SME

Móda na prvom mieste. Takto vyzerali Bratislavské módne dni

Na móle sa okrem domácich tvorcov predstavili aj zahraniční hostia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

BRATISLAVA. Bratislavské módne dni sa konajú štyrikrát do roka, na jar, leto, jeseň i zimu a sú prezentáciou najnovších trendov svetových módnych značiek.

Na móle sa okrem domácich tvorcov predstavili aj zahraniční hostia z Česka, Poľska a Rumunska.

Novinkou je hudobná dramaturgia, ktorú pripravil známy hudobník a producent Martin Valihora. Prehliadky návrhárov tak sprevádzal špeciálny hudobný set. 

Zahraničnými hosťami módnych dní boli renomovaná návrhárka Alice Abraham z Českej republiky, Rozalia Bot z Rumunska, poľská škola dizajnu UAP Atelier Projektowania Ubjoru, s ktorou sa predstavila aj slovenská návrhárka Silvia Vilčinska. Zo značiek odprezentovali svoju tvorbu Timberland, Relleciga, Katie Q, Cube a Sunday Lime. 

Dražili sa klobúky, ktoré špeciálne upravili módni tvorcovia. Výťažok z charitatívnej dražby poputuje nadácii Zlatá rybka a podporí malých pacientov z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch.

FOTO: SME/Gabriel Kuchta 

 

 

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

zľava Robert Lewandowski, Raphinha a Lamine Yamal

Tento tím je taký drzý, že bez výčitiek hovoria, že chcú všetko.


Ivana Demidova si na drafte v roku 2024 vybral Montreal z celkového 5. miesta.

Mladý útočník môže nečakane nastúpiť za Montreal ešte v tejto sezóne.


Martin Turčin
Luka Dončič

Lakers si zaistil účasť v play-off.


TASR
Lionel Messi a Jordi Alba

Stále je príkladom toho, ako bojovať o víťazstvo, hovorí tréner Mascherano.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu