neprepadli. Na Dana Lipšica neexistuje žiadna korupčná kauza. Napriek tomu, že bol dvakrát ministrom, je čistý. Neprišiel na neho žiaden anonym, ktorý by poukázal na korupčnú kauzu či rozkrádanie," vysvetlil Matovič.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa jeho slov Lipšic nevie ľudí dostatočne presvedčiť, lebo nerozdáva sociálne balíky. "Niekedy je to osud politikov, ktorí to so Slovenskom myslia dobre. Ľudia chcú byť niekedy klamaní a podliehať ilúziám a nepozerajú sa, čo je za tým. Politici, ktorí im hovoria, ako to je, hovoria im pravdu do očí, tých radšej posúvajú na okraj svojho záujmu. To môže byť aj prípad Dana Lipšica," konštatoval.

Spájanie síl

Na margo spojenia OĽaNO a NOVA Matovič tiež zdôraznil, že na jednej strane mnoho ľudí volá po spájaní síl v pravici, a keď niekto urobí takýto ústretový krok, potom im to nevyhovuje.

"Zároveň, nikto v júni nepredpokladal, že Smer-SD si postaví kampaň na strašení ľudí a na hrozbe utečencov, ktorí sem ani nechcú prísť. Ľudia sa nechali vystrašiť a dôsledkom je, že Smeru-SD preferencie dramaticky narástli," podotkol šéf Obyčajných. Aj preto OĽaNO-NOVA zmenili taktiku a napriek pôvodným vyhláseniam nejdú do volieb ako koalícia, ale ako jedna strana. Dvojkoalícia totiž potrebuje na vstup do parlamentu zisk minimálne sedem percent hlasov.

SkryťVypnúť reklamu

"Urobili sme to, aby neprepadli hlasy a Smer-SD nevytvoril s SNS ústavnú väčšinu. Ja by som bol najradšej, keby celá opozícia dokázala prísť s jedným programom a povedať, že po voľbách ho chceme spoločne presadiť. Nech si ide každý so svojou stranou, ale treba už pred voľbami ukázať, že vieme spolupracovať," dodal Matovič.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 85 834
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 577
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 302
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 448
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 388
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 373
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 224
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 438
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Boris Voroňák.

Posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční 11. apríla.


TASR
Kraslice so vzormi z Domaniže.

Učila ju majsterka z Domaniže.


Roman Mikulec (vpravo) a Gábor Grendel, poslanci z klubu hnutia Slovensko.

Mikulec a Grendel vytkli Ficovi, že otvorene kritizuje vyšetrovateľov.


TASR
Ilustračný záber.

Práce budú prebiehať v stredu a vo štvrtok.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu