Do truhly si treba ľahnúť nohami napred. Okolo vás sa zatiaľ na veľkých obrazovkách mihajú iskrivé plamene a všade prúdi horúci vzduch, ktorý má umocniť autentický zážitok zo spaľovania ľudského tela v kremačnej peci. Začína sa vaša vlastná spopolňujúca jazda.
Akokoľvek morbídne to znie, v Šanghaji existuje atrakcia, ktorá ponúka ľuďom šancu zažiť vlastnú smrť. Pretože naša spoločnosť nijako neučí ľudí, ako sa s ňou vyrovnať, Číňania to vyriešili po svojom. Bizarné spôsoby, ako prijať koniec, majú aj v Japonsku či Indonézii.

Znovuzrodenie na vlastnej koži
Predstavte si modelovú situáciu: ste americký vojak v Afganistane. Pretože ste neopatrný, všimnú si vás miestni pastieri, ktorí by mohli prezradiť vašu polohu nepriateľom. Zabili by ste pastierov alebo by ste ich nechali nažive?
Pred podobné hraničné situácie sú postavení aj návštevníci, ktorí sa rozhodnú simulátor smrti vyskúšať.
V chabo osvetlenej miestnosti sedí v kruhu oproti sebe asi tucet ľudí. Horlivo diskutujú o živote a jeho konci, voľbe prežiť či nechať žiť, aby boli na záver debaty postavení pred osudné rozhodnutie.
Obetovať v konkrétnej situácii seba alebo radšej niekoho iného?
Osobu, ktorá ponúkne najhoršie zdôvodnenie, na základe verdiktu ostatných „sudcov“ pošlú na smrť. Lepšie povedané, natlačia ju do temného stroja, ktorý pripomína kremačný dopravníkový pás. Nech vie, ako taká smrť vlastne vyzerá.