SME
Nedeľa, 1. október, 2023 | Meniny má Arnold

Richter zostáva ministrom, vláda nepadá (minúta po minúte)

Za návrh o vyslovení nedôvery hlasovalo 61 zo 139 prítomných poslancov.

Odvolávanie ministra Richtera sme sledovali minútu po minúte:

21:45 Minútu sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

21:30 Podľa Eriky Jurinovej (OĽaNO) minister dlhé mesiace neriešil "hrozivú" situáciu detí v zariadení Čistý deň. "Nezaslúži si byť preto ministrom," zdôraznila Jurinová po hlasovaní.

SkryťVypnúť reklamu

Hlasovanie poslancov vládnej SNS a celú aktivitu strany vníma len ako snahu o zakrytie ich 600 miliónového eurofondového škandálu na ministerstve školstva a neschopnosti toto ministerstvo riadiť.

Ak by otázka stála opačne a poslanci by mu mali vyjadriť dôveru, nezískal by ani potrebných 76 hlasov svojej vládnej koalície.

Natália Bláhová, šéfka klubu SaS o Jánovi Richterovi

"Tak ako kedysi Ján Slota pri podobných škandáloch aj Andrej Danko poslušne ustúpil Robertovi Ficovi," dodala Jurinová.

SNS podľa nej po tomto hlasovaní dokázala, že je to tá istá strana ako za čias Slotu a pravdepodobne rovnako ako Slotova strana aj skončí.

Podľa šéfky klubu SaS Natálie Blahovej minister "pohorel na celej čiare". "Ak by totiž otázka stála opačne a poslanci by mu mali vyjadriť dôveru, nezískal by ani potrebných 76 hlasov svojej vládnej koalície," zdôraznila.

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár označil štvrtok za divadlo alebo komédiu pod taktovkou Roberta Fica (Smer-SD) a Andreja Danka (SNS).

SkryťVypnúť reklamu

20:30 Poslanci začali hlasovanie.

Minister Richter zostáva vo funkcii. Po piatich hodinách rozpravy mu poslanci nedôveru nevyslovili. Za odvolanie hlasovalo 61 poslancov, proti bolo 65 a zdržalo sa 13. Potrebných bolo 76 hlasov. Poslanci SNS sa zdržali, ako avizovali.

20:03 Natália Blahová v záverečnej reči odmieta politizáciu kauzy Čistý deň. Poslancov vyzvala, aby hlasovali podľa svedomia za deti a odvolanie ministra Richtera.

Hlasovanie o ministrovi Richterovi je naplánované na 20:30.

19:50 Ako posledný vystúpil Igor Matovič z OĽaNO.

19:41 „Túto agóniu nemá zmysel naťahovať,“ vyhlásil Jozef Viskupič v reakcii na rozhodnutie národniarov. Koalíciu označil, za mŕtvu koalíciu.

19:34 "Ján Richter nie ani dobrý minister, je to babrák," odkázal Martin Poliačik z SaS. Minister podľa Poliačika nemôže ostať na svojom mieste. Odvolanie by malo byť prvým ozdravným krokom pri uvedomení si, že máme problém a následná očista verejného života by mala byť druhým krokom.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Nicholsonová dostala dokument z polície, ktorý hovorí o korupcii Andreja Danka Čítajte 

19:13 Lucia Nicholsonová v rozprave už skôr vyhlásila, že dostala utajenú kriminálnu informáciu z NAKA, ktorá hovorí o podozreniach z korupcie Andreja Danka.

„Ide o informáciu od zdroja, ktorý polícia vyhodnotila najvyšším stupňom dôveryhodnosti – A1. Podľa kriminálnej informácie by mal byť predseda parlamentu Andrej Danko zapletený do korupčného škandálu v súvislosti s eurofondmi pod ministerstvom školstva,“ povedala Nicholsonová.

Podpredseníčka parlamentu podala trestné oznámenie a pýtala sa, či polícia urobila všetko pre to, aby prípad za rok vyšetrila.

