SME

Kotlebov poslanec pred súdom: Svedkovia hovoria o bitke a kopancoch

Andrej Medvecký s bratom sú obžalovaní z ublíženia na zdraví a výtržníctva.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SME - JÁN KROŠLÁK)

NÁMESTOVO. Novozvolený poslanec Národnej rady Andrej Medvecký sa vo štvrtok spoločne so svojím bratom Jozefom postavil pred sudcu Okresného súdu v Námestove.

Obvinený je z prečinu ublíženia na zdraví z rasovej nenávisti. Podľa obžaloby mal v novembri 2014 napadnúť občana Dominikánskej republiky.

Zbitý Lenny Cruz žiada za ujmu na zdraví odškodné 10-tisíc eur, bratia Medvecký však vinu popierajú.

Okresný súd pojednávanie odročil.

Prečítajte si tiež: Extrémizmus na Kotlebovi jeho voliči nevidia (štyri chybné argumenty a ich vysvetlenie) Čítajte 
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toto je tvoj koniec!

"Okresný súd v Námestove pojednávanie odročil na 12. mája 2016 za účelom doplnenia dokazovania vypočutím svedka, ktorý sa na dnešné hlavné pojednávanie nedostavil a ktorému bola uložená poriadková pokuta," informoval hovorca Krajského súdu v Žiline Jozef Michňa.

SkryťVypnúť reklamu

Incident sa podľa obžaloby stal 1. novembra 2014 pred podnikom Imperia v Námestove. Podľa očitých svedkov práve Andrej Medcecký inicioval napadnutie Lennyho Cruza. Po výkrikoch: „Zabite toho negra, nemá tu čo robiť. Toto je tvoj koniec!“ si naňho kľakol a bil ho päsťami.

Zároveň jeho brat kopal Lennyho do brucha a hlavy. Lenny Cruz sa po tejto bitke musel liečiť 30 dní a ako uviedol, prišiel aj o prácu v Rakúsku.

Obžalovaní tvrdia, že k žiadnej bitke nedošlo a sú nevinní. Dokonca pred súdom povedali, že „ľudí inej farby majú veľmi radi a vychádzajú s nimi až moc dobre, pretože aj to sú ľudia“.

Prečítajte si tiež: Kotleba oslovil prakticky celé Slovensko Čítajte 

Chýbal svedok

Očakávalo sa, že súd by už dnes mohol vyniesť rozsudok. Samosudkyňa stihla vypočuť všetkých svedkov okrem jedného, ktorý na pojednávanie neprišiel. Prokurátor navrhol prečítať jeho výpoveď z prípravného konania. Obhajoba však žiadala svedka predviesť a vypočuť, súd preto pojednávanie odročil.

SkryťVypnúť reklamu

Prokurátor zatiaľ nevedel špecifikovať, aký trest obžalovaným hrozí.

Lenny Cruz pochádza z Dominikánskej republiky a pracuje a žije v Rakúsku so Slovenkou z Hornej Oravy. V Suchej Hore boli v novembri 2014 navštíviť rodičov partnerky a v Námestove sa boli zabaviť na diskotéke.

Práve v obci Suchá Hora, odkiaľ Lennyho partnerka pochádza, vyhrala v sobotňajších voľbách Ľudová strana - Naše Slovensko a jej žilinský krajský predseda, obžalovaný Andrej M., bol zvolený za poslanca Národnej rady SR.

Problémy mal aj v minulosti

Medvecký mal problémy so zákonom už v predchádzajúcom období. "Obžalovaného v marci minulého roka Okresný súd v Ružomberku uznal za vinného zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu uložil trest odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu dva roky a zákaz činnosti vedenia motorových vozidiel na tri roky," dodal Michňa.

SkryťVypnúť reklamu

Obžalovaný kandidoval v parlamentných voľbách s číslom 9 za politickú stranu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, v ktorej pôsobí zároveň ako žilinský krajský predseda. Od občanov SR získal 4832 preferenčných hlasov.

Strana Kotleba - ĽSNS

Populisti dokázali využiť zásadné zlyhania štátu.


8
Súvisiace témy: Andrej Medvecký, Ondrej Ďurica
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  2. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  3. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  4. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  5. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  6. Čo bude toto leto in?
  7. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  8. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  1. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  2. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  3. LESY SR hostili prestížne udeľovanie cien CIC
  4. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  5. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo?
  6. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  7. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  8. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 8 402
  2. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 7 182
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 143
  4. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo? 3 501
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 3 299
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 199
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 3 029
  8. Čo bude toto leto in? 2 715
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu