SME
Streda, 7. december, 2022 | Meniny má Ambróz

Šéfa RTVS nezvolili, postupujú Rezník a Mika (minúta po minúte)

Rezníkovi k zvoleniu chýbal jeden hlas.

Načítavam video...

 • Parlament vo štvrtok volil v prvom kole nového riaditeľa RTVS.
 • Ani jeden z kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov.
 • Do druhého kola tak postupujú Jaroslav Rezník a Václav Mika.
 • Poslanci si vyberali v tajnom hlasovaní z ôsmich kandidátov: Peter Abrahám, Richard Dírer, Fedor Flašík, Václav Mika, Michal Ruttkay, Jaroslav Rezník, Zuzana Ťapáková a Stanislav Velitzky.
 • Druhé kolo hlasovania bude na budúci týždeň, nie však vo štvrtok 22. júna, ako sa zamýšľalo pôvodne, ale už v utorok 20. júna a hlasovať sa bude o 11:00.
Prečítajte si tiež: Vymáhanie poplatkov, posedenie s Výbohom. Aké kauzy majú za sebou kandidáti na šéfa RTVS Čítajte 
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Voľbu riaditeľa RTVS v parlamente sme sledovali minútu po minúte:

20:00 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

19:47 Opozičné strany SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina volili súčasného šéfa telerozhlasu Václava Miku.

Pred druhým kolom, kde sa Mika stretne so šéfom TASR Jaroslavom Rezníkom, chce rokovať s Mostom-Híd. Ten pred voľbou vyhlásil, že Rezníka nepodporí.

Jana Kiššová zo SaS je síce skeptická, že Most-Híd dá prednosť dohode s opozíciou, ale napriek tomu sa o ňu pokúsi.

Poslankyňa vyzdvihla dôležitosť voľby šéfa RTVS. Nový riaditeľ bude mať podľa jej slov veľkú moc vo vzťahu k hospodáreniu s verejnými zdrojmi, ale aj vo vzťahu k objektivite či nezávislosti.

Hlasy, ktoré získal Mika, svedčia podľa nej o tom, že významná časť poslancov vníma Mikovu prácu pozitívne a želajú si kontinuitu.

"Rozhodli sme sa podporiť kontinuitu a jeden z najlepších projektov, ktoré boli prezentované," uviedol na tlačovej konferencii Jozef Viskupič z OĽaNO-NOVA.

SkryťVypnúť reklamu

Viera Dubačová (nezaradená) zdôraznila, že RTVS by mala zostať v rukách verejnosti a slobodná. Boris Kollár zo Sme rodina je rád, že sa opozícia zjednotila. "Hlasovali sme za dobrého kandidáta," povedal.

19:25 Edita Pfundtner z Mosta-Híd neprezradila, komu dala hlas, ale tvrdí, že to nebol Rezník. "My sme dostali možnosť sa voľne rozhodnúť," prezradila.

"Dohodli sme sa ale, že za pána Rezníka sa hlasovať nebude a ja som za neho ani nehlasovala. Ja som hlasovala v zmysle dohody. Mohli sme si vybrať medzi pani Ťapákovou a pánom Ruttkayom," dodala.

Ako bude strana hlasovať v druhom kole, zatiaľ nevie, ale ona bude voliť podľa dohody klubu.

Táto situácia je pre nás nová. Ja som si myslela, že pán Rezník bude zvolený hneď v prvom kole. Ja držím dohody a keď sa v klube niečo dohodneme, tak to dodržiavam

Edita Pfundtner, poslankyňa za Most-Híd

"Nemali sme zatiaľ klub. Táto situácia je pre nás nová. Ja som si myslela, že pán Rezník bude zvolený hneď v prvom kole. Ja držím dohody a keď sa v klube niečo dohodneme, tak to dodržiavam," uviedla.

SkryťVypnúť reklamu

18:52 "Ďakujem za hlasy, ktoré som získal a teším sa na druhé kolo," reagoval pre TASR Rezník.

Za podporu ďakuje aj Mika. "Vážim si všetky vyjadrenia, ktoré ocenili prácu a výsledky aktuálneho manažmentu RTVS. Rovnako ďakujem za prejavenú dôveru a to, že môžem v druhom kole spolu s mojím tímom ešte zabojovať," uviedol.

