BRATISLAVA. V nedeľu nás čaká oblačné až zamračené počasie, na mnohých miestach bude dážď alebo prehánky, na západe Slovenska ojedinele. Denná teplota vystúpi na 9 až 13 stupňov, na severe územia bude ešte chladnejšie, 4 až 9 stupňov.
Denné teploty:
- Nedeľa: 9 až 13 stupňov
- Pondelok: 8 až 12 stupňov
- Utorok: 11 až 16 stupňov
- Streda: 6 až 11 stupňov
Od 800 až 900 metrov aj zasneží, teplota vo výške 1500 metrov bude -3 stupne. Dajte si pozor na vietor, ten v nárazoch dosiahne rýchlosť od 55 do 75 kilometrov za hodinu. Informujú o tom meteorológovia z SHMÚ na svojom portáli.
Začiatok nového týždňa nás privíta v podobnom duchu. V pondelok bude premenlivá, prevažne veľká oblačnosť a miestami prehánky. Na východe Slovenska sa môže ešte z rána vyskytnúť trvalejší dážď. Denná teplota ešte mierne poklesne na 8 až 12 stupňov, na severe okolo 6 stupňov. Vietor môže v nárazoch na východe územia dosiahnuť až 60 kilometrov za hodinu.
Utorok nás privíta jasným až polooblačným počasím, no v priebehu dňa bude od západu oblačnosť pribúdať a popoludní sa môže vyskytnúť aj slabý dážď. Denná teplota už bude vyššia, čaká nás 11 až 16 stupňov, na severe okolo 9 stupňov.
V stredu sa na Slovensko opäť vráti zamračené a daždivé počasie. Najvyššia denná teplota na 6 až 11 stupňov, no obyvatelia východného Slovenska si užijú 12 až 16 stupňov.

Beata
Balogová
