SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Vata, či diplomovka. Opozícia kritizovala vládny program (minúta po minúte)

Vládu podľa ministra Maďariča nezostavili oligarchovia, ale vôľa ľudí.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), podpredseda parlamentu Martin Glváč a podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini.Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), podpredseda parlamentu Martin Glváč a podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini. (Zdroj: TASR)
Prečítajte si tiež: V Smere o Ficovom nástupcovi nešpekulujú (minúta po minúte) Čítajte 

Dianie v parlamente sme sledovali minútu po minúte: 

19:04  Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť. Rozprava v parlamente bude pokračovať vo štvrtok o 9:00 hod. 

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

19:01 Martin Fecko svoj prejav dokončiť nestihol, možnosť dostane zajtra po deviatej hodine, kedy parlament opäť zasadne.

18:55 Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek prijalo pozitívne, že bratislavská krajská prokuratúra odmietla trestné oznámenie, ktoré podal exminister zdravotníctva Viliam Čislák na zástupcov sestier. "Očakávame, že sa exminister zdravotníctva Čislák zástupcom sestier a samotným sestrám ospravedlní," uviedla Monika Kavecká.

Prečítajte si tiež: Sestry čakajú ospravedlnenie od exministra Čisláka Čítajte 

18:51 Dnešné posledné vystúpenie predniesol Martin Fecko z OĽaNO. Grom prejavu bola téma pozemkovej a vlastníckej agendy.

Vyzval ministerku pôdohospodárstva Matečnú, aby naučila kolegov, čo je pozemkový fond. "Vyznieva totiž dosť groteskne, keď niekto povie, že reštitúcie rieši pozemkový fond," povedal. Dodal, že reštitúcia je ospravedlnenie sa súčasnej vlády ľuďom, ktorých štát pripravil o pozemky v roku 1948 a nie privatizácia. Upozornil, že o reštitúciách nie je v programovom vyhlásení vlády ani slovo.

Skryť Vypnúť reklamu

18:40 Viacerí poslanci ako napríklad Ján Budaj, Jozef Viskupič z OĽaNO, či Ondrej Dostál z SaS vyzdvihli vo faktických poznámkach Dubačovej ľudskosť a odžité skúsenosti.

18:14 "Slovensko potrebuje reformy, ktoré naozaj posunú krajinu dopredu. A potrebuje dôveryhodnú politickú silu, ktorá je schopná reformy nielen navrhnúť, ale aj presadiť. Téma vzniku novej politickej strany, ktorá by v sebe niesla reformný potenciál SDKÚ z čias Mikuláša Dzurindu a Ivana Mikloša, zaznieva najmä pri stoloch bratislavskej kaviarne," píše vo svojom komentári Jakub Filo.

Prečítajte si tiež: Kaviareň, ani bratislavská, Slovensko nespasí Čítajte 

18:05 "Tak veľa slov a tak málo lásky," povedala v prejave na margo textu programového vyhlásenia vlády poslankyňa z OĽaNO Viera Dubačová.

V prejave sa venovala prevažne úlohe občianskej spoločnosti a aktivitám tretieho sektora, ktorý často supluje to, čo by mal robiť štát.

Skryť Vypnúť reklamu

"Dnes už nie je o päť minút dvanásť, už je päť minút po dvanástej," uviedla a ponúkla, že sa vynasnaží, aby v každej obci mohli byť aktivisti, ktorí by mohli pomôcť marginalizovaným a sociálne slabším rodinám. "V prvom rade je človek, až potom hospodárstvo," uzavrela svoj prejav.

17:49 Adriana Pčolinská z hnutia Sme rodina avizovala svoje vystúpenie ako "netradičné". Poňala ho ako akademické zhodnotenie programového vyhlásenia vlády. Po jeho teoretickej stránke je podľa nej výborne zvládnuté, ale prekážajú jej nedostatky v empirickej časti.

"Každá kvalifikačná práca má však právo na obhajobu," povedala, no dodala, že programové vyhlásenie nepodporí.

17:40 Martin Poliačik zo SaS bol z Verešovej prejavu zmätený. Vytkol že sa venovala záujmom len určitej skupiny obyvateľstva, pričom pripomenul existenciu neúplných rodín a fakt, že množstvo detí sa rodí nezosobášeným párom.

Skryť Vypnúť reklamu

Verešová reagovala, že deti majú rovnakú právnu ochranu bez ohľadu na to, v akom zväzku žijú rodičia.