Zároveň sa pýtala, či informácia neslúžila na vydieranie Danka.

19:00 Jaroslav Paška na tlačovej konferencii po rokovaní klubu SNS oznámil, že strana sa nebude vkladať do politických súbojov opozície voči Smeru.

SkryťVypnúť reklamu

Predseda vlády si podľa Pašku vypočul výhrady SNS a prisľúbil, že ich odstráni. Strana SNS sa zúčastní hlasovania a bude hlasovať jednotne. Na otázky novinárov, či budú hlasovať za alebo proti odvolaniu, Jaroslav Paška neodpovedal. Takisto nepovedal, či Ján Richter zostane ministrom.

Až poslankyňa Eva Antošová priznala, že za odvolanie Richtera nezahlasujú. Danko podľa portálu pluska.sk povedal, že poslanci SNS sa pri hlasovaní zdržia.

18:39 V rozprave teraz vystupuje poslankyňa Erika Jurinová zo strany OĽaNO. Po nej sú ešte na programe vystúpenia troch poslancov, po nich sa môžu do rozpravy ešte ústne prihlásiť ďalší. Hlasovať sa bude po skončení rozpravy.

18:27 Tlačová konferencia strany SNS k jej rozhodnutiu o hlasovaní bude o 18:45h.

18:21 Renáta Kaščáková z SaS počas svojej reči v rozprave odkázala: "Nič, nič vo vašom rezorte nefunguje, pán minister. Chválite sa výsledkami, ale nezaujímate sa, ako žijú ľudia. Pozrite si ich zúfalstvo a bezradnosť. To je výsledok vašej sociálnej práce a jej odozva v regiónoch."

SkryťVypnúť reklamu

Som sklamaný, že ani premiér, ktorý sa tak hrdo bil za svojho ministra, ani minister, tú nesedia.

Zsolt Simon

18:08 "Som sklamaný, že ani premiér, ktorý sa tak hrdo bil za svojho ministra, ani minister, tú nesedia. Robert Fico v tejto sále nakričal dosť, keď tu Iveta Radičová nesedela. Dnes ten istý Robert Fico so svojimi ministrami zaliezol do kúta. Rozčúlilo ma, keď minister Richter na konci svojej reči povedal, že ho opozícia dnes bude citovo a politicky vydierať," povedal nezaradený poslanec Zsolt Simon.

"Táto koalícia nie je založená na hodnotách. Tento zlepenec nectí žiadne morálne hodnoty v spoločnosti. Inak ťažko povedať, prečo chráni ministra v pozícii, ktorý mal dozerať na to, aby k zneužívaniu nedošlo," pýta sa poslanec.

Schôdza na odvolanie Jána Richtera sa koná už druhýkrát a podľa Simona k druhému pokusu o odvolávanie vôbec nemalo dôjsť.

SkryťVypnúť reklamu

17:47 „Pán minister, túto pozíciu zastávate už dlhú dobu a mali ste príležitosti ukázať ľuďom, že ju dobre zastávate. No nevyužili ste to,“ odkázala Jánovi Richterovi Petra Krištúfková zo SME Rodina.

17:41 Klub SNS začal rokovať až o 17:00h.

17:20 Lucia Ďuriš Nicholsonová o Čistom dni nechce hovoriť, lebo už všetko bolo povedané. Hovorí o sociálnych službách, ktoré podľa nej nefungujú.

17:03 Minister Richter odišiel zo sály. Opoziční poslanci žiadajú jeho návrat.

16:31 Minister obhajoval svoju prácu takmer štyridsať minút. „Po štyroch mesiacoch tu opäť stojím ako obeť opozície,“ ktorá podľa Richtera nevie viesť "vecný súboj" s vládou. Zopakoval, že opozícia je stále frustrovaná z výsledkov volieb a jediné o čo jej ide, je deštrukcia a likvidácia.

