Autor: Marián Leško / Trend
P rvé dni po voľbách zahnaný do defenzívy, musel popierať, že bol „poskokom“, ktorý pre svojho bossa Žaluďa (Petra Steinhübela) previezol cez rakúsko-slovenskú hranicu šesť kilogramov heroínu, ako to uvádzala správa Úradu na ochranu ústavy a demokracie z roku 1990.
A musel tiež vysvetľovať, že fotografie s mafiánskym bossom Piťom (Jurajom Andrejčákom) v kubánskom bare Floridita vznikli tak, že sa tam v roku 2006 úplne náhodne stretli.

Potom ešte nasledovala lavína vážnych i kurióznych obvinení, ktorú voči nemu spustil Marián Kočner, známa postava z kauzy Sasanka, skládky v Pezinku či Glance House.
Vznikom vládnej koalície sa obdobie defenzívy skončilo. B. Kollár odvtedy už iba útočí.
Kráľ slovenského hejtu
K zostaveniu vlády nakrútil video, ktoré si za niekoľko dní pozrelo viac ako 800-tisíc ľudí.
“Preto sme do politiky išli, aby sme tieto posty obsadzovali.
„
„Takéto číslo možno urobí len Rytmus, keď natočí nový klip,“ podotkol jeho autor a od tej chvíle využíva každú príležitosť, aby pre svoje publikum bol „Rytmusom“ politiky.
Jemu nejde iba o to, aby sa niesol na vlne internetového hejtu, on chce byť jeho kráľom. Treba uznať, že sa mu to zatiaľ celkom darí.
Aj vo veciach, v ktorých sa s ostatnými politikmi v zásade zhoduje, siaha po slovníku, ktorým sa chce od všetkých odlíšiť. Preto násilné odobratie dieťaťa v školskej triede komentoval slovami: „Dementnosť súdu! Dementnosť sociálky! Dementnosť štátu, že to umožňuje!“
Viac ako domáce udalosti ho k videám a facebookovým statusom „inšpirujú“ návrhy alebo stanoviská Bruselu.
Návrh, aby krajiny, ktoré odmietnu prijať utečencov, zaplatili tým, ktoré sa ich ujmú, štvrť milióna eur za každého, doslova spláchol: „Eurohajzli nám vyčíslili pokutu za každého neprijatého privandrovalca!!! To je už len obohatenie frau Merkel, kedy túto bosorku už Nemci odstránia!“ Napísať, že s návrhom zásadne nesúhlasí z takých či iných dôvodov, ako to urobili ostatní, B. Kollárovi nestačí, lebo by zapadol v dave bez ohlasu.
Preto povýšil hejt voči Bruselu na štandardný prejav parlamentného politika.
Systematické vyvolávanie a organizovanie nenávisti si Boris Kollár vybral ako sebe vlastný druh politiky
Rovnako totiž komentoval aj správu Európskej komisie, ktorá kritizovala, že v našich špeciálnych triedach je bezdôvodne veľký počet rómskych detí.
Preto navrhla včleniť zaostávajúce rómske deti, ktoré boli zaradené do špeciálnych tried, do škôl s riadnym vyučovaním. Ako na to B. Kollár reagoval?