Čo hovoríte na súčasné snahy politikov Smeru a SNS zasahovať do podoby verejnoprávnej televízie cez voľbu generálneho riaditeľa?
„Mám pocit, že sa mi sníva. Spochybňovať v dnešnom svete, či televízia má byť verejnoprávna, je podobné, ako keby niekto prišiel s tým, že nám treba zobrať volebné právo. Pripadá mi to ako návrat do komunizmu.“

Myslíte predsedu SNS Danka, ktorý priznal, že by chcel štátnu televíziu?
"Úvaha pána Danka, že televízia má byť štátna, je úplne absurdná. Ale u neho sme si už na podobné 'nápady' zvykli.
Oliver Andrásy
Je slovenský moderátor, režisér, scenárista a producent. Je autorom viacerých zábavných relácií ako Čo dokáže ulica, Aj múdry schybí, Dereš či Nikto nie je dokonalý, ktorú v súčasnosti vysiela televízia Joj.
Akoby ho niekto v roku 1953 uspal a teraz sa ako šípková Ruženka prebudil s takými nápadmi, ktoré do Európy vôbec nepatria.
Televízia musí byť v normálnych demokratických podmienkach verejnoprávna. Malo by sa práveže rozmýšľať o tom, aký mechanizmus vymyslieť, aby politici nemali taký priamy vplyv na voľbu generálneho riaditeľa. Lebo cez voľbu je riaditeľ vydierateľný, čo sa, bohužiaľ, občas aj potvrdilo.“
Bolo by riešenie, keby riaditeľa RTVS nevolil parlament?
„Je to zložitý problém, lebo kto ho potom bude voliť? Ale napríklad pri generálnom prokurátorovi sa teraz uvažuje, že by mal byť volený ústavnou väčšinou.
Veľmi užitočné by to bolo aj pri voľbe generálneho riaditeľa televízie. Aby to nebolo len o tom, že kto je pri moci, dosadí si nejakého človeka a ten, kto je v opozícii, sa bude iba prizerať.“

Reláciu Čo dokáže ulica ste mali v STV v 90. rokoch? Ako ste vnímali vtedajšie fungovanie?