Prečítajte si tiež: Päť problémov vládneho programu v školstve Čítajte 

17:23 Bez faktických poznámok na Marčekovu adresu dostala slovo Anna Verešová z hnutia OĽaNO. Začala tým, že programové vyhlásenie nepozná pojem "rodinná politika". Kritizuje, že spájanie rodinnej politiky so sociálnou politikou, ktorej sa dokument venuje, má len určité prieniky.

Vyzdvihla, že podpora zosúladenia rodinného a pracovného života je predovšetkým v záujme detí.

"Podpora rodín, to je množstvo jednotlivých rovností," povedala a k zmienke o neschopnosti štátu zabezpečiť mladým rodinám dôstojné bývanie pridala aj nespravodlivosť konceptu vlakov zadarmo voči tým, ktorí cestujú trebárs autobusmi.

Vláde ponúkla pri tvorbe legislatívnych krokov súvisiacich s rodinnou politikou svoje poznatky z praxe.

Skryť Vypnúť reklamu

17:12 Do rozpravy sa zapojil vystúpením Peter Marček zo Sme rodina. Na úvod uviedol, že aj kritizovanie vlády by malo prebiehať v kultivovanej forme.

V programovom vyhlásení ocenil zmienku o celoživotnom vzdelávaní, no chýba mu koncepcia práce s ľuďmi s nižšou kvalifikáciou. Práca s nimi je podľa neho dôležitá, pretože by sa tak mohla znížiť potreba migrantov zo zahraničia v niektorých sektoroch.

Tiež vyslovil svoje odhodlanie pracovať "pre dobro slovenskej kultúry".

Prečítajte si tiež: V parlamente budú opäť asistovať misska aj hovorca poisťovne Čítajte 

16:58 Viac ako dve tretiny poslancov si už vybrali svojich asistentov. Internetová stránka parlamentu eviduje aspoň jedného asistenta pri 105 poslancoch. Zvyšných 45 členov snemovne zatiaľ plateného pomocníka nemá.

16:21 Jana Kiššová z SaS považuje programové vyhlásenie za vágne. Členov vlády sa pýta, či vôbec tušia, čo v programovom vyhlásení schválili. Ona sama ho nepodporí. 

Skryť Vypnúť reklamu

16:05  Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) zrušila väčšinu voľných sudcovských miest, ktoré v závere svojho pôsobenia určil jej predchodca Tomáš Borec (nominant Smeru).

„Dôvodom na zrušenie miest bol zámer ministerky spravodlivosti komplexne sa oboznámiť so situáciou na jednotlivých súdoch a následne prehodnotiť potreby súdov,“ odôvodnil Žitňanskej krok hovorca rezortu Peter Bubla.

15:56 Peter Osuský z klubu liberálov vyzval vládu, aby za štyri roky zvýšila výdavky na obranu a dodržala záväzok, ktorý dalo Slovensko na summite NATO v Newporte, že nebude znižovať rozpočet na obranu a do roku 2020 bude tento rozpočet navyšovať tak, že dosiahne výšku priemeru v krajinách NATO, ktorá predstavuje 1,6 percenta HDP.

Osuský sa tiež vyjadril, že ak v zdravotníctve po zavedení potrebných zmien nebude striekať krv, bude minimálne vrieť, pretože krv vrie vždy, keď sa siahne na výsady a peniaze. 

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: V Bratislave protestovali nespokojní učitelia. Danko vyzval na ďalší dialóg Čítajte 

15:29 "Takto by to malo vyzerať v parlamente," ocenil Žarnayov vecný prejav Dušan Jarjabek zo Smeru. 

15:06 Reforma školstva sa podľa  Žarnaya nedá robiť od úradníckeho stola, ak je minister so svojím ministerstvom odtrhnutý od reálneho života, jeho skutky, ciele a plány sa musia minúť účinkom.

14:56 Nič nehovoriace frázy, tak opísal Žarnay vládny program v oblasti školstva. Rovnako mu chýba dlhodobejšia vízia. „Jedno volebné obdobie na to stačiť nebude, treba najmenej päť rokov,“ poznamenal v rozprave.

„Nechcem hovoriť o tom, že minister nevie, aký je to pocit obracať v peňaženke jedno euro, ako to robia učitelia." 

Oto Žarnay, OĽaNO-NOVA

Poslanec zdôraznil, že vládny program by mal obsahovať také veci, ktoré sú akceptovateľné učiteľskou obcou a odbornou verejnosťou. „Môžeme hovoriť o platoch, modernom vyučovaní či o rozvoji školstva, no bez ľudského obsahu sú všetky pokusy o reformu len kusom papiera, ktorý učitelia neprevezmú, pretože zistia, že obsahuje len frázy, ktoré im nepomôžu,“ povedal.

