SME

Fico mal náročný rok. Ako sa z defenzívy dostal späť do útoku

Po niekoľkomesačnom útlme sa koncom roka Robert Fico vrátil do formy. Útočí na iných a chce vyhrať ďalšie voľby.

Premiér Robert Fico netajil sklamanie nad výsledkami parlamentných volieb. (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA. Takmer polovicu roka 2016 musel predseda Smeru Robert Fico odrážať útoky z viacerých strán. Pre trojnásobného premiéra, ktorý bol zvyknutý určovať politické témy, to nebola štandardná pozícia.

O silu ho oberal slabší výsledok vo voľbách, jedna z najväčších káuz Smeru Bašternák, zdravotné problémy aj nesúrodá vládna koalícia. Na jeseň po niekoľkých mesiacoch uhýbania a mlčania však už zaútočil - na opozíciu, Rómov aj médiá.

Rok zakončil takmer hodinovým prejavom na straníckom sneme, kde pripomínal energického Roberta Fica spred marcových parlamentných volieb.

Smer má podľa neho v pláne vyhrať aj piate voľby, v roku 2017 bude vraj politicky nekorektný a pritvrdí vo vzťahu k médiám. Niektorých novinárov už predtým pri obrane ministra Miroslava Lajčáka v kauze Evka označil za špinavé protislovenské prostitútky.

Aký bol rok 2016 pre Roberta Fica?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: 100 najťažších dní premiéra Roberta Fica, vláda sa trápi (100 dní vlády) Čítajte 

1. Parlamentné voľby

Vo februári premiér na programovej konferencii Smeru v Banskej Bystrici varoval delegátov pred vládou zlepenca, ktorý je „pripravený navoziť migrantov“ na Slovensko. Svoje vystúpenie zakončil úsmevom a slovami: „V roku 2016 voľte číslo 16.“

Bolo to necelý mesiac pred parlamentnými voľbami, v ktorých kandidátke Smeru pripadlo číslo 16. Z utečeneckej krízy urobil hlavnú tému kampane a jeho predseda Fico nevynechal žiadnu príležitosť, aby mohol z pozície premiéra prepojiť teroristické útoky v Európe s utečencami.

Strana na konferencii tiež povedala, že má záujem o silnú dvojkoalíciu.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C4SYT na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Sklamaný Wout van Aert po flámskej klasike Dwars door Vlaanderen 2025.

Neilson Powless zarmútil trojicu elitných jazdcov tímu Visma.


Tomáš Zigo prekonáva brankára Pavla Kantora v dueli HC Košice - HKM Zvolen v prvom zápase semifinále play-off Tipos extraligy.

Tri zo štyroch gólov padli až v záverečnej desaťminútovke.


a 1 ďalší
Atlético Madrid - FC Barcelona: ONLINE prenos z odvety semifinále Španielskeho pohára.

Sledujte s nami ONLINE prenos z odvetného semifinálového zápasu Španielskeho pohára: Atlético Madrid - FC Barcelona.


SkryťZatvoriť reklamu