BRATISLAVA. Trojica poslancov z hnutia Sme rodina Peter Marček, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek možno príde o členstvo v klube.
Dôvodom má byť ich slabá poslanecká aktivita.
Po návrate Kollára zasadne klub
Peter Pčolinský sa k týmto informáciám vyjadrovať nechce, Boris Kollár je v Spojených štátoch.
"Po návrate Borisa Kollára by mal zasadnúť klub a tam by sme mali prijať stanovisko k súčasnej situácii," povedal Pčolinský.
Situácia je dnes podľa neho taká, že Kollár nie je spokojný s prácou a aktivitou troch poslancov. Či hrozí trojlístku vyhodenie z klubu, Pčolinský nepovedal.
Plánujú platformu
O odchode trojice poslancov sa hovorilo už pred pár týždňami. Kollár vtedy pre TASR povedal, že nikto neodchádza.
Šimkovičová informácie o odchode tiež napokon poprela. Denník N v pondelo informoval, že trojlístok plánuje založiť platformu v parlamente. Kollár denníku povedal, že Marček, Šimkovičová a Holúbek v parlamente nič nerobia, s ničím neprichádzajú, len tam sedia a hlasujú.
Hnutie Sme rodina získalo v marcových parlamentných voľbách 6,6 percenta hlasov. To mu prinieslo 11 poslaneckých kresiel. Ak by trojica poslancov odišla, alebo by ich vyhodili, klub by mal len osem poslancov. Ešte by existovať mohol, ale nesmel by už prísť o žiadneho zákonodarcu, inak by zanikol.
Hnutie prichádza s kladivom na čierne stavby
Hnutie Sme rodina predložilo do parlamentu novelu stavebného zákona, ktorá má byť podľa poslanca hnutia Milana Krajniaka kladivom na čierne stavby.
Ako povedal Krajniak v utorok pre agentúru SITA, Sme rodina presadzuje predložením novely nulovú toleranciu voči asociálom.
Zámerom novely zákona je podľa Krajniaka zabrániť vzniku nových čiernych stavieb. „Chceme dosiahnuť takzvaný STOP stav, aby sa problém spojený s čiernymi stavbami na Slovensku nezväčšoval. Po schválení ´kladiva na čierne stavby´ prídeme následne s návrhom, ako vyriešiť čierne stavby, ktoré už na cudzích pozemkoch roky existujú,“ uviedol s tým, že vláda v otázke čiernych stavieb už roky zlyháva, nerieši tento problém a nechráni slušných občanov.
Novelou zákona sa zavádza povinnosť odstrániť stavbu alebo akýkoľvek objekt zhotovený bez stavebného povolenia na cudzom pozemku bez písomného súhlasu majiteľa pozemku. Odstránenie stavby, s výnimkou inžinierskych stavieb definovaných stavebným zákonom, nariadi stavebný úrad na návrh vlastníka pozemku alebo obce.
V prípade, ak ten, kto bol povinný, stavbu neodstráni, na jeho náklady zabezpečí odstránenie takejto stavby stavebný úrad, ktorý rozhodnutie vydal. Ak nie je možné zistiť vlastníka stavby, nariadi stavebný úrad povinnosť odstrániť takúto stavbu obci, v katastrálnom území ktorej sa stavba nachádza.