Skryť Vypnúť reklamu

 Žarnay okrem iného kritizoval nedostatok a kvalitu učebníc, ako aj problémy v digitalizácii školstva. 

14:44 Do rozpravy sa zapojil Nositeľ ceny Biela vrana a bývalý učiteľ Oto Žarnay (OĽaNO-NOVA). „Je veľmi ľahké tvoriť reformu školstva od úradníckeho stola,“ hovorí. Ak je minister odtrhnutý od reálneho života, tak jeho ciele sa podľa Žarnaya minú účinkom. Učitelia sú na kraji spoločnosť a tá ich morálne dehonestuje, upozornil. Učiteľ je vo finančnom ohodnotení na poslednom mieste spoločnosti. 

14:16  Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko nevylučuje zmeny na rôznych postoch v štátnej správe. Popiera však špekulácie, že SNS chce svojho človeka vo vedení polície. Spomína sa výmena policajného viceprezidenta, kde by údajne Danko chcel šéfa odboru špecializovaných služieb policajného prezídia Jaroslava Malíka.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Znalec si za posudkom na piešťanské CT stojí Čítajte 

14:10 Ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru) kauza nákupu CT prístroja piešťanskou nemocnicou traumatizuje. Povedal to novinárom s tým, že sú tam významné spochybnenia.

"Samozrejme, že ma to traumatizuje, nemôžu sa takéto veci stávať. Mala by byť vyvodená zodpovednosť," povedal Drucker. Podľa jeho slov rezort má v súčasnosti informácie o potrebe CT prístrojov na Slovensku. "Chceme vypísať veľkú súťaž, bude to viacero zmlúv a tam uvidíme, aká je cena CT s podobnými parametrami," avizoval.

Na margo skutočnosti, že prvý námestník generálneho prokurátora René Vanek zrušil obvinenia všetkých osôb v tejto kauze, Drucker podotkol, že podľa jeho informácií kauza nie je uzatvorená.

14:01 Diskusia opäť pokračuje, slovo má Martin Klus z SaS, ktorý sa chce primárne venovať zahraničnej politike. Poslanec sa pýta, ako je vláda pripravená na tzv. hybridnú vojnu. 

Skryť Vypnúť reklamu

Klus chváli, že mienime podporovať rozširovanie Európskej únie a ochranu Schengenských hraníc. Rád by vláde pomohol so zmenou volebného systému a ponúka brožúru, kde túto problematiku zhrnul v šiestich krokoch. 

13:06 Andrej Hrnčiar vyhlásil obednú prestávku, rozprava bude pokračovať o 14:00 hod.

13:05 „Nič nové a faktické ste nepovedali,“ reagoval Maďarič. Nechcete akceptovať, že táto vláda je z vôle väčšiny.  

13:03 "Smer vznikal ako akciovka piatich oligarchov," hovorí Lipšic. Problémom je, že túto krajinu si rozparcelovali oligarchovia a budeme o tom hovoriť. „Vy viete a boli ste pri tom, keď vznikol Smer,“ odkázal Maďaričovi Lipšic.

12:53 Gábor Grendel si myslí, že Maďariča asi partneri neinformovali o niektorých stretnutiach, keď tvrdí, že oligarchovia sa nepodieľali na tvorbe súčasnej koalície. 

Skryť Vypnúť reklamu

12:50 „Vy veľmi dobre viete, že ja viem,“ odkázal Mihál ministrovi Maďaričovi.  

12:48  Liberálom sa vláda nepodarila podľa Maďariča postaviť preto, lebo ju chcela stavať na nenávisti Igora Matoviča a Daniela Lipšica. 

„Ak viete o tom, že túto vládu skladali oligarchovia, doneste jasné dôkazy."

Marek Maďarič, Smer

12:45  Minister kultúry sa postavil za programové vyhlásenie vlády a odmietol kritiku opozície. Je presvedčený, že v každej oblasti je v programe rad dobrých opatrení, ktoré môžu každú oblasť posunúť za štyri roky pozitívne dopredu.

12:42 O vystúpenie v rozprave požiadal minister kultúry Marek Maďarič, ktorý sa ohradil voči Mihálovmu tvrdeniu, že vládu skladali oligarchovia. Ak má poslanec SaS dôkazy svojho tvrdenia, má ich podľa ministra predložiť. 

„Vláda okolo SaS nemohla vzniknúť lebo Matovič, lebo Sme rodina,“ vyhlásil Maďarič. To bolo jedno zo základných východísk, aby vznikla vláda iná. 

