SME

Cuper skončil, Lexovmu exadvokátovi univerzita nepredĺžila zmluvu

Advokát Ján Cuper bol právnym zástupcom bývalého šéfa SIS Ivana Lexu. Vlani kandidoval za Kotlebovu stranu Naše Slovensko.

Exposlanec HZDS a právnik Ivana Lexu Ján Cuper.Exposlanec HZDS a právnik Ivana Lexu Ján Cuper. (Zdroj: tasr)

BRATISLAVA. Obhajca bývalého šéfa SIS Ivana Lexu a aj Mečiarových nemorálnych amnestií Ján Cuper skončil ako pedagóg na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.

Dekan Eduard Burda dnes študentskej časti Akademického senátu oznámil, že pre budúci akademický rok Cuperovi nepredĺži pracovnú zmluvu. "Platnosť súčasnej zmluvy pána docenta Cupera končí k 31. augustu," informovalo Fórum študentov na svojom facebooku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cuper sa k tomu nevyjadril. Najskôr telefón zložil a potom už ani nedvíhal.

SkryťVypnúť reklamu

Ako bývalý Lexov obhajca v kauze únosu Michala Kováča mladšieho sa Cuper v uplynulých dňoch zviditeľnil v rámci diskusie o rušení Mečiarových amnestií.

V marci najskôr prisľúbil svoju účasť v debate televízie Markíza ako oponent zástancov ich zrušenia. Do televízie však napokon neprišiel a ani sa neospravedlnil.

Prečítajte si tiež: Cuper: Spomínali Harabina aj ďalších odborníkov. Čo vyriešim na amnestiách s Weiterom či Markovičom? Čítajte 

Fackovací panák

Zmenu postoja následne vysvetľoval tým, že nechcel robiť fackovacieho panáka. "Keď bola reč o tom, že tam pôjdem, bol spomínaný napríklad aj Harabin. To by bolo osem na dvoch, ale deväť na jedného? Nehnevajte sa, až taký hlúpy nie som," povedal Cuper.

Nepáčilo sa mu tiež, že by mal diskutovať so zabávačmi Otom Weiterom, či Milanom Markovičom, ktorí boli medzi pozvanými tiež.

O amnestiách následne Cuper rečnil v diskusii so študentmi na pôde fakulty. Opätovne odmietol ich rušenie a spochybňoval aj vraždu Róberta Remiáša.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Vysokoškolskí učitelia, sudcovia. Ako skončili Cuper, Tóthová a ďalší právnici z HZDS? Čítajte 

Pestrá minulosť

Cuper bol poslancom za HZDS do roku 2006. Vlani neúspešne kandidoval za stranu Mariána Kotlebu Naše Slovensko.

Pred vyše jedenástimi rokmi sa zviditeľnil, keď pod vplyvom alkoholu spôsobil autonehodu v Modre. Pred kamerami najprv tvrdil, že nepil, hoci jeho artikulácia naznačovala opak. Neskôr priznal dve deci "orešanského".

Polícia mu namerala dve promile. Za nehodu ho nepotrestali, chránila ho poslanecká imunita.

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné

Marian Kotleba

Voľby do Europarlamentu 2024: Kandidátka strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko

Pozrite si 15 kandidátov strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko do Európskeho parlamentu. Kandidátku v eurovoľbách povedie Marian Kotleba.


1
Súvisiace témy: Mečiarove amnestie
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  2. Probiotiká nie sú len na trávenie
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  2. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  3. Probiotiká nie sú len na trávenie
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  7. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  8. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 11 493
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 978
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 267
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 660
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 181
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 1 966
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 634
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave 1 343
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Radosť slovenských hokejistov z prvého gólu v zápase proti Lotyšsku na MS 18.

Slovensko obsadilo v skupine A druhú priečku.


a 1 ďalší
Dalibor Dvorský v drese St. Louis Blues.

Informáciu potvrdil aj Miroslav Šatan.


Martin Turčin
Martin Chromiak sa teší po strelenom góle

Za sebou má doposiaľ najlepšiu sezónu.


Sportnet, TASR
Roman Hanko sa teší z gólu.

V zápase siedmej ligy došlo ku kurióznej situácii.


SkryťZatvoriť reklamu