SIS sa sama odhalila na internete
Tie isté krycie organizácie, tie isté budovy. Ak sa raz budete história pýtať na nekompetentnosť SIS, jej symbolom sa môže stať investigatívny text Adama Valčeka. Len z obyčajných, verejne prístupných zdrojov vypátral päť možných krycích organizácií slovenských tajných a sedemnásť ich budov - napriek upozorneniu s tým SIS nič neurobila ani po jedenástich mesiacoch. Ak toto dokáže novinár z otvorených zdrojov, čo by potom dokázal nepriateľ štátu?

Návod pre otca, ako získať peniaze
Boli by to peniaze pre rodinu navyše. Stačí, ak sa rodičia na materskej vystriedajú. Čo by teda mohol urobiť otec, ak chce dostávať materskú? Krok za krokom vysvetľuje Martina Raábová.

Profesor v cudzine, na Slovensku nula
Nápad pritiahnuť späť na Slovensko šikovné mozgy, je dobrý. Lenže, ako to už u nás býva, robili sme čo sme mohli, dopadlo to ako vždy. Profesori z prestížnych zahraničných univerzít tak u nás začínajú prakticky od nuly. O náročných návratoch matematikov Roberta a Tatiany Jajcayovcov sa rozprávala Jarmila Horáková.

Prežijú len tí, ktorí sa vedia prispôsobiť
Igor Minar je v americkom Silicon Valley už desať rokov. Dnes pracuje v Googli, kde vedie tím vývojovej platformy Angular. Na konferencii ReactiveConf sa o živote a práci v špičkovom technologickom svete rozprával Ondrej Podstupka.

Chce Beblavý vlastnú stranu?
S Procházkom sa pokojne pozdraví, ale o čom by sa už len mali rozprávať? Miroslav Beblavý v rozhovore s Jánom Krempaským vysvetľuje svoje rozhodnutie opustiť Sieť, ale aj ako funguje naša opozícia a prečo táto vláda nie je pre krajinu dobrá. Nevylúčil pritom, že možné je aj založenie novej politickej strany.

Články, ktoré odporúčame inde:
Posledné tabu: ako sa popkultúra nevie vyrovnať so sexualitou černochov (New York Times)
Kaliefova matka a jej utrpenie (The Marshall Project)
Klíma: budúcnosť oteplujúcej sa planéty (DeCorrespondent)
V búrke: Skutočný príbeh záchrany na divokom mori (GQ)
Kúpil som si zbraň a išiel: americké milície zvnútra (Mother Jones)

Beata
Balogová
