SME
Pondelok, 26. august, 2019 | Meniny má Samuel

Andrej Danko vypovedal koaličnú zmluvu (minúta po minúte)

Fico zvolal na utorok koaličnú radu, očakáva vysvetlenie.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Prečítajte si tiež: O čo ide v najväčšej kauze leta? Otázky a odpovede Čítajte 

Dianie sme sledovali minútu po minúte

Anketa:
Prežije koalícia túto krízu?
Áno
4300
Nie
1388
Hlasovalo: 5688
Hlasovanie otvorené:
od: 07.08.2017 14:15

19:17 Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

Článok pokračuje pod video reklamou

19:01 Rokovanie predsedníctva Most-Híd sa skončilo. Podľa jeho predsedu Béla Bugára vznikla vážna situácia.

"My sme spoľahlivý partner. To čo sme podpísali v koaličnej zmluve, to naďalej pre nás platí," povedal na tlačovej besede po rokovaní.

"Očakávame od predsedu SNS, že príde s konkrétnym návrhom, čo chce zmeniť prípadne prečo vypovedal koaličnú zmluvu," dodal Bugár. Je presvedčený, že Andrej Danko sa v utorok zúčastní koaličnej rady.

18:31 Minister životného prostredia László Sólymos zdôraznil, že Most-Híd sa podpísal pod koaličnú zmluvu s plnou zodpovednosťou. "A takisto by sme chceli postupovať ďalej," poznamenal.

Podľa šéfa poslaneckého klubu Gábora Gála sa svet nekončí ani týmto krokom, ktorý ho ale podľa jeho slov dosť prekvapil. V predčasných voľbách riešenie nevidí. "Nikdy v minulosti nič nevyriešili," vysvetlil s tým, že nevie, o čo ide Dankovi.

Čo sa deje nevie ani minister dopravy Árpád Érsek. O vypovedaní zmluvy sa dozvedel z televíznych správ. Od predsedníctva očakáva bližšie informácie.

Neprezradil, čo si o Dankovom kroku myslí, hoci tvrdí, že si o tom myslí veľa.

17:56 Ak by predseda SNS mohol povedať všetky dôvody, ktoré ho viedli k vypovedaniu koaličnej zmluvy, jeho krok by podľa neho nikomu nepripadal absurdný. O absurdnom vypovedaní zmluvy hovoril premiér Fico.

"Absurdné to môže pripadať len tomu, kto si zakrýva oči pred pravdou," povedal Danko pre SITA v reakcii na Fica.

17:31 Ministerka Žitňanská pred rokovaním predsedníctva Mosta-Hídu hovorí, že kroku Andreja Danka sa dá len veľmi ťažko rozumieť.

Viac povedať nechcela ani ona, ani Ivan Švejna, viac informácií vraj budú mať po rokovaní.

17:13 František Šebej prišiel na predsedníctvo Mosta-Híd s tým, že nevie čo sa deje. K listu od Európskej komisie povedal, že je to vážny problém, pretože ak chce byť Slovensko v jadre EÚ, musí byť spoľahlivým partnerom.

16:58 Prezident Andrej Kiska hovoril s Dankom, po tom, čo predseda SNS informoval verejnosť o vypovedaní koaličnej zmluvy. Momentálne je však vecou lídrov vládnych strán, aby si vzniknutú situáciu vydiskutovali medzi sebou na koaličných rokovaniach.

16:08 Premiér Fico označil Dankov krok za absurdný a na utorok o 10.00 h zvolal na úrad vlády koaličnú radu na úrovni predsedov vládnych strán. Od šéfa národniarov očakáva, že partnerom vysvetlí svoje konanie.

Smer sa na rokovaniach bude správať zodpovedne voči voličom i krajine, píše sa v stanovisku.

16:01 Hoci na Slovensku nedáte ruku do ohňa za nič, tri veci sú zrejmé: Koalícia bude pokračovať v totožnom zložení, predčasné voľby nebudú a celé je to fraška. Keby totiž nebola, SNS by už odchádzala z vlády. Píše komentátor Sme Peter Schutz.

