Účasť na protikorupčnom pochode bola približne rovnaká ako na predošlom, podľa polície okolo sedemtisíc ľudí. Dá sa to považovať za úspech?
„Diskusiu o tom, či tam bolo sedem alebo osem tisíc nepovažujem za veľmi produktívnu. Na naše pomery ide o úctyhodný počet ľudí, ktorí sú schopní fyzicky sa dostaviť na jedno miesto, v určitý čas a vyjadriť tam svoj názor.
To je podstatnejšie než porovnávať počty účastníkov na prvom a druhom pochode. Ide najmä o to, že neprišli desiatky ľudí, ale bola to masa. Ukazuje to, že problém korupcie má potenciál mobilizovať ľudí."

Do akej miery ho majú pochody, ak by s nimi študenti pokračovali aj v ďalších mesiacoch?
„Vždy je dôležitý spúšťač. Sú tu rôzne podozrenia, o korupcii sa veľa hovorí, reaguje na to aj premiér, založil osobitné oddelenie na Úrade vlády.
Ale hoci je téma živá, nemyslím si, že dnes má nejaký významný potenciál pritiahnuť napríklad ešte dvojnásobok ľudí. Ak sa budú pochody konať častejšie, je skôr predpoklad, že počet účastníkov bude klesať.
Do toho ide aj leto, časť študentov odchádza z Bratislavy, ľudia chodia na dovolenky, čo je zasa objektívny dôvod nižšej účasti."
Korupcia je téma, ktorá ľudí aj podľa prieskumov veľmi trápi. Prečo napriek tomu nedokáže pritiahnuť väčšiu časť verejnosti?