SkryťVypnúť reklamu

Richter vidí bezradnú opozíciu a očakáva, že bude opäť terčom urážania a citového vydierania.

Prečítajte si tiež: Hrnčiar o konaní SNS: Aj pri novom aute motor chvíľu sadá Čítajte 

16:17 „SNS sa asi potrebuje necítiť utláčaná a byť nejako naboku a zrejme potrebuje, aj vzhľadom na to, že bol odvolaný minister Plavčan, ukázať svojim voličom , že si vie vydobyť väčší priestor. Vnímam to tak, že ide o nejaké politické veci,“ hovorí Andrej Hrnčiar z Mosta-Híd. Prečítajte si viac v rozhovore pre SME.

15:50 Slovo si vzal minister Richter, ktorému je ľúto, že po štyroch mesiacoch opäť stojí pred poslancami. "Nie kvôli sebe, ale kvôli vám, ktorí sa na tejto fraške nepodieľate a kvôli verejnosti, ktorá si zaslúži, aby sme sa všetci sústredili na hľadanie realistických riešení existujúcich problémov," skonštatoval Richter.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa neho sú obvinenia opozície bez obsahu. Odmieta tiež tvrdenia, že ministerstvo nekonalo v prípade Čistého dňa kompetentne.

Opozíciu obvinil z toho, že jej ide iba o rozkol vlády. „Ja aj moje ministerstvo sme sa stali terčom útokov z viacerých strán,“ vyhlásil.

15:49 Politológ Grigorij Mesežnikov si myslí, že to, čo robí SNS je klasické situačné vydieranie.

„Samozrejme, že koalícia chce pokračovať vo vládnutí, v SNS možno len vymýšľajú spôsob, ako bez straty tváre celú túto takzvanú koaličnú krízu ukončiť,“ hovorí. V končenom dôsledku si ale myslí, že by bolo veľkým prekvapením, ak by SNS zahlasovala za odvolanie Richtera.

Prečítajte si tiež: Kondómy vo vrecku aj zvláštny akademický titul. Politická kariéra Jána Richtera Čítajte 

„V takom prípade si neviem predstaviť, že by Robert Fico pokračoval v tejto vláde,“ tvrdí.

Do budúcna však takýmto spôsobom SNS stráca dôveru koaličných partnerov. Hlavným problémom podľa Mesežnikova je, že Andrej Danko je dnes len veľmi ťažko predvídateľný.

SkryťVypnúť reklamu

„Táto kauza oslabuje SNS vo vnútri koalície, ale klesli im aj preferencie. Danko by chcel, aby strana z toho všetkého, do čoho sa dostala aj vďaka nemu, vykorčuľovala s čo najmenšími ranami, ale mám pocit, že opak je pravdou, že on strane pomáha k ešte väčším problémom,“ hovorí.

15:41 Blahová označila vystúpenie Fica za "vrcholne nedôstojné". Odmieta Ficovo vyjadrenie, že schôdza je o ničom.

15:32 Slovo si vzal premiér Fico. Schôdzu považuje za "absolútne účelovú". Richtera sa aj osobne zastal a označil ho za najúspešnejšieho ministra práce, akého sme kedy mali.

Richter podľa Fica urobil množstvo krokov v spolupráci s políciou, rozhodol o odobratí akreditácie Čistému dňu. Fico ministrovi poďakoval za tieto kroky.

SkryťVypnúť reklamu

Predkladateľku návrhu premiér skritizoval za používanie slova korupcia. Počas svojej kariéry, kedy sa venoval trestnému právu vrátane trestného činu znásilnenia, podľa vlastných slov nevidel také znásilnenie slova korupcia ako v Blahovej vystúpení.

Svojim poslancom odporučil nezúčastňovať sa na rozprave, keďže ide podľa neho iba o obviňovanie bez dôkazov. „Táto schôdza je iba zneužívaním práva,“ uzavrel premiér.