Prečítajte si tiež: Je to fraška, Danko len prevrhol stôl Čítajte 

15:42 Vládny Smer sa ešte k situácii nevyjadril, podľa premiérovej hovorkyne Beatrice Szabóovej stanovisko ešte pripravujú.

15:34 Vzniknutou situáciou v koalícii sa budú zaoberať najvyššie stranícke orgány Smeru. Ako povedal pre agentúru SITA podpredseda strany Juraj Blanár, ide o prekvapujúci krok koaličného partnera.

15:24 Politológ Grigorij Mesežnikov nepovažuje za veľmi pravdepodobné, žeby Fico s Bugárom pristúpili na zmenu koaličnej zmluvy, ako chce Danko.

Prečítajte si tiež: Mesežnikov: Danko je neskúsený amatér Čítajte 

15:07 Dankovi nejde o položenie vlády, ale iba o prekrytie škandálu jeho strany. Domnieva sa predseda opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár.

„Netešte sa, Andrej Danko nejde položiť vládu. Je to z môjho pohľadu na 99 percent len hra na 'oblbnutie' vás, ľudí,“ reagoval vo videokomentári na Facebooku.

Vysvetlil, že v koalícii „vybuchol“ obrovský škandál, ktorý sa týka eurofondov na vedu a výskum. Ten podľa Kollára potrebuje Danko prekryť „ešte väčším rachotom“.

14:55 Minister hospodárstva a podpredseda Smeru Peter Žiga odmietol pre SME celú situáciu komentovať.

14:54 Vzniknutou situáciou sa podvečer bude zaoberať predsedníctvo Most-Híd.

14:53 Dankov krok môže viesť k dvom dobrým výsledkom – pádu vlády a predčasným voľbám alebo k zmenám na niektorých ministerstvách, reagoval nezaradený poslanec Miroslav Beblavý.

Pád vlády je podľa neho nepravdepodobný, tejto možnosti dáva len desaťpercentnú pravdepodobnosť. "Všetci traja účastníci tejto koalície vedia, že lepších partnerov už nenájdu, takže očakávam skôr, že sa znovu dohodnú, len nejako inak," domnieva sa. Poslanec neočakáva v tomto prípade "veľkú búrku"

14:50 Padne vláda, budú predčasné voľby, alebo len upravia koaličnú zmluvu? Vypovedanie koaličnej dohody otvára viacero otázok a aj ďalších možností politického vývoja. Tu nájdete odpovede na niektoré z nich.

Prečítajte si tiež: O čo ide Dankovi, aké sú scenáre a budú predčasné voľby? Čítajte 

14:48 Danko sa snaží prekryť kauzu čerpania eurofondov na ministerstve školstva. Kauza eurofondov je však iba ďalšou v poradí. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla sociologička a expremiérka Iveta Radičová, predpokladá opäť dohodu a predčasné voľby neočakáva.

"Premiér Fico od začiatku vytvára image stabilnej, makroekonomicky úspešnej a transparentnej vlády, pričom je
úplne zrejmé, že v koalícii sú vnútorné problémy a napätia už od začiatku. Andrej Danko sa týmto krokom snaží prekryť problém kauzy čerpania eurofondov na ministerstve školstva, čo sa mu začína dariť," povedala Radičová.

14:47 Koalícia doteraz úspešne plnila svoje programové ciele, preto nerozumieme požiadavkám vyjadreným v Dankovom liste. Tvrdia to zástupcovia strany Most-Híd.

"Je to pre nás prekvapivý krok zo strany SNS. Spôsob, ktorý Danko zvolil, neprehĺbi dôveru ani voličov, ani partnerov, ale naopak, oslabí ju," uvádza sa v stanovisku. Jednou z požiadaviek predsedu SNS je zmena pravidiel v koalícii. Vedenie Most-Híd táto požiadavka zaskočila, vo svojom stanovisku tvrdia, že "aj súčasné znenie Koaličnej zmluvy umožňuje dopĺňať priority vládnej koalície mimo programového vyhlásenia vlády, ak sa na nich zhodnú všetky koaličné strany".

