SME

Bugár napísal list. Vysvetľuje, prečo je vo vláde so Smerom a SNS

Ľudia na severe Slovenska list nedostanú.

Predseda Most-Híd a podpredseda NR SR Béla Bugár.Predseda Most-Híd a podpredseda NR SR Béla Bugár. (Zdroj: SME - JOZEF JAKUBČO)

BRATISLAVA. Strana Most-Híd v týchto dňoch distribuuje približne do 300-tisíc domácností na juhu Slovenska list predsedu Bélu Bugára, v ktorom vysvetľuje vstup do vlády so Smerom a SNS.

List je napísaný dvojjazyčne, v slovenčine a maďarčine. Obyvatelia severu Slovenska si ho v schránkach však nenájdu. Most-Híd sa zameral na regióny, v ktorých je najviac koncentrovaná voličská základňa strany a to je na juhu Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Dovoľte mi, aby som sa Vám pol roka po parlamentných voľbách prihovoril v nádeji, že sa vášne, ktoré vyvolalo následné zostavenie vlády upokojili, a pokúsil sa Vám vecne a úprimne objasniť kroky strany Most-Híd,“ píše voličom Bugár v liste.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Bugár vládu so Smerom neľutuje, iná by už dnes neexistovala Čítajte 

Každý sa chce dostať do vlády

Bugár pripomína, že pred voľbami hovoril o tom, ako jedinou alternatívou vláde Smeru je užšia spolupráca strán Most-Híd, Sieť a KDH.

„KDH sa do parlamentu nedostalo, Sieť ledva prekročila hranicu 5 % a Most-Híd tiež získal menej hlasov, ako naznačovali prieskumy. Na parlamentných voľbách sa každá strana zúčastňuje preto, lebo sa chce dostať do vlády. Jedine tak totiž vie splniť sľuby, ktoré dala občanom. O tom, aké možnosti tá-ktorá strana má, rozhodnú výsledky volieb. Tie posledné jednoznačne ukázali, že žiadna stabilná vláda nemôže vzniknúť bez účasti Smeru a SNS,“ napísal spoluobčanom Bugár s tým, že takto rozhodli vo voľbách občania.

Most-Híd podľa predsedu strany vždy ku každému koaličnému stretnutiu pristúpil konštruktívne, ale s jasnou predstavou o tom, čo chce vo vláde dosiahnuť.

SkryťVypnúť reklamu

„To znamená, že aj vtedy, keď by šiel do širokej, tzv. pravicovej koalície, aj vtedy, keď šiel do pravo-ľavicovej vlády, myslel na občanov. V momente, keď sa SNS rozhodla, že do širokej koalície nepôjde, bolo jasné, že treba rokovať so Smerom. Takto sa rozhodla aj Sieť. Aj preto, lebo sa do parlamentu dostala extrémistická strana, aj preto, lebo hrozili predčasné voľby, aj preto, lebo ako som hovoril, byť vo vláde je legitímnym cieľom každej politickej strany,“ zdôraznil Bugár.

Pritom zdôraznil, že drvivá väčšina programových priorít strany Most-Híd bola akceptovaná koaličnými partnermi. „V takej miere ako nikdy doteraz – ani za pravicových vlád. Každý, kto vie počítať, videl, že iná možnosť nie je,“ dodal.

Je presvedčený o správnosti rozhodnutia

Bugár je presvedčený, že Most-Híd urobil odvážny, ale správny krok.

SkryťVypnúť reklamu

„To, že strany, ktoré sa do vlády nedostali, sa s touto skutočnosťou ťažko vyrovnávajú, je fakt. Mňa ale viac mrzí, že svoju politickú budúcnosť stavajú na nenávisti voči každému, kto je vo vláde. Voľby nie sú programom na želanie. A nemôžu sa opakovať donekonečna len preto, aby ten alebo onen politik sa stal premiérom alebo ministrom. Aktuálne prieskumy verejnej mienky ukazujú, že žiadna alternatíva stabilnej vlády, okrem tej súčasnej, nie je,“ konštatoval.