Poslanci Smeru po Ficovom vystúpení odišli z rokovacej sály, zúčastnia sa až záverečného hlasovania. Fico Richtera vyzval, aby selektoval, čo a od koho bude počas schôdze počúvať. Následne aj s Dankom zo sály odišli.

15:23 Minister kultúry a podpredseda Smeru Marek Maďarič nevedel o tom, že premiér oznámil poslancom SNS, že ak padne Richter, padne aj vláda.

SkryťVypnúť reklamu

"Nevedel som o tom," povedal novinárom Maďarič s tým, že ho prekvapilo aj vyhlásenie, ktoré SNS poslala v stredu večer. Žiada v ňom premiéra, aby vymenil Richtera.

Maďarič zopakoval, že Smer za Richterom stojí a nepredpokladá, že by premiér ustúpil a ministra odvolal. Podpredseda Smeru nevie, ako bude SNS hlasovať. Zároveň si nemyslí, že by zotrvanie Richtera vo funkcii ohrozovalo dôveru vlády.

Minister pripomenul, že na začiatku koaličnej krízy bolo "nečakané a šokujúce" vypovedanie koaličnej zmluvy, ktoré doteraz "dosť dobre nepochopil".

15:21 Návrh na odvolanie ministra Richtera predniesla Natália Blahová z SaS. Minister Richter podľa nej spĺňa všetky štandardy, ktoré premiér stanovil pri odvolávaní ministra školstva Plavčana (nom. SNS).

SkryťVypnúť reklamu

Hovorí tiež o hazardovaní s dôverou verejnosti a vyčíta mu najmä kauzu Čistý deň a slabú ochranu detí. Ako povedala Blahová, od prepuknutia káuz uplynul rok a odvtedy sa pre deti umiestnené v zariadení nezmenilo vôbec nič. Medzi dôvody, pre ktoré chce opozícia Richtera odvolať, Blahová zaraďuje predovšetkým jeho netransparentné a korupčné správanie.

Kauza Čistý deň je podľa poslankyne SaS len vrchol ľadovca, Blahová očakáva ďalšie zlyhania. "Počas jeho pôsobenia preukázal, že je nad jeho schopnosti viesť ministerstvo tak, aby plnilo zákonom stanovené povinnosti. Medzi jedny z najdôležitejších patrí chrániť práva a právom chránené záujmy maloletých. V tejto úlohe rezort pod jeho vedeným fatálne zlyhal," uviedla

15:11 Béla Bugár otvoril mimoriadnu schôdzu, ktorej bodom je odvolávanie ministra Richtera. Prezentoval sa dostatočný počet poslancov, plénum je uznášaniaschopné. Poslanci sa dohodli na tom, že rokovanie bude
pokračovať aj po 19:00 hod.

SkryťVypnúť reklamu

15:05 Hodina otázok sa skončila, podpredseda parlamentu Bugár vyhlásil prestávku päť minút.

14:34 Na prerušenom rokovaní klubu SNS by sa mal po hodine otázok a začiatku mimoriadnej schôdze podľa informácií SME opäť zúčastniť aj premiér Fico.

14:10 Poslanecký klub SNS bude pokračovať po hodine otázok. Na klube bol prítomný aj premiér. "Oznámil nám, že toto hlasovanie je zároveň hlasovaní o páde vlády. Toto je pre nás veľmi dôležitá otázka, o ktorej chceme ďalej na klube rozprávať," povedal Bernaťák. Fico hlasovanie o Richterovi nespája s hlasovaním o dôvere vlády, ale povedal, že ak bude odvolaný, vláda padne.

"Spomínali sme viackrát, že alternatíva k súčasnej koalícii neexistuje," povedal Bernaťák, no nechcel povedať, či to znamená, že Richtera podržia. "Rozhodneme sa zodpovedne s ohľadom na všetky okolnosti," dodal Bernaťák.

SkryťVypnúť reklamu

Atmosféra na klube za účasti Fica bola podľa podpredsedu SNS Antona Hrnka "príjemná“. Bernaťák spresnil, že bola pracovná.