14:31 Poslanec za Smer Miroslav Číž verí, že koalícia vydrží. Na vypovedanie koaličnej dohody nevidí dôvod.

"Pevne verím, že zvíťazí zdravý rozum, problém sa vyrieši a koalícia vydrží. Nevidím inú alternatívu a nie sú ňou ani predčasné voľby," povedal pre TASR.

14:27 Veci, ktoré sa dejú na ministerstve školstva, sú veľmi vážne. Ak by sa do čerpania eurofondov na výskum naozaj oprela Európska komisia, SNS bude mať vážny politický problém. Pre agentúru SITA to uviedol exminister školstva Juraj Draxler.

Podľa zdroja agentúry SITA z prostredia národniarov SNS odmietla zakrývať prešľapy na ministerstve školstva exministra Draxlera a podnikateľa Jozefa Brhela. Draxler uviedol, že SNS sa pre problémy rozhodla prejsť do protiútoku.

Draxler pre agentúru SITA reagoval aj na Dankove vyhlásenie, že za najväčšiu chybu ministra Plavčana
považuje, že nenastúpil na proces komplexnej zmeny pri čerpaní eurofondov a pokračoval v línii svojich predchodcov.

Práve predchodcovia Plavčana na ministerstve podľa Danka nešťastne nastavili čerpanie eurofondov na súťaž súkromných firiem s vysokými školami. Draxler tvrdí, že to nie je pravda.

Čerpanie podľa Draxlera závisí od toho, ako sa sformulujú konkrétne výzvy. Exminister dodal, že počas jeho pôsobenia sa pripravila iba jedna výzva, ktorú súčasné vedenie ministerstva školstva zrušilo a potom ju s pozmenenými kritériami nanovo vyhlásili. Draxler považuje za urážlivé tvrdenie, že on sa snažil o to, aby sa fondy určené na rozvoj slovenskej vedy dostali k rôznym súkromným spoločnostiam.

14:24 Vypovedanie koaličnej zmluvy môže byť zúfalým pokusom prekryť eurofondy, ale môže to byť aj to, že pán
Danko si dokazuje, že je muž. Povedal to pre agentúru SITA predseda KDH Alojz Hlina.

"To, čo mu premiér Fico (Smer) urobil, keď nemohol vystúpiť na oslavách štátneho sviatku Cyrila a Metoda na Devíne, to môže byť prapočiatok tohto celého," povedal Hlina.

14:16 Danko, ako inak, hrdo, odborne a slušne, dal partnerom najavo, že je majstrom prekvapení. (Niekedy možno prekvapí aj sám seba.)

Vypovedal koaličnú zmluvu v okamihu, keď by sa skôr dalo očakávať, že sklopí uši aj zrak pre kauzu čerpania eurofondov v oblasti školstva a zjedná nápravu. Aj vo forme výmeny ministra školstva Plavčana. Píše komentátor Sme Márius Kopcsay.

Prečítajte si tiež: Danko je neriadená strela, koho môže trafiť? Čítajte 

14:04 Delenie koristi eurofondov na vedu a výskum sú pre SNS také dôležité, že Danko neváha vnášať na Slovensko chaos, reagujú poslanci Veronika Remišová a Igor Matovič (OĽaNO-NOVA).

„Andrej Danko riadenie našej krajiny nezvládol a ukázal, že nie je schopný komunikovať. Vo štvrtok po koaličnej rade sa tváril, že je všetko v poriadku a dnes posiela odkazy koaličným partnerom na papierikoch, ako keby nešlo o členov vlády, ale o spolužiakov na základnej škole,“ uviedli Remišová a Matovič.

14:02 "Mám iba jednu odpoveď, som šokovaný," povedal pre SME košický krajský šéf Smeru a bývalý minister zdravotníctva Richard Raši.

13:58 Andrej Danko sa opäť zamotal. Tentokrát do politických hier, ktoré nemusí nevyhnutne ustáť. Chce nanovo rozdať karty vládnutia. Krátko nato, ako verejnosť vďaka médiám prichytila jeho stranu, že eurofondy rozlievala účelovo založeným firmám. Píše šéfredaktorka SME Beata Balogová.

