SME
Nedeľa, 4. jún, 2023 | Meniny má Lenka

Sulík vyzýva Danka k slušnosti, chýba mu vraj úcta k ženám

Odkazuje mu, že jeho správanie k ženám je ďaleko za hranicou toho, čo je v slušných spoločnostiach akceptovateľné.

Richard Sulík.Richard Sulík. (Zdroj: SME - GABRIEL KUCHTA)

BRATISLAVA. Predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi (SNS) chýba úcta k ženám.

V utorok to na tlačovej konferencii v Bratislave vyhlásil líder opozičnej SaS Richard Sulík s tým, že správanie sa Danka k ženám je ďaleko za hranicou toho, čo je v slušných spoločnostiach akceptovateľné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečítajte si tiež: Danko v otvorenom liste žiada Nicholsonovú, aby už neklamala Čítajte 

Sulík by bol na Dankovom mieste ticho 

"Doteraz som bez komentára sledoval, ako sa pán Danko vyvŕšil na istej novinárke, keď sa ho pýtala na jeho kontakty s údajným mafiánom z kauzy Gorila, keď ju nazval od kosti zlým človekom. Potom som počul, aký obrovský problém je, že poslankyňa NR SR za SaS Jana Cigániková si dovolila v rokovacej sále zjesť keksík. Následne arogantným spôsobom urazil predsedníčku poslaneckého klubu SaS Natáliu Blahovú, keď jej na grémiu povedal, citujem: 'Kto ste vy, pani poslankyňa? Ja som právnik, vy ste len učiteľka zo škôlky'. Toto hovorí človek, ktorý chcel do politiky vniesť slušnosť," zdôraznil Sulík.

SkryťVypnúť reklamu

Predsedovi parlamentu odkázal, aby si uvedomil, koľko škôd za posledné desaťročia napáchali v tejto krajine právnici a koľko učiteľky v materských školách.

"Na jeho mieste by som bol ticho. Do minulého týždňa som chcel veriť, že toto správanie predsedu parlamentu pramení z pýchy, ktorá ho ovládla a nepovažoval som to za hodné komentovania, keďže pýcha predchádza pádu. Čo ma však presvedčilo o tom, že Danko má so ženami problém a komplexy z nich, je jeho séria výstupov voči podpredsedníčke parlamentu Lucii Nicholsonovej (SaS)," povedal šéf liberálov.

Problém so ženami? 

Dankovo údajné vyhrážanie sa odvolaním Nicholsonovej z funkcie z dôvodu tehotenstva podľa Sulíka dokazuje, že mu chýba elementárna slušnosť k ženám.

"Zaradiť ženu päť dní po pôrode na vedenie schôdze je dôvodom na vyhľadanie odbornej pomoci. Toto podozrenie potvrdzuje aj jeho najčerstvejšie vyjadrenie, že do parlamentu prichádza hystéria, až taká zženštilosť. Vyzývam preto Andreja Danka, aby prestal útočiť na poslancov a poslankyne a začal sa správať slušne, tak ako si zaslúžia a ako to prislúcha funkcii predsedu NR SR, ktorú zastáva," apeloval Sulík.

SkryťVypnúť reklamu

Predseda SaS sa dôrazne ohradil voči útokom na poslankyne SaS. "Evidentne sme tu svedkami prejavovania sa akéhosi problému so ženami. Andrej Danko zbabelo strčí hlavu do piesku, pokiaľ ide o odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer) a na ženách si lieči svoje komplexy," dodal Sulík.

Danko odmieta Sulíkove vyjadrenia o komplexoch a urážkach žien. "Politika, ktorú robím ja, neskrvaví ženu. Predsedovia SaS a OĽaNO by si mali uvedomiť, že emóciou, ktorú vyvolávajú pri demonštráciách, spôsobili skutočnú krv žene. Za to by sa mali spovedať," odkázal Sulíkovi Danko.

Podpredsedníčke NRSR Ďuriš Nicholsonovej a jej novonarodenému dieťatku želá zdravie a šťastie. Ubezpečil, že v NRSR sa k ženám zle nesprávajú. "Každá žena má u mňa v Národnej rade dvere otvorené. Nikto pani Nicholsonovej neubližuje, ani ubližovať nebude," vyhlásil Danko.

SkryťVypnúť reklamu

Ďuriš Nicholsonová napokon nie je v rozpise služieb na vedenie parlamentu na najbližšie tri týždne. Rozpis schválili v pondelok (5.9.).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

  1. Aj vaše dieťa sa môže veľmi jednoducho nakaziť parazitmi.
  2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
  3. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
  4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
  5. Dovolenkový raj kúsok za hranicami
  6. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
  7. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
  8. V Bratislave sa koná Globsec
  1. Slováci milujú grilovanie s rodinou a priateľmi, ukázal prieskum
  2. Z vernostných kariet Terno a Kraj sa stávajú už aj platobné
  3. Čítanie vytvára pre vaše deti bezpečný prístav!
  4. dm sa zameriava na ženské zdravie
  5. Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť
  6. Ako si správne vybrať sporiaci účet?
  7. HYPONÁJOM, odložte hypotéku a svoj nový byt splácajte už teraz
  8. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
  1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 16 645
  2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 10 643
  3. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 8 526
  4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 296
  5. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 5 122
  6. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 3 940
  7. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu 3 558
  8. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 3 426
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Kyriakos Savvidis v drese Spartaka Trnava.

V drese Spartaku pôsobil tri sezóny.


Sportnet a 1 ďalší 50m
Lewis Hamilton počas Veľkej ceny Španielska.

Sergio Perez poskočil z jedenásteho miesta v kvalifikácii na štvrté.


TASR 3 h
Novak Djokovič.

V osemfinálovom dueli stratil srbský tenista iba sedem gemov.


TASR 3 h
Ilkay Gundogan a Erling Haaland oslavujú zisk FA Cupu.

Vo finále Ligy majstrov čaká na zverencov Pepa Guardiolu Inter Miláno.


TASR 3 h
SkryťZatvoriť reklamu