18:51 Poslanec za Smer Ján Podmanický pre agentúru SITA povedal, že v klube sa dohodli na voľbe Rezníka a preto predpokladá, že poslanci volili disciplinovane. Podmanický nemá pocit, že by Most postavil voľbu riaditeľa na hranu, aby sa na nej lámala budúcnosť koalície.

Podľa predsedu poslaneckého klubu SNS Tibora Bernaťáka národniari rešpektujú výsledky volieb.

18:49 Most-Híd podľa predsedu poslaneckého klubu Gábora Gála mrzí, že nedošlo v koalícii k dohode.

SkryťVypnúť reklamu

Most navrhoval kompromis, ktorým nemal byť ani Rezník a ani Mika. "Náš klub hlasoval za Miku a niektorí aj za Michala Ruttkaya. My sme navrhovali kompromis v menách Ruttkaya a Zuzany Ťapákovej. Mali sme sa dohodnúť v koalícii z týchto dvoch mien a nemuselo byť druhé kolo," zdôraznil Gál.

Podľa neho pred druhým kolom zasadne opäť poslanecký klub.
Gál odmieta, že by v koalícii dali do súvisu voľbu šéfa RTVS
a člena Súdnej rady, kde ministerka Žitňanská odmieta kandidatúru Moniky Jankovskej.

18:10 Extrémisti z ĽSNS vraj v tajnej voľbe hlasovali tak, že nepodporili žiadneho z kandidátov, povedal to Milan Uhrík z ĽSNS.

Za Rezníka tak okrem poslancov Smeru a SNS a prípadne troch odídencov zo Sme Rodina museli hlasovať poslanci z inej strany. Za Rezníka podľa toho museli hlasovať šiesti poslanci z iných strán.

SkryťVypnúť reklamu

17:50 Teraz by podľa zákona mala nasledovať opakovaná voľba, ktorej sa zúčastnia Rezník a Mika ako kandidáti s najvyšším počtom hlasov.

Aj v tomto prípade musí kandidát získať nadpolovičnú väčšinu hlasov. Ak by generálny riaditeľ nebol zvolený ani pri tomto hlasovaní, vykoná sa nová voľba. Mediálny výbor by výzvu na prihlasovanie kandidátov musel vypísať do piatich dní od neúspešnej opakovanej voľby.

17:48 Podľa informácií SME získal Jaroslav Rezník 73 hlasov a Václav Mika 53 hlasov. Rezníkovi chýbal k zvoleniu jeden hlas.

V tajných voľbách hlasovalo 147 poslancov, tri lístky boli neplatné.

17:39 Tajné hlasovanie je ukončené, oznámil podpredseda parlamentu Hrnčiar.

17:33 Odvoliť išli aj extrémisti z ĽSNS, o ktorých sa zo začiatku špekulovalo, že by sa mohli voľby zdržať.

SkryťVypnúť reklamu

17:13 Poslanci v tajnom hlasovaní vyberajú nového šéfa telerozhlasu.

17:00 Poslanci budú hlasovať o prerokovaných bodoch, potom bude nasledovať tajná voľba šéfa RTVS.

Anketa:
Kto by mal podľa vás šéfovať RTVS?
Peter Abrahám
36
Richard Dírer
22
Fedor Flašík
16
Václav Mika
2226
Michal Ruttkay
102
Jaroslav Rezník
85
Zuzana Ťapáková
33
Stanislav Velitzky
17
Potvrďte svoj hlas
Hlasovalo: 2537
Hlasovanie otvorené:
od: 15.06.2017 09:10

15:35 Na klube Smeru bol aj Andrej Danko a Anton Hrnko z SNS. Zástupca Mosta tam chýbal. Šéf strany Bugár hovorí, že informáciu o nejakom spoločnom koaličnom zasadnutí nemal. "Nikto nás nezavolal, budem sa pýtať, že prečo ste nás nezavolali," reagoval.

Zopakoval, že napriek podpore Rezníka v Smere a v SNS, za neho v Moste určite nezahlasujú.

"Keď náhodou prejde pán Rezník v prvom kole, oddnes každá personálna zmena môže prísť na rokovanie len vtedy, ak je pred tým dohoda v celej koalícii," povedal s tým, že sa to týka aj štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktorú chce Smer nominovať do Súdnej rady. Ministerka Žitňanská z Mosta preto hovorí o demisii.