Prečítajte si tiež: Danko chce nanovo rozdať koaličné karty Čítajte 

13:54 Vypovedanie koaličnej zmluvy neznamená pád vlády, premiér Fico je naďalej premiérom, vo funkciách sú naďalej aj ostatní ministri. Vypovedanie koaličnej zmluvy znamená, že medzi koaličnými stranami už nie je dôvera. Vláda napríklad nemá garantovanú podporu parlamentu pri prijímaní zákonov.

Nateraz to neohrozuje riadne fungovanie krajiny, pretože parlament cez leto nezasadá, prvýkrát sa poslanci opäť stretnú 5. septembra. Ak by chcela SNS spôsobiť pád vlády a ústavnú krízu, môže vyvolať mimoriadne rokovanie parlamentu, na ktorom sa pokúsi vysloviť nedôveru vláde.

13:51 "Dozvedela som sa o tom pred pätnástimi minútami z médií," reagovala poslankyňa Mosta-Híd Edita Pfundtner. Keďže ju to zaskočilo, hneď sa snažila spojiť so svojou straníckou centrálou a kolegami.

"Bolo obsadené, zatiaľ som sa teda nič nedozvedela," dodala. Či je škandál s eurofondmi hodný konca vlády, posúdiť nevie. Súhlasí však s tým, aby sa celú záležitosť prešetrila Európska komisia.

13:50 Poslanec Smeru Erik Tomáš a mediálny poradca premiéra Fica o vypovedaní koaličnej zmluvy veľa povedať nevie. "Momentálne ležím tri dni po operácii, takže o tej situácii veľa neviem," hovorí.

Tomáš pôvodne po minuloročných voľbách nastúpil ako štátny tajomník na ministerstve školstva, ktoré vedie nominant SNS Peter Plavčan. Dlho tam však nevydržal a po niekoľkých mesiacoch sa vrátil späť na Úrad vlády.

Prečítajte si tiež: Erik Tomáš končí ako štátny tajomník, vracia sa k premiérovi Ficovi Čítajte 

13:48 Predseda SNS Danko robí len to, čo pred ním robil Ján Slota, keď mu tieklo do topánok. Vydiera svojich partnerov v korupčnej koalícii a má na to viacero dôvodov. Potrebuje odlákať pozornosť verejnosti od korupčnej kauzy okolo rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum. Preto vyvoláva na pohľad vážny koaličný spor. Uvádza sa to v stanovisku SaS.

"Keďže sa preukázalo, ako sa peniaze na vedu a výskum začali rozkrádať, potrebuje zároveň iný zdroj, odkiaľ by SNS a jej klienti dolovali pre seba bohatstvo z verejného majetku. A v neposlednom rade by sa rád zbavil ministerstva školstva, lebo zistil, že je to rezort, kde treba urobiť veľa reálnej práce pre žiakov, učiteľov, pre slovenskú spoločnosť, a nie kradnúť," píše sa ďalej v stanovisku, pod ktorým sú podpísaní predseda SaS Richard Sulík, podpredsedovia Ľubomír Galko a Jana Kiššová a predsedníčka poslaneckého klubu Natália Bláhová.

"Ak by z tejto priehľadnej augustovej hry predsedu SNS vyšiel rozpad vlády, strana SaS ako jediná reálna alternatíva voči Smeru a korupčnej koalícii je pripravená na predčasné voľby i prevzatie vládnej zodpovednosti," uzavreli svoje stanovisko.

Prečítajte si tiež: Dankove fotky či koncesionárske poplatky. Pozrite si šesť káuz, pre ktoré sa posekala koalícia Čítajte 

13:41 Vypovedaním zmluvy možno Danko chce vymeniť ministerstvo školstva za ministerstvo vnútra, "lebo kradnúť na školstve je fest ťažké".

Na svojom facebookom profile to uviedol predseda najväčšej opozičnej strany SaS Richard Sulík. "Alebo chce len väčší podiel na lupe, keďže všetky politické náklady kradnutia znáša momentálne on," dodal.

