BRATISLAVA. V utorok poobede prišli k budove bratislavského PKO robotníci aj s technikou a začali bývalé miesto koncertov rozoberať.
Demoličné práce pokračujú po tom, ako bratislavský magistrát predal bývalú budovu Parku kultúry a oddychu (PKO) za jedno euro spoločnosti Henbury Development.
Oblasť strážila agresívna bezpečnostná služba, ktorá zaútočila na novinárov s fotoaparátmi. Liali na nich vodu a svietili fotoreportérom laserom do objektívov.
„Ak sa novinárom niečo stalo, je mi to veľmi ľúto. Keď som sa to dozvedel, zavolal som tam, a dohovoril, aby sa to už neopakovalo,“ reagoval konateľ spoločnosti Henbury Development Ján Krnáč.
Prečítajte si tiež:
Urovnali spory
Mestskí poslanci napokon dňa 10. decembra po ôsmich hodinách rokovania odsúhlasili predaj dvoch budov niekdajšieho bratislavského kultúrneho miesta vlastníkovi pozemkov pod PKO, spoločnosti Henbury Development. Za ňou stoja realitné skupiny Cresco Group a J&T Real Estate.
Touto dohodou sa mali urovnať spory medzi mestom a investorom, ktorý si od radnice vymáha pohľadávky za viac ako 43 miliónov eur.
„Dohoda znamená, že sa stiahnu všetky žaloby a žiaden ujdený zisk ani žaloby sa nebudú vymáhať,“ zdôraznil vtedy po rokovaní konateľ spoločnosti Henbury Development Ján Krnáč.
Planetárium nestačí
Budovu PKO, ktorá bývala obľúbeným kultúrnym stánkom, by malo nahradiť planetárium a mediatéka. Postaviť ich má v rámci svojho developerského projektu Riverpark II. spoločnosť Henbury Development.
V zmluve s mestom sa investor tiež zaväzuje, že na vlastné náklady zrevitalizuje dunajskú promenádu vrátane zachovania balustrádneho múrika, vybuduje tu námestie. Chýbať nebude ani cyklotrasa či nový mobiliár.
Aktivistom sa však sľubované planetárium s kapacitou približne 140 ľudí nezdá ako dostatočná náhrada za PKO. Približne desiatka z nich prišla svoj názor vyjadriť na rokovanie mestského zastupiteľstva. Primátorovi vyčítali aj chýbajúci koncept dunajskej promenády a slabú komunikáciu magistrátu s verejnosťou.

Beata
Balogová
