Matej Šiškovič - Inštitút vzdelávacej politiky

Inštitútu šéfuje od jeho vzniku, ako analytik pracoval niekoľko rokov aj v prominentnom Inštitúte finančnej politiky ministerstva financií. Študoval na Národnohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave, no bol aj na viacerých zahraničných pobytoch a stážach.
Zúčastnil sa na programe U. S. International Visitors Leadership a stážoval v OECD. Je členom riadiaceho výboru Centra OECD pre výskum a inovácie vo vzdelávaní a členom Výboru pre vzdelávaciu politiku OECD. Inštitút s touto organizáciou analyzoval aj efektivitu využívania zdrojov. "Hlavné zistenia a odporúčania pre Slovensko boli prezentované vo februári za účasti generálneho tajomníka OECD," povedal Šiškovič.

Martin Smatana - Inštitút zdravotnej politiky

Vo veku, keď si väčšina študentov privyká na vysokoškolský systém, už promoval na univerzite v Londýne. V inštitúte pôsobí od mája 2014 a venuje sa finančnému, ekonomickému a epidemiologickému modelovaniu v zdravotníctve. Študovať manažment a financie začal na univerzite v Oxforde, pokračoval v odbore zdravotnícky manažment na londýnskej Imperial College. Promoval, keď mal 21 rokov.
Ako konzultant pracoval na niekoľkých projektoch, ktoré analyzovali hodnotu za peniaze pre štátny zdravotnícky inštitút v Anglicku aj pre Svetovú zdravotnícku organizáciu. Viedol aj projekt finančného a medicínskeho rozvoja nemocníc Stredočeského kraja.
Je spoluautorom viacerých publikácií a zastupuje Slovensko v niekoľkých medzinárodných expertných skupinách, napríklad aj Európskej komisie. Na Slovensko sa vrátil, aby pomohol zlepšiť pomery v zdravotníctve. ale aj pre strach z lietania a vtedajšiu priateľku, ktorá tu žila.
Ján Fidrmuc - analytická jednotka Úradu vlády

Slováka s holandským občianstvom zamestnal Úrad vlády koncom minulého roka. Študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave, na Univerzite Missouri v Columbii a doktorát z ekonómie si urobil na univerzite v holandskom meste Tilburg.
Pracoval na viacerých zahraničných univerzitách, napríklad v Anglicku, Írsku či Belgicku, od roku 2006 pôsobí ako profesor ekonómie na britskej Univerzite Brunel. Je držiteľom druhej ceny Európskej investičnej banky z roku 2001. Je autorom viacerých odborných publikácií a článkov, ktoré publikoval v prestížnych časopisoch ako napríklad Economic Journal.
Štefan Kišš - Inštitút finančnej politiky

Blízky spolupracovník a priateľ zosnulého ekonóma Martina Filka pracuje na Inštitúte finančnej politiky s dvojročnou prestávkou od roku 2007. Pôsobil aj v Bruseli v Stálom zastúpení Slovenska v Európskej únii. Je spoluautorom konceptu Hodnota za peniaze, ktorú vytvoril spolu s Filkom a Ľudovítom Ódorom z Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.
S Filkom sa poznali už od vysokoškolských štúdií. Kišš je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave, neskôr rovnako ako Filko študoval aj na Erasmus University v Rotterdame. Počas vyskoškolského štúdia pracoval vyše dvoch rokov ako redaktor v Hospodárskych novinách.

Beata
Balogová