13:39 Po vypovedaní dohody sa zrejme môžeme tešiť na novú, ešte korupčnejšiu vládu. Myslí si to nezaradený poslanec Jozef Mihál. "Bude to zrejme reakcia pána Danka na interné turbulencie, ktoré sa
vzťahujú na kauzy," dodal Mihál.

13:37 Podľa ostatného prieskumu agentúry Focus by si strany kreslá v parlamente rozdelili takto: SMER-SD (44), SaS (24), SNS (17), OĽANO-NOVA (15), ĽSNS (15), Sme rodina (14), KDH (11), MOST-HÍD (10). Súčasná koalícia by nemala dosť hlasov na zostavenie vlády. SNS by si oproti voľbám polepšilo o dva hlasy.

13:32 O vypovedaní koaličnej zmluvy sa od SME dozvedel aj poslanec Mosta-Híd Peter Kresák. "Nebudem to komentovať spôsobom, ktorý by mohol byť interpretovaný zlým spôsobom. Radšej si počkám na ďalšie informácie," povedal. Škandál s eurofondami podľa vlastných slov sledoval len priebežne z médií, no keďže bol na dovolenke, nemá o ňom dostatok informácií.

13:31 Nemyslím si, že padne vláda, je to len sprosté vydieranie sa navzájom. Pre agentúru SITA to povedal podpredseda SaS a poslanec Ľubomír Galko.

13:28 Fakt, že Danko vypovedal koaličnú zmluvu z právneho hľadiska neznamená nič, vysvetľuje pre SME Eduard Barány, bývalý podpredseda Ústavného súdu a poradca premiéra Roberta Fica (Smer).

Formálno-právne sa to netýka pomerov v parlamente a vypovedanie koaličnej zmluvy automaticky nespúšťa ani nijaké legislatívne procesy, dodáva. "Iná otázka je politická. To má obrovský dopad," uzatvára Barány.

13:18 Systém čerpania eurofondov v oblasti školstva sa podľa Danka nastavoval v decembri 2015. Vtedy bol ministrom školstva nominant Smeru Juraj Draxler.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, ktorý sa uskutočnil ešte pred vypovedaním Koaličnej zmluvy, za najväčšiu chybu ministra školstva Petra Plavčana preto považuje, že nenastúpil na proces komplexnej zmeny pri čerpaní eurofondov a pokračoval v línii svojich predchodcov, ktorí nešťastne nastavili čerpanie eurofondov na súťaž súkromných firiem s vysokými školami.

"Potom sa to zvrhlo do vojny súkromných spoločností. Nepovažujem to za šťastné. Eurofondové čerpanie by malo byť nastavené priamo do vysokých škôl," vyhlásil Danko s tým, že táto téma bola následne zneužívaná.

13:13 Text, ktorý e-mailom poslala do tlačových agentúr šéfka komunikačného odboru parlamentu Zuzana

Čižmáriková o vypovedaní Koaličnej zmluvy, už dostali od SNS aj koaliční partneri, teda Smer a Most-Híd. Agentúre SITA to potvrdili v straníckych centrálach.

Prečítajte si tiež: Podpredseda SNS Paška: Vylúčené nie sú ani predčasné voľby Čítajte 

13:10 Podpredseda SNS Jaroslav Paška nevylučuje ani predčasné voľby v prípade, ak sa v rámci koalície nedohodnú na nových podmienkach spolupráce. "Dôvodom vypovedania koaličnej zmluvy nie sú len spory ohľadom eurofondov, ale je tam viac vecí," povedal pre SME.

13:08 "Teraz to počujem prvýkrát," reagoval poslanec Mosta-Híd František Šebej. Škandál s eurofondami osobne považuje za vážny a podľa neho škodí Slovensku. Či podľa neho môže viesť k úplnému rozpadu vlády a predčasným voľbám, alebo len novej koaličnej dohode medzi rovnakými stranami, odhadnúť nevie. Možné je podľa neho všetko.