Skryť Vypnúť reklamu

Strany sa do nej spojili aj preto, že chceli vypočuť žiadosť voličov o spoluprácu. "Vznikla vláda, ktorá vypočula jedno z posolstiev voličov – spolupracujte aj za cenu toho, že prekonáte predsudky voči sebe či historické spory. Spolupracujte, aby sme tu mali vládu, ktorá vydrží štyri roky a ktorá možno dokáže spolupracovať v zmysle pozitívneho kompromisu," vyhlásil. 

12:20 Ambíciu dosiahnuť vyrovnaný rozpočet v roku 2020 považuje Mihál za smiešnu, keďže v roku 2020 aktuálna vláda končí. V dokumente mu chýba dôraz na znižovanie byrokracie, čo deklaratívne uvádzajú všetky kabinety inde vo svete, podľa Mihála ešte aj na Madagaskare. 

Kabinet exminister vyzval na zrušenie zákona o cezhraničnej spolupráci, ktorý má nadobudnúť účinnosť 16. júna. Tento zákon podľa Mihála prinesie na Slovensku byrokraciu „ako Brno“. 

Skryť Vypnúť reklamu

„Skúsme úprimne niečo pre Slovensko urobiť,“ vyhlásil na záver Mihál, rád pomôže aj svojimi návrhmi. 

11:55 Jozef Mihál (SaS) bude hovoriť o štyroch témach, na úvod si však neodpustil zopár poznámok k tomu, ako vznikla nová vláda. O programovom vyhlásení hovorí ako o povinnej jazde a jeho 70 strán označil sa za prázdnu vatu.  Dokument je podľa jeho slov nevyrovnaný, akoby niektoré časti písali žiaci z pomocnej školy, niektoré vysokoškolskí profesori. 

Upozornil aj na to, že vláda už splnila sľub a ešte nie je ani programové vyhlásenie schválené. Vláda sa zaviazala znížiť nezamestnanosť pod desať percent, tá však už túto hranicu podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny prekonala. 

Mihál tiež nevidí žiadne idey pravicových strán s tým, že za pravicové sa dá označiť napríklad mierne zníženie dane právnických osôb z 22 na 21 percent. „Toto ste presadili, vajatavé veci?“ pýta sa Mihál Bugára a Hrnčiara. 

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Nezamestnanosť klesla pod desať percent Čítajte 

11:52 „To, že som na vozíčku, ešte neznamená, že budem dobrá poslankyňa,“ ale Petruchová chce podľa vlastných slov pracovať najlepšie ako vie. 

11:30 Petruchová verí, že nájde s koaličnými poslancami spoločnú reč. Kolegovia poslanci oceňujú Petruchovej silu, Lucia Nicholsonová je rada, že je vidno aj vozíčkarov. 

11:22 Ako problém poslankyňa vidí aj otázku bývania, pretože bezbariérové byty okrem miestnych samospráv u nás neexistujú. Problémom je i hľadanie si zamestnania. Upozornila na to, že vláda si vo vyhlásení stanovila za cieľ vytvorenie 100-tisíc pracovných miest. „No nikde sa nepíše, koľko zdravotne postihnutých medzi nimi bude,“ poznamenala s tým, že veci sú často len na papieri, no problémy ľudí so zdravotným postihnutím sa neriešia. 

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Stále nie sme v spoločnosti úplne prijímaní, tvrdí poslankyňa na vozíčku Čítajte 

11:00 V rozprave ďalej vystúpi Silvia Petruchová (OĽaNO), ktorá podľa vlastných slov háji v parlamente záujmy hendikepovaných ľudí. Podpredseda parlamentu Béla Bugár sa poslankyni, ktorá je na invalidnom vozíčku, ospravedlnil, pretože neboli zabezpečené všetky technické veci, aby mohla rečniť za pultom. Všetko sa podarilo vyriešiť a Petruchová reční rovnako ako ostatní poslanci.

Kvalita života ľudí so zdravotným postihnutím sa podľa nej od revolúcie mierne zlepšila, no nie tak, ako by si to predstavovali.  Petruchová márne hľadala tému bezbariérovosti, vo vládnom programe sa podľa nej spomína iba raz a to pri vlakovej doprave. Ako uviedla z praxe, mobilné zdvíhacie zariadenia však vozíčkari nevedia využívať. 

Upozornila tiež na to, že problémy zdravotne postihnutých ovplyvňujú aj životy príbuzných a tí by si podľa nej zaslúžili vo vládnom programe samostatnú kapitolu. 

Za jeden z najväčších problémov považuje to, že je nákladné niečo debarierizovať. „Je smutné, že nevieme zabezpečiť základné veci ešte predtým, ako situácia nastane,“ poznamenala. 