SkryťVypnúť reklamu

O kríze koalície napriek nedohode pri voľbe šéfa RTVS Bugár nehovorí. "Kríza by bola vtedy, keby sme to postavili takým spôsobom, že ak prejde, tak máme problém. Tak sme to nepostavili," hovorí Bugár s tým, že

boli presvedčení, že keď avizujú problém s Rezníkom, koaliční partneri to budú akceptovať, rovnako ako v Moste akceptovali, že oni majú problém s Mikom.

Prečítajte si tiež: Žitňanská údajne zvažuje odchod z vlády Čítajte 

14:55 Poslanci si v parlamente merajú krvný tlak, cholesterol a zisťujú, či sú obézni. Akciu zorganizovali podľa šéfa zdravotníckeho výboru Zelníka aj preto, aby poslancov oboznámili bližšie s týmto problémom a aby vysvetlili, že nejde len o kozmetickú záležitosť.

14:53 Aj hnutie OĽaNO podľa kuloárnych informácií podporí súčasného šéfa RTVS Miku podobne ako hnutie Sme rodina a nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého. Poslanec za OĽaNO Gábor Grendel povedal, že on podporí v tajnej voľbe Miku. Za celý klub sa nechcel vyjadrovať.

SkryťVypnúť reklamu

14:29 "Myslím si, že veľká väčšina bude hlasovať za pána Rezníka," povedal po rokovaní klubu Smeru jeho šéf Martin Glváč. Dodal, že ho nezaujíma ako budú hlasovať extrémisti z ĽSNS. Práve ich hlasy by spolu s poslancami Smeru a SNS mohli Rezníka vyniesť do čela RTVS.

14:10 "Pamätám si, ako Rezník raz prišiel na poradu a vysvetľoval nám, že západné médiá robia propagandu, spomínal film Krútiť psom," spomína na exšéfa niekdajšieho Slovenského rozhlasu bývalá redaktorka Jana Shemesh.

Prečítajte si tiež: Rozhlas pod vedením Rezníka išiel po ruke Mečiarovi, teraz z neho chcú šéfa RTVS Čítajte 

14:02 Na klube Smeru sa o podpore kandidáta na šéfa RTVS neradili dlho. Skončili asi po dvadsiatich minútach.

Aj po rokovaní klubu to vyzerá, že podporia Rezníka.

13:40 Klub Smeru už zasadol, prišiel naň aj premiér Robert Fico.

13:10 Štyria najväčší favoriti na post šéfa RTVS majú za sebou viaceré kauzy či sporné rozhodnutia. Hlavný súboj vo štvrtkovej voľbe riaditeľa RTVS zvedú šéf verejnoprávnej agentúry TASR Jaroslav Rezník a Michal Ruttkay, ktorý roky pôsobil v reklamnej brandži.

SkryťVypnúť reklamu

Súčasný šéf RTVS Václav Mika nepatrí pre kritiku Smeru a SNS ku kandidátom, ktorí majú reálnu šancu zvíťaziť. Otázna je podpora poslancov bývalej šéfke Markízy Zuzane Ťapákovej.

Čo majú títo kandidáti za sebou?

12:40 Poslanec Smeru Ján Podmanický priznal, že na klube sa zrejme dohodnú na podpore Rezníka. "Väčšinová vôľa v klube je podporiť pána Rezníka, takže pravdepodobne sa prikloníme k nemu," hovorí.

Klub Smeru bude podľa neho disciplinovaný a budú voliť jednotne. Podmanický tiež nemá s podporou Rezníka problém.

Prečítajte si tiež: Šéf TASR bude kandidovať na riaditeľa telerozhlasu, chce tretí kanál Čítajte 

12:14 Poslanec Smeru Dušan Jarjabek povedal, že klub, kam by mal prísť aj Robert Fico, zasadne o 13:30.

Tvrdí, že sa budú rozhodovať medzi viacerými kandidátmi, mená však povedať nechcel.

12:12 Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár potvrdil, že podporia súčasného generálneho riaditeľa Václava Miku. Takisto urobia aj nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého.

SkryťVypnúť reklamu

Nejasné je zatiaľ stanovisko SaS. Opozícia sa podľa Kollára pokúsi dosiahnuť dohodu na jednom kandidátovi.

11:57 Väčšina popredných členov Smeru asi podporuje na post šéfa RTVS Jaroslava Rezníka. Uviedol to včera minister kultúry Marek Maďarič s tým, že predpokladá, že sa tento názor odrazí aj v rozhodnutí poslaneckého klubu.