"Keďže som sa o tom ešte nerozprával s koaličnými kolegami, nemyslím si zatiaľ o tom nič. Za tie dlhé roky v politike si sa však moja predstavivosť toho, čo by mohlo byť, veľmi rozvinula," dodal.

13:06 Vypovedanie koaličnej zmluvy má riešiť koaličná rada. TASR to povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý bude chcieť vedieť, čo presne Andreja viedlo k tomuto kroku.

"Je to vec, ktorú treba prediskutovať na koaličnej rade. Budeme chcieť vysvetlenia. Sú veci, ktoré sa riešiť dajú a ktoré nie," povedal Bugár. Termín koaličnej rady zatiaľ nevie.

13:01 Preferencie koaličných strán sú v posledných mesiacoch stabilné SNS sa drží okolo úrovne 10 percent.

Vývoj preferencií politických strán

agentúra Focus pre strany SMER - sociálna demokracia (SMER-SD) , MOST-HÍD , Slovenská národná strana (SNS)

Najnovšie preferencie nájdete na volby.sme.sk

12:41 "Týmto spôsobom vypovedám koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer, SNS a Most-Híd," napísal svojim koaličným partnerom Danko. Ako dôvod uviedol absolútnu nevyhnutnosť prenastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov.

Taktiež stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi, ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.

"Dobrá sociálno-ekonomická situácia v roku 2017 ukazuje, že je nutné sa zamerať na nové výzvy a priority, ktoré je potrebné premietnuť do koaličnej dohody a nového programového vyhlásenia vlády. Keď sa darí ekonomike štátu, musia to pocítiť aj samotní občania," tvrdí Danko.

Zároveň koaličným partnerom navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením SNS o možnosti zostavenia novej koaličnej zmluvy.

Kompletné znenie koaličnej zmluvy

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Najlepší slovenský výčapník má 22 rokov. Čapovať ho učila žena
 2. Ako fungujú platby mobilom? Bezpečnosť majú na prvom mieste
 3. Československý make-up stále dobýja svet
 4. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta
 5. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
 6. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
 7. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
 8. Barbados, Portoriko: Plavte sa Južným Karibikom (letenka v cene)
 9. Posezónna špeciálna ponuka na špičkové japonské klimatizácie
 10. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte
 1. Ako fungujú platby mobilom? Bezpečnosť majú na prvom mieste
 2. Československý make-up stále dobýja svet
 3. Najlepší slovenský výčapník má 22 rokov. Čapovať ho učila žena
 4. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta
 5. Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne
 6. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
 7. Filmári objavili skryté krásy Novej Bane – tu je video
 8. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Prvá časť
 9. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
 10. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
 1. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich? 60 231
 2. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta 12 831
 3. Horúčavy na Slovensku budú častejšie. Koľko stupňov dosiahnu? 10 213
 4. Oslava prvého miliónu dopadla šokujúco 9 527
 5. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte 8 923
 6. Barbados, Portoriko: Plavte sa Južným Karibikom (letenka v cene) 7 676
 7. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži 6 687
 8. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Mexiku? 6 579
 9. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami 5 650
 10. Malebné severné Taliansko: Hory, jazerá, krásne mestá aj móda 4 760

Téma: Strana SNS


Hlavné správy zo Sme.sk

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Marian Kočner a aplikácia Threema.
Podcast Dobré Ráno
Komentár šéfredaktorky

Nemôžu zo seba vyvrátiť Kočnera ako pokazené jedlo

Kočner nie je fikcia, nie je vymyslená Marvelovská figúrka.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Okrúhly stôl na summite.

Neprehliadnite tiež

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.
Exriaditeľ úradu práce a exposlanec Juraj Briškár je jedným z posledných riaditeľov predchádzajúceho vedenia župy.

Bývalého brankára Bardejova stíhajú pre športovú korupciu

Richard N. mal za úplatok ovplyvniť zápas so Skalicou.

Ilustračné.

Úrad povolil zabíjať diviaky priamo na sídlisku Ťahanovce

Africký mor urobil svoje, poľovníci medzi panelákmi zatiaľ strieľať nechcú.

Divé prasatá strpčujú Ťahanovčanom život už roky.