BRATISLAVA. Počas nakrúcania filmu Únos v priestoroch Národnej rady prišiel k hercovi Marošovi Kramárovi, ktorý v ňom hral premiéra Vladimíra Mečiara, preňho neznámy muž.
„Zdravím, zdravím, tak som vám to tu vybavil, aby ste tu mohli točiť. Dúfam, že o niekoľko rokov nebudete natáčať film o mne,“ prihovoril sa mu bez toho, aby sa predstavil. Až herec Ján Greššo, ktorý hral vo filme prezidenta Michala Kováča, mu povedal, že to bol predseda parlamentu Andrej Danko.
„Vtedy ešte nebol kapitán,“ pripomenul Kramár Dankovo sporné povýšenie s tým, že politici si automaticky myslia, že ich všetci poznajú, no okrem toho, že to tak nie je, mali by mať základnú slušnosť, aby sa najskôr predstavili. Hovorí, že politiku nechce sledovať. "Chceme mať od vás pokoj."
V súčasných pomeroch vidí Kramár materiál na dobrú frašku. Povedal, že už teraz mu je ľúto herca, ktorý sa bude musieť učiť dlhé monológy plné zvratov, no bez obsahu.
Poslanec koaličného Smeru Erik Tomáš, ktorý má s Dankom napäté vzťahy, mu na záver zatlieskal. V poloprázdnej kinosále Národnej rady sedel jediný v poslednom rade.
Cez obednú prestávku prišiel s poslancami opozície na diskusiu k rušeniu Mečiarových amnestií. Záštitu nad ňou prevzala podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš-Nicholsonová z SaS, opozičný poslanec Ján Budaj z OĽaNO a Peter Kresák z koaličného Mosta-Hídu.
Premietať sa mal aj film Únos, ktorý vychádza zo zavlečenia Michala Kováča mladšieho a vraždy Róberta Remiáša. V úvode prečítala Ďuriš-Nicholsonová list od producenta filmu Milana Stráňavu. Povolil ho premietnuť v parlamente a poďakoval Dankovi z SNS, ktorý umožnil nakrúcať v priestoroch Národnej rady.

Kramár: Štát postavili na krvi
Herca Kramára, ktorý sa nedávno podpísal aj pod verejnú výzvu na zrušenie Mečiarových amnestií, pozvali na diskusiu ako hosťa. Sklamalo ho množstvo prázdnych miest v sále.