"Ja tvrdím, že nie je úplne najpodstatnejšie, kto nebude zvolený, ale kto bude zvolený a hlavne, ako sa ten človek bude správať. Ak poslanci majú presvedčenie, že toho, koho podporia, bude lepší, tak to tak urobia a uvidí sa potom podľa krokov nového riaditeľa, aká bude tá RTVS," dodal.

Prečítajte si tiež: Do čela RTVS chce Smer zrejme Rezníka, tvrdí Maďarič Čítajte 

11:42 Chaos pri podpore kandidátov majú aj v opozícii. Podľa kuloárnych informácií sa v nej rozhodujú medzi Ruttkayom a Mikom. Nerokujú však s extrémistami z ĽSNS.

SkryťVypnúť reklamu

Mika ako kandidát je podľa poslanca SNS Jaroslava Pašku stále v hre. Povedal, že v rámci klubu SNS riešia tri, štyri mená. Spomenul aj možnosť druhého kola voľby. To nasleduje v prípade, ak žiadny z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov.

11:39 Predseda Mosta-Híd Béla Bugár hovorí, že situácia ohľadne voľby šéfa RTVS sa trochu skomplikovala. "Niektorí sú chcú voliť aj pánu Miku," hovorí.

Pôvodne Most vydal stanovisko, kde povedali, že dajú hlas buď Michalovi Ruttkayovi alebo Zuzane Ťapákovej. Budú sa podľa neho o tom ešte radiť na poslaneckom klube.

Bugár hovorí, že ak vo voľbe prejde Rezník, ktorého Most odmieta, bude to pre koalíciu problém. "Minimálne každá personálna voľba bude musieť byť dohodnutá v koalícii alebo potom o tom nebudeme hlasovať ani vo vláde, ani v parlamente," dodal.

SkryťVypnúť reklamu

11:24 Poslanci odhlasovali tajnú voľbu šéfa RTVS. Z prítomných 137 poslancov za hlasovalo 79. Jeden poslanec sa zdržal.

11:22 Klub Smeru má ohľadom voľby šéfa RTVS zasadnúť o 13:00. Na klub by mal prísť aj premiér Robert Fico.

11:10 Andrej Danko otvoril pokračovanie schôdze sériou hlasovaní.

11:00 Predsedajúci schôdze vyhlásil krátku prestávku.

10:48 Dušan Jarjabek obhajuje vo svojej faktickej poznámke tajnú voľbu. "Myslíte si, že tajná voľba je niečo nelegitímne?" opýtal sa do pléna a upozornil, že vďaka tajnej voľbe nie sú poslanci vydierateľní.

Poslanec Alojz Baránik z SaS na to reagoval, že kto v tomto prípade bude hlasovať za tajnú voľbu, bude hlasovať s fašistami. K tomu sa priklonil aj Viskupič.

10:37 Predpokladám, že verejná služba po dnešnom hlasovaní, bude verejná služba pre SNS, uviedol vo svojej faktickej poznámke nezaradený Zsolt Simon. Dodal, že pre Smer a SNS nebude problém obísť svojho tretieho koaličného partnera Most-Híd.

SkryťVypnúť reklamu

10:34 Jozef Viskupič vo svojom druhom vystúpení podčiarkol, aby voľba šéfa RTVS nebola tajná. Chce, aby verejnosť videla, kto ako hlasuje a či nový riaditeľ nevzíde vďaka podpore extrémistickej kotlebovej strany ĽSNS.

10:28 Veronika Remišová z OĽaNO vo svojom príspevku spomenula šéfa SNS Andreja Danka, ktorý povedal, že kým SNS nebude mať v správe RTVS, nepríde s reformou verejnoprávnej televízie.

Prečítajte si tiež: Koalícia sa pri voľbe na šéfa RTVS nedohodla, Most je namrzený Čítajte 

10:20 Dušan Jarjabek zaútočil na Grendela otázkou o jeho nezávislosti, pričom spomenul jeho pôsobisko v TA3 a tiež SMS, ktoré pred časom vytiahol muž známy z mafiánskych zoznamov, Marián Kočner.

Grendel mu kontroval, že on sa snaží nebyť v rozpravách osobný. Sú v tejto sále ľudia, ktorí si tykajú s novinármi a sú tu aj ľudia, ktorí si tykajú s mafiánmi, dodal na Jarjabekovu poznámku o Kočnerových SMS.

