BRATISLAVA. Kritika vnútorného diania v strane nepatrí na sociálne siete. V dnešnej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil podpredseda vládneho Smeru Peter Pellegrini na margo kritických postojov europoslancov Smeru Borisa Zalu a Moniky Flašíkovej-Beňovej.
"Mrzí ma, že zvolili takúto cestu. Zakladatelia strany potrebujú sociálnu sieť, aby komentovali dianie. Mohli by to robiť na vyššej úrovni. Boris Zala sa mohol takto vyjadrovať na straníckych predsedníctvach, ale ja si nepamätám, že by zvolil takýto tón v diskusii," povedal Pellegrini s tým, že pozastavenie členstva Zalu v Smere nechce preceňovať.

Lepšie by bolo zoči-voči
Na margo Flašíkovej-Beňovej poznamenal, že europoslankyňa má už dlhšie tendenciu komentovať dianie cez sociálne siete. "Lepšie by to bolo zoči-voči, lebo komentovať veci, ako dianie v strane, nepatrí na Facebook," odporučil vicepremiér.
Nálada v Smere je podľa jeho slov pracovná. "Je to nová situácia, neboli sme zvyknutí, aby predstavitelia strany sa takto verejne vyjadrovali. Nespôsobuje to ale žiadne napätie či extrémnu krízu," tvrdí.
"Milý Peťo ( Pellegrini) aj som si tak chvíľu vravela, že ozaj hádam ten fejsbúk nie je úplne optimálny niekedy. A potom som si človeče spomenula ako sme si, ako ty vravíš "zoči-voči" predsa len tie názory povedali," odpísala mu Flašíková-Beňová na Facebooku.
Pellegrini upozornil, že Smer je tretíkrát súčasťou vlády, čo si vyžaduje vypätie a energiu. "Nemáte potom čas venovať sa sami sebe dovnútra. Možno je to prejav toho, že viac sa venujeme riadeniu štátu a vládnutiu, preto asi bola potreba, aby zazneli takéto hlasy. Ale z môjho pohľadu je situácia normálna," uistil.

Smer potrebuje dynamiku, tvrdí
Podpredseda Smeru uznáva, že v strane sa žiada väčšia dynamika a isté osvieženie. "Postupne a prirodzene to prichádza, ale nemôže sa to diať na základe toho, že si dvaja ľudia zmyslia, že to musí byť teraz a strana sa postaví do pozoru," povedal Pellegrini.
V súvislosti so situáciou v parlamente poznamenal, že podporuje návrh zmeny Rokovacieho poriadku Národnej rady SR, ktorý prináša aj časové obmedzenie vystúpenia poslancov v rozprave. "Poriadky v parlamente treba urobiť," uzavrel.