10:51 Podľa Jany Vaľovej zo Smeru je programové vyhlásenie dokument, ktorý je náčrtom a víziou. "Samotná legislatíva a zákony budú tie, ktoré budeme počas štyroch rokov prijímať," reagovala na Gaborčákovú s tým, že podieľať na ich príprave sa môžu aj opoziční poslanci.

10:12  Gábor Grendel predniesol procedurálny návrh. Žiada, aby bol pre poslancov zabezpečený rozpis účasti jednotlivých ministrov vlády. Chýba mu najmä minister sociálnych vecí Ján Richter, keďže viacerí rečníci sú odborníci na sociálnu oblasť. Tejto téme sa venuje aj Soňa Gaborčáková z OĽaNO. 

V prioritách vlády jej chýba hneď niekoľko opatrení. "Zvýšenie daňového bonusu, rodinné poistenie, či zvyšovanie prídavkov na deti sa do priorít podpory rodín nedostalo," skonštatovala. Podľa jej slov tam nie je zapracovaná ani koncepcia centier včasnej intervencie ako pomoc rodinám, kde sa narodí dieťa so zdravotným znevýhodnením.

Opozičná poslankyňa chce byť nápomocná, ak vláda požiada o jej pomoc, aby spoločne mohli pomôcť tým najzraniteľnejším ľuďom. „Kedy, keď nie je teraz?“ pýta sa Gaborčáková. 

10:03 Erika Jurinová rečnila takmer hodinu. 

9:46 Nie všetko, čo sa tvári bezbariérovo, bezbariérové aj je. Jurinová tvrdí, že jedna plošina v budove nepomôže všetkým zdravotne postihnutým. Vláda by sa mala v tomto smere zamerať na celý verejný priestor.  

"Sú tam slová ako podporíme, prehodnotíme, zvážime či vytvoríme podmienky."

Erika Jurinová, OĽaNO-NOVA

9:20  Jurinová ocenila snahu pokračovať v úsilí o konsolidáciu verejných financií. "Ale sami ste si znížili latku. Dá sa to pochopiť. Ak sa chcete občanom páčiť, potrebujete veľa peňazí," podotkla opozičná poslankyňa, ktorú vyrušila snaha vlády meniť ústavný zákon o dlhovej brzde. 

9:13 Dvom ministerkám vo Ficovej vláde Jurinová želá, aby svoju funkciu ustáli a dokázali, že aj ženy vedia robiť dobré rozhodnutia. Oblasť ľudských práv sa podľa Jurinovej obmedzila iba na pár viet a pýta sa, kedy budeme posilňovať práva občana. 

9:09 Medzi sféry záujmu v programovom vyhlásení patrí krajina, štát či Slovensko, ale človek ako ľudská bytosť tam nie je.  "Sú tam slová ako podporíme, prehodnotíme, zvážime či vytvoríme podmienky," zdôraznila Jurinová s vierou, že sa podarí prijať aj reformné veci. 

9:01  Tretí rokovací deň druhej schôdze otvoril podpredseda parlamentu Martin Glváč. Erike Jurinovej  (OĽaNO-NOVA) sa zdá smutné, že v Národnej rade je prítomný iba jeden člen vlády. 

Do rozpravy je ešte písomne prihlásených 30 poslancov. Po tom, ako sa všetci dostanú k slovu, bude možnosť prihlásiť sa ústne.

Prečítajte si tiež: Danko chce vo vedení polície svojho nominanta Čítajte 

8:59 Personálne zmeny po voľbách budú aj na čele Policajného zboru SR. Do vedenia chce svojho nominanta dostať SNS. Tibor Gašpar by mal viesť políciu naďalej.

K výmene by podľa informácií agentúry SITA však malo dôjsť na poste prvého viceprezidenta. Predseda SNS Andrej Danko presadzuje na túto pozíciu riaditeľa Odboru špecializovaných služieb Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky Jaroslava Malíka.


 

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 2. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 3. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 4. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 5. Spánok – základ pevných vzťahov
 6. Auto do firmy môžete mať už od 150 eur mesačne
 7. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 8. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 9. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 10. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 1. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 2. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 3. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 4. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 5. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 6. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 7. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 8. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 9. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 10. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 21 527
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 878
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 091
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 757
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 630
 6. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 151
 7. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 057
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 922
 9. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 538
 10. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 536
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Robert Fico.

Smer chce nové referendum s dvoma otázkami.


2 h

Neprehliadnite tiež

Logo podcastu Dobré ráno.

Ako všetci zlyhali pri zápase Trnavy so Slovanom.


a 3 ďalší 33m
Skryť Zatvoriť reklamu