10. jan 2002 o 14:02
Prezident: Župný dom by mal patriť Bratislavskému samosprávnemu kraju
BRATISLAVA 10. januára (SITA) - Župný dom v Bratislave by mal podľa prezidenta Rudolfa Schustera patriť Bratislavskému samosprávnemu kraju (BSK). Ako uviedol po dnešnom stretnutí s predsedom kraja Ľubom Romanom a poslancami regionálneho parlamentu, táto b
udova nebude Národnej rade SR, ktorá vlastní mnoho zariadení, určite chýbať. Prisľúbil, že bude iniciovať rokovanie s predsedom vlády Mikulášom Dzurindom a predsedom NR SR Jozefom Migašom, na ktorom sa pokúsi túto myšlienku presadiť. Ako povedal, doteraz sa nechcel do tejto záležitosti miešať, ale prenajímanie rokovacej sály vyššiemu územnému celku (VÚC) za 150 000 korún za jedno zasadnutie regionálneho parlamentu je "príliš drahý špás". Zdôraznil, že v súčasnej situácii, kedy je potrebné šetriť peniaze vo všetkých oblastiach, by nebolo správne, ani ekonomické stavať novú budovu pre úrad BSK. Uznesenie parlamentu o neprenajatí Župného domu VÚC bolo podľa neho skôr rozhodnutím sily ako rozumného uvažovania. "Je to biznis, ktorý by mali robiť biznismeni parlament by sa mal venovať zákonodarstvu," pripomenul.
Ako uviedol predseda BSK Ľubo Roman v súčasnosti sídli jeho úrad v piatich kanceláriách na krajskom úrade a viac ich ani nedostanú. Rokujú aj o budove bývalého Domu zahraničných Slovákov. Táto možnosť ale nevyrieši situáciu s priestormi pre úrad samosprávneho kraja, lebo budova by mohla slúžiť len na zasadania regionálneho parlamentu a pre výbory, celý úrad by sa do nej nezmestil. V tejto súvislosti pripomenul aj zlý technický stav spomínanej budovy. Konkrétnejšie výsledky o bývalom krajanskom múzeu a možnosti jeho využitia BSK by mali byť známe po dnešnom rokovaní Romana s prednostom Krajského úradu v Bratislave Branislavom Longauerom a starostom Starého Mesta Andrejom Ďurkovským.
es;ad;vt
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
-
1.
Hlavný obžalovaný v kauze tunelovania Braniska neprišiel na súd. Predvedie ho polícia
74 506
-
2.
Prieskum AKO: Najviac posilnila Sme rodina, PS a Smer mierne klesli
73 039
-
3.
Bývalá ministerka Kalavská: Prišiel za mnou policajt, a povedal mi, že ma chcú zabiť
65 190
-
4.
Bombic z väzby útočí na Kaliňáka. Pýta sa, či ho drží pod krkom Izrael
54 129
-
5.
Mne keď necvakne 40 litrov, tak neurobím nič, hovoril starosta Brezín zadržaný pre úplatok. Známe sú detaily prípadu
53 181
-
6.
Projekt Iskra: Za éry Smeru utajene odtiekli milióny, Saková teraz žiada náhradu škody
47 426
-
7.
PPA dala 600-tisíc na lesnú cestu. Nevedie do lesa, ale do Fafokanu z penziónovej kauzy
46 694
-
8.
Vo sviatok, ktorý si Fico ani nevšimol, sa už má pracovať. Transakčná daň dobehla 17. november
43 265
-
9.
Túži byť Slovákom. Dokonca sa chystá na Slovensko, lákajú ho dva konkrétne zážitky
38 645
-
10.
Palác našiel v petícii za Rusko trikrát podpis vlastného zamestnanca. Tvrdí, že ju nepodpísal
38 450