SME

Fegyveres mal najbližšie k Vačokovi, k Weiterovi boli zdržanliví. Ako vyzeralo zákulisie relácie na Markíze?

Bývalý právny expert HZDS Ján Cuper do mimoriadnej relácie Markízy k pokusom zrušiť Mečiarove amnestie nakoniec neprišiel. Telefón mal vypnutý.

Moderátorka Zlatica Puškárová sa krátko pred začiatkom relácie rozpráva s korunným svedkom únosu Michala Kováča ml. Oskarom Fegyveresom.Moderátorka Zlatica Puškárová sa krátko pred začiatkom relácie rozpráva s korunným svedkom únosu Michala Kováča ml. Oskarom Fegyveresom. (Zdroj: FOTO SME- JOZEF JAKUBČO)

BRATISLAVA. Vyše trištvrte hodiny pred začiatkom mimoriadnej diskusnej relácie k Mečiarovým amnestiám na Markíze štáb rieši, ako usadí hostí za stôl vedľa moderátorov Zlatice Puškárovej a Michala Kovačiča.

„Kde bude sedieť Oskar, v strede?“ kričia zo štúdia. Moderátor odpovedá, že zasadací poriadok musí mať logiku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozhodne sa, že korunný svedok zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny Oskar Fegyveres nebude sedieť vedľa Jána Cupera, bývalého poslanca HZDS, ktorý bol advokátom vtedajšieho šéfa SIS Ivana Lexu, obvineného z únosu.

SkryťVypnúť reklamu

Fegyveresa usadia úplne naľavo. Okrem Cupera s ním má byť za jedným stolom aj bývalý vyšetrovateľ únosu Peter Vačok.

Štúdio je v tom čase už pripravené na vysielanie, kameramani sú rozostavení. Puškárová sedí v newsroome ešte v natáčkach a prechádza si podklady.

Cuperovo miesto štáb nakoniec riešiť nemusí. Hoci účasť prisľúbil, neprišiel. Šéfredaktorovi spravodajstva televízie Henrichovi Krejčovi nedvíhal ani telefón a do konca vysielania ho mal vypnutý.

Musíme začať, zakončil čakanie na Cupera pred vstupom do televízie Krejča. Priamy prenos sa práve začínala.

Prečítajte si tiež: Taká je politika, hovorí opozícia. Pripúšťa, že Mečiarove amnestie možno nezrušia Čítajte 

Markovič s Vačokom vtipkovali

„Slovensko ešte nikdy nebolo tak blízko k zrušeniu Mečiarových amnestií ako teraz,“ začína svoj vstup Puškárová a popritom ju ešte upravuje maskérka. Namiesto hostí sedia figuranti.

SkryťVypnúť reklamu

Asi pol hodiny pred začiatkom priameho prenosu majú generálku. Puškárová sa uisťuje o čase, kedy sa k Fegyveresovi pridajú ďalší dvaja hostia. Kovačič si zasa skúša vstup, kde oznamuje, že diváci môžu počas prenosu hlasovať, či sú za zrušenie Mečiarových amnestií, alebo proti.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C4VAV na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 664
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 366
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 841
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 561
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 690
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 530
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 131
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 651
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pamätník Memoranda národa slovenského v Martine.

Výročie si pripomenuli predseda parlamentu aj ZMOS.


TASR 2

Na juhu sa očakávajú aj vysoké teploty.


TASR
Ilustračné foto.

Návštevnosť v kúpeľoch dosiahla úroveň spred pandémie.


TASR 2
Národná rada Slovenskej republiky.

Na Slovensku je aktívnych 55 strán či hnutí.


TASR 13

Sportnet

Futbalisti FC Spartak Trnava.

S už bývalými zverencami sa prišli rozlúčiť aj Michal Gašparík s asistentom Mariánom Hodulíkom.


TASR
Aryna Sabalenková (vľavo) a Coco Gauffová na Roland Garros.

Dve najvyššie postavené tenistky v rebríčku WTA sa vo finále stretnú opäť po mesiaci. Ich vzájomná bilancia je vyrovnaná.


Michaela Churavá
Slovenskí futbalisti.

Pozrite si TV program prípravného futbalového zápasu, v ktorom Slovensko čelí Grécku. Kde sledovať zápas?


Centrálny kurt Philippa Chatriera počas zápasu Lorenzo Musetti - Carlos Alcaraz v semifinále Roland Garros 2025.

Núdzové riešenie z 80-tych rokoch 19. storočia sa ukázalo ako revolučné.


Jan Kamarád
SkryťZatvoriť reklamu