BRATISLAVA. Dve kolesá spojené plošinou, z ktorej vystupuje riadiaca tyč. Postaviť sa na segway a pohnúť sa s ním dopredu vyzerá na prvý pohľad veľmi nebezpečne a človek má pocit, že z neho musí zákonite spadnúť.
„Veľmi som si na segway netrúfala, o to viac som bola prekvapená, aké je to ľahké a intuitívne,“ píše na svojom blogu testovačka Zuzka. „Stačí sa trošku ohnúť v kolenách, uvoľniť a je to. Ak sa nahnete dopredu, segway sa pohne, ak sa prehnete dozadu, spomalí alebo úplne zastaví. Pohybom volantu zabočíte vľavo alebo vpravo,“ vysvetľuje.
Jazda na segwayoch sa aj na Slovensku stala témou po tom, čo sa Praha rozhodla od polovice augusta zakázať používanie tohto dopravného prostriedku v centre mesta. Najväčšie slovenské mestá však o ničom takom neuvažujú.

Menej segwayov a kopcov
Praha zakáže segwaye v svojom centre podľa primátorky Adriany Krnáčovej (ANO) aj preto, že boli pre turistov nebezpečné. Viac sa totiž podľa nej venovali prehliadke pamiatok ako doprave. Tým ohrozovali nielen seba, ale aj ostatných ľudí.