SME

Žarnay: Matovičov štýl je príliš konfrontačný, politici ním nahrávajú extrémistom

Poslanec Oto Žarnay, ktorý bol kandidátom SaS a OĽaNO na košického župana, sa ich podpory vzdal. Nepadli žiadne kritériá pomoci, hovorí pre SME.

Poslanec Oto Žarnay vystúpil z klubu OĽaNO, v parlamentu bude pôsobiť ako nezaradený.Poslanec Oto Žarnay vystúpil z klubu OĽaNO, v parlamentu bude pôsobiť ako nezaradený. (Zdroj: FOTO SME- JOZEF JAKUBČO )

Z klubu OĽaNO ste odišli aj pre štýl politiky, ktorú robil Igor Matovič. Čo konkrétne vám na jeho štýle prekážalo?

„Pre Slovensko je štýl politiky Igora Matoviča prínosom, ale nesie v sebe aj podtón, ktorý nemusí byť v každej situácii veľmi osožný. Neodsudzujem ho, ale takýto spôsob robenia politiky môjmu vnímaniu nevyhovoval.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ja som zástancom konštruktívneho a pokojnejšieho presadzovania politických cieľov. Na druhej strane rozumiem, prečo začal takto hlasno hovoriť. Korupčné kauzy, na ktoré upozorňuje, si vyžadujú takýto prístup.“

SkryťVypnúť reklamu

V čom ste videli úskalia jeho štýlu?

„Pre mnohých ľudí je až príliš konfrontačný a emotívny, čo môže oslabovať dôveru v celé hnutie. Igor Matovič má však určite dostatok stúpencov a voličov, ktorí jeho prístup zasa oceňujú.

Ak budeme hovoriť všeobecne, tak konfrontačný a hašterivý štýl vedenia politiky rozpútava vášne či napätie, a tým nahráva aj extrémistom. A to bez ohľadu na to, či je to zo strany Igora Matoviča alebo nejakej koaličnej strany.“

Spomínali ste tiež, že hnutie OĽaNO sa profiluje ako sociálno-konzervatívne, s čím sa úplne nestotožňujete. Aké smerovanie je vám bližšie?

„Som zástancom liberálnejších myšlienok. Do politiky som nešiel ako stúpenec nejakej ideológie, ale ako nezávislý a občiansky kandidát.“

Prečítajte si tiež: Žarnay a Dubačová odchádzajú z klubu Matovičovho hnutia Čítajte 

Štýl Matovičovej politiky bol známy aj pred marcovými voľbami, rovnako ako aj jeho konzervatívne postoje. Vy ste o tom pred rozhodnutím byť na kandidátke hnutia nevedeli?

SkryťVypnúť reklamu

„Nevnímal som, že Igor Matovič by sa vyhraňoval ako viac nábožensky založený či konzervatívny človek. Tiež som nepoznal všetkých ľudí z kandidátky a nezaujímal som sa natoľko o ich politické názory.

Všetkých nás spájal spoločný cieľ, a to boj proti korupcii a poukazovanie na sociálne problémy. Až postupom času som zisťoval, aké hodnoty a názory vyznávajú jednotliví členovia klubu.“

Cítili ste v klube v tomto smere nejaký tlak?

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C4URX na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 458
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 104
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 697
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 671
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 024
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 136
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 738
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 557
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Na snímke fanúšikovia Spartaka počas odvety semifinále Slovenského pohára FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava.

Vo finále pohára sa stretnú MFK Ružomberok a FC Spartak Trnava.


Slovenskí hokejisti v príprave na MS v hokeji 2025.

Prečítajte si odpovede na časté otázky o MS v hokeji 2025, ktoré hostí švédsky Štokholm a dánsky Herning.


Matej Balciar.

Matej Balciar oblieka dres 1.FC Slovácko.


Fínsky hokejista Valtteri Filppula.

Fínsky center odohral v NHL viac ako 1000 zápasov, reprezentáciu doviedol k zlatu na MS aj ZOH.


SkryťZatvoriť reklamu