SkryťVypnúť reklamu

10:13 Gábor Grendel z NOVA začal svoje vystúpenie analógiou, v ktorej sa pýta, či by akcionári súkromných spoločností vymenili vedenie v prípade, že sa im darí.

Dodal, že výsledky Václava Miku sú dobré.

10:02 Šebej v závere svojho prejavu uviedol, že ako najpravdepodobnejšieho víťaza volieb vidí kandidáta, ktorý naviazal spoluprácu s prokremeľskou agentúrou Sputnik. Narážal tým na Rezníka, ktorý pred časom musel kvôli kritike zrušiť spoluprácu s touto agentúrou a TASR.

9:55 Šebej hovorí, že verejnoprávne médium by malo byť nápomocné v boji proti propagande a médiám, ktoré sa snažia narušiť demokratické princípy spoločnosti.

9:50 František Šebej svoj desaťminútový príhovor začal výčitkou, že mu chýbal rozmer, ktorým by sa otvorila debata o tom, o čom vlastne verejnoprávne médium je.

SkryťVypnúť reklamu

9:42 Ďalšou vystupujúcou v rozprave je Viskupičova stranícka kolegyňa Viera Dubačová. Začala apelom na poslancov, aby nezabúdali, že slobodné médiá sú dôležité pre demokraciu a pripomenula progres a stúpajúcu kvalitu programu i ľudí v RTVS.

9:35 Poslanec Viskupič v závere poprosil kolegov, aby volili na základe projektov a osobnostných predpokladov.

9:31 Viskupič si myslí, že za vysokou kvalitou projektov väčšiny kandidátov je aj fakt, že ich prezentácia prebehla verejným vypočutím. Dodal, že to by mohla byť aj cesta pri obsadzovaní do iných verejných funkcií.

9:16 Viskupič vyzdvihol projekty troch kandidátov. Ruttkaya, Miku a Dírera. Tieto projekty si podľa svojich slov poznačil, pretože "sú na tebe doby."

9:10 Šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál nevedel povedať, ako sa zachová Most, ak poslanci zvolia za šéfa RTVS Jaroslava Rezníka. "Prinajmenšom budeme veľmi smutní," povedal Gál.

Most podporu Rezníka z TASR vylučuje, pričom jeho koaliční partneri Smer a SNS ho za riaditeľa chcú. S hlasmi opozície by sa im mohlo podariť zvoliť ho.

9:08 Ako prvý poslanec sa do rozpravy zapojil Jozef Viskupič z OĽaNO. Začal kritikou nezáujmu poslancov za nezáujem o voľbu šéfa RTVS.

9:06 Rozpravu k voľbe v NR SR otvoril Andrej Hrnčiar. Dušan Jarjabek predniesol súhrnnú správu k voľbe.

Hlasovať o novom šéfovi verejnoprávnej inštitúcie by poslanci mali o 17:00.

BRATISLAVA. Václav Mika, Jaroslav Rezník, Michal Ruttkay, Zuzana Ťapáková. Tieto štyri mená sa najviac spomínali v politických kruhoch v súvislosti s budúcim obsadením pozície šéfa RTVS. Meno súčasného šéfa telerozhlasu Miku najmä v negatívnych súvislostiach. Najmä pre SNS, ale aj pre časť Smeru je Mika neprijateľný pre spravodajstvo, ktoré si dovolilo prinášať aj kritické informácie o vláde. Názor na Miku nie je v koalícii úplne jednoznačný. Za najlepšieho kandidáta ho považuje aj minister kultúry Marek Maďarič zo Smeru. Sám však priznáva, že víťazstvo Václava Miku nie je reálne.

Som zvedavý, ako to dopadne, lebo to môže znamenať, že bez dohody v koalícii už nič nepôjde.

Béla Bugár, predseda Mosta-Híd

Fico dokonca povedal, že bude dávať pokyny svojim poslancom, aby prišlo na čele RTVS k zmene. Nepáčia sa mu napríklad kritické otázky redaktorov telerozhlasu na kauzy Smeru.

V Moste podľa predsedu strany Bélu Bugára na rokovaniach koalície ustúpili pri Mikovi. "Povedali sme si - dobre, keď s ním majú problém... Ale zasa náš klub nepodporí niekoho, s kým má tiež problém," hovorí Bugár.