Bugár zároveň v liste upozorňuje, že od vstupu do vlády sa so všetkou energiou Most-Híd sústredil na prácu a podarilo sa mu už za tento krátky čas dosiahnuť viaceré významné kroky pre zlepšenie života ľudí. Ide napríklad o zvýšenie paušálnych výdavkov pre živnostníkov zo 40 % na 60 % a ich maximálnej výšky z 5 040 eur na 20-tisíc eur, riadenú investičnú pomoc do regiónov, v ktorých miera nezamestnanosti prekračuje 13 percent, či prijatie účinného protischránkového zákona alebo zvýšenie dôchodkov v priemere o viac ako osem eur. Zdôrazňuje tiež záchranu škôl národnostných menšín.

SkryťVypnúť reklamu

„Je to len začiatok a čaká nás ešte množstvo práce vo vláde, aby sme splnili sľuby, ktoré sme dali občanom pred voľbami,“ sľubuje Bugár.

Predseda Most-Híd tiež informuje, že do poslaneckého klubu strany vstúpilo päť poslancov Siete. „Budeme mať namiesto dvoch slabších klubov jeden silný. Plnenie nášho programu a stredopravých postojov tak budeme môcť presadzovať intenzívnejšie. Tak, ako sme to sľúbili vo voľbách,“ dodal.

Most-Híd organizuje v októbri sériu stretnutí lídrov strany s občanmi v regiónoch. Stretnutia s občanmi neorganizuje len na juhu Slovenska, ale aj na severe. Jedno také už bolo v Námestove, pripravuje sa míting aj v Poprade.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Slováci dodali tablety do Volkswagenu i do policajných áut
  2. Prvý mobil dieťaťa prináša radosť aj veľkú zodpovednosť
  3. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu
  4. eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van: Zvýhodnený vstup len do 15.9.
  5. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny
  6. Ako prežije váš biznis? Rozhodnú tieto 3 kroky
  7. Hodnotenie profesionála: Maldivské rezorty do hodiny od letiska
  8. Rozvrh hodín s kalendárom prázdnin v denníkoch SME a Korzár
  1. HEINEKEN Slovensko: 30 rokov vášne pre pivo
  2. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu
  3. Dvanásť tipov, kam cestovať cez jesenné prázdniny
  4. eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van: Zvýhodnený vstup len do 15.9.
  5. Slováci dodali tablety do Volkswagenu i do policajných áut
  6. Ich slnkom je mesiac, kvitnú v noci
  7. Nie je to len ihrisko: V K Parku deti opäť nájdu radosť z pohybu
  8. Po mape s EUROVIA SK: Objavujeme Spiš a Gemer
  1. BUBO zverejnilo všetky termíny - exotika za polovicu 11 312
  2. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 7 153
  3. Na toto by ste sa mali vo svojej obľúbenej krčme opýtať 6 352
  4. Tichá epidémia bolesti chrbta: Dostupná pomoc pre tisíce ľudí 4 956
  5. Na začiatku ledva naškrabali 700 eur, dnes majú miliónové tržby 4 881
  6. Prvý mobil ako skúška dôvery medzi rodičom a dieťaťom 4 724
  7. Z čašníkov majiteľmi top hotelov: Stavili na lokálnosť a luxus 3 848
  8. Hodnotenie profesionála: Maldivské rezorty do hodiny od letiska 2 725
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Slovenský tenista Alex Molčan.

Sledujte s nami online prenos zo zápasu I. svetovej skupiny Davis Cupu 2025: Alex Molčan - Nicolas Mejia.


Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová a jej kolegyne z tímu Visma-Lease a Bike.

V časovke skončila tesne za TOP 10.


Miro Little a Franz Wagner.

Nemecko opäť atakovalo stobodovú hranicu.


TASR
Vlci Žilina - HK Nitra: ONLINE prenos z 1. kola Tipsport ligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos z 1. kola Tipsport ligy: Vlci Žilina - HK Nitra.


SkryťZatvoriť reklamu