Hľadanie kompromisného kandidáta

Medzi najväčších favoritov patria spomedzi osmičky kandidátov okrem terajšieho riaditeľa aj bývalá šéfka televízie Markíza Zuzana Ťapáková, reklamkár Michal Ruttkay či súčasný riaditeľ agentúry TASR Jaroslav Rezník.

V Smere aj v SNS chcú za nového šéfa RTVS Rezníka. Toho vyzdvihol aj minister kultúry Marek Maďarič zo Smeru. Problém s ním však má Most-Híd.

Vyčíta mu uzavretie zmluvy medzi TASR a prokremeľskou agentúrou Sputnik či to, že podľa strany chcel zrušiť rádio pre národnostné menšiny Patria. Pre Smer je Rezník overený človek - dlhé roky viedol Slovenský rozhlas spôsobom, ktorý socialistom neprekážal. Podľa analýz Tranparency International zas TASR pod vedením Rezníka robila nadprácu pri pokrývaní Slovenskej národnej strany, ktorej sa napokon podarilo politické vzkriesenie.

Most-Híd sa zatiaľ tváril, že Rezník je pre stranu neprijateľný kandidát a vo štvrtok podporí Zuzanu Ťapákovú alebo reklamkára Michala Ruttkaya. "Som zvedavý, ako to dopadne, lebo to môže znamenať, že bez dohody v koalícii už nič nepôjde," vyhlásil Béla Bugár.

Rezník by napokon mohol prejsť, ak by ho s hlasmi Smeru a SNS podporila nejaká z opozičných strán - napríklad extrémisti z ĽSNS.

Rezníka určite nepodporia v OĽaNO. Poslanec hnutia Jozef Viskupič povedal, že na klube sa rozhodujú medzi dvoma kandidátmi, ale Rezník medzi nimi nie je.

Viskupič nedávno uviedol, že nepriechodní budú kandidáti, ktorí majú za sebou nejaké kauzy. Takou je napríklad aj Ťapáková, ktorá figurovala v kauze Evka.

Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár hovorí, že sa rozhodujú medzi dvoma kandidátmi - Mikom a Ruttkayom. SaS meno svojho favorita neprezradila.

Prečítajte si tiež: Koalícia sa pri voľbe na šéfa RTVS nedohodla, Most je namrzený Čítajte 

Treba nadpolovičnú väčšinu hlasov

Rozprava k voľbe sa začína vo štvrtok o 9:00. Hlasovať by poslanci mali o 17:00. Na zvolenie je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov prítomných poslancov.

Vyberať si budú v tajnom hlasovaní z ôsmich kandidátov.

Sú nimi Peter Abrahám, Richard Dírer, Fedor Flašík, Václav Mika, Michal Ruttkay, Jaroslav Rezník, Zuzana Ťapáková a Stanislav Velitzky.

Ak v prvom kole voľby nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov žiadny kandidát, o týždeň neskôr 22. júna sa bude konať druhé kolo, do ktorého postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov. Pri rovnosti počtu hlasov postupujú všetci kandidáti, ktorí majú rovnaký najvyšší počet hlasov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vianočný darček na celý život. Darujte návod k vlastnému telu
 2. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 3. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 4. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 5. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
 6. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 1. Auto do 14-tisíc už nekúpite. Zvážte radšej prenájom
 2. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 3. Helenky prichádzajú na svetlo sveta s ďalšími novými bytmi
 4. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 5. Vianočný darček na celý život. Darujte návod k vlastnému telu
 6. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 7. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
 8. Šariš ľuďom pomáha regiónu už takmer 20 rokov
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 689
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 600
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 826
 4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 4 973
 5. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 267
 6. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 3 170
 7. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 091
 8. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 2 581
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Putinov motorkár Alexander Zaldastanov, bývalý vyhadzovač a milovník Stalina, priamo financovaný Kremľom, má živé kontakty na Slovensku.

Kto stojí za proruskými knihami, ktoré vychádzajú na Slovensku.


5. dec
Vizualizácia nového sídla spoločnosti Innovatrics.

Spoločnosť Innovatrics dostala stavebné povolenie.


15 h
Zuzana Kepplová.

Vraj sa im posmievajú, preto chcú chrániť všetky deti.


1 h
Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Vojna na Ukrajine pokračuje.


a 5 ďalší 13 h
SkryťZatvoriť reklamu