Avizovaná tlačová beseda Danka sa konať nebude. Brífing by SNS mala mať potom, čo sa definitívne dohodne na postupe.

14:00 V parlamente sa začala hodina otázok. Poslancom odpovedá premiér Fico.

12:56 Premiér Fico a ani predseda Mosta-Híd Bugár nevidia dôvod na Richterovo odvolanie. Médiám to po rokovaní koaličných lídrov povedal Bugár.

Šéf Mosta si nemyslí, že Richtera parlament odvolá. "Nemyslím si, že pán Richter bude odvolaný," povedal a zdôraznil, že keď sa vyrieši aktuálny problém v koalícii, vláda môže pokračovať ďalej.

"Klub SNS ešte rokuje. Počkáme na výsledok rokovania SNS a podľa toho, ako sa dohodnú, sa buď ešte stretneme, alebo pôjdeme na schôdzu," povedal.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Že sa Richterovi neobracia žalúdok, keď vidí sám seba v zrkadle Čítajte 

Podľa neho ešte nie je zrejmé, či mimoriadna schôdza pôjde bez prerušenia alebo sa dohodnú, jej rokovanie prerušia a v piatok sa bude pokračovať.

Podľa Bugára ak koalícia vyrieši súčasné problémy, dá sa fungovať ďalej. "Zodpovednosť každého koaličného partnera je veľká," zdôraznil s tým, že on predčasné voľby nepotrebuje.

Bugár opätovne odmietol predčasné voľby. Nepovedal, či mal šéf SNS Andrej Danko na koaličnej rade aj iné požiadavky ako odvolanie Richtera.

12:44 Poslanci Smeru sa zrejme na rozprave nezúčastnia. Na úvod schôdze na obranu Richtera má podľa informácií agentúry SITA vystúpiť premiér Fico. Po jeho prejave majú poslanci Smeru opustiť rokovaciu sálu a vrátiť sa majú do nej až na hlasovanie.

12:27 Stanovisko Smeru je aj po rokovaní klubu nemenné a jednotné, povedal premiérov poradca pre komunikáciu a poslanec Smeru Erik Tomáš. "Celý poslanecký klub stojí za Jánom Richterom a dúfame, že zvíťazí zodpovednosť a racionalita a vláda bude pokračovať ďalej," povedal. K požiadavke SNS zopakoval, že nevidia dôvod na jeho odvolanie.

12:13 "Situácia je zrejme vážna," hovorí podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar z klubu Mosta-Híd. Je však presvedčený, že v koalícii sú "rozumní ľudia a že bude táto koalícia pokračovať a minister Richter odvolaný nebude".

Hrnčiar nevidí dôvod na odvolanie Richtera, pretože v kauze Čistý deň sa začalo konať. Je podľa neho na koaličných lídroch, aby sa dohodli. SNS cez požiadavku na odvolanie Richtera podľa neho v koalícii nekšeftuje. "Nemyslím si, že toto je v rovine kšeftov," povedal.

Prečítajte si tiež: Od Tomáša ku Kočnerovi, kauzu Čistý deň sprevádzali škandály Čítajte 

12:09 Jaroslav Paška nepovedal, či Richter vo funkcii skončí. "Je priestor, aby neskončilo nič," povedal pri príchode na rokovanie klubu aj v súvislosti s tým, či bude pokračovať vláda.

Zopakoval, že v Richterovom rezorte SNS vidí problémy v správaní a chce, aby sa to korektne riešilo. "Uvidíme, čo bude," povedal.

12:07 Koalícia nemusí skončiť ani po tom, ak by bol za pomoci poslancov SNS Richter odvolaný. Domnieva sa podpredsedníčka poslaneckého klubu SNS Eva Antošová.

"Ja mám jeden osobný pocit a možno sa mýlim, že vláda nepadne, ak by aj pán Richter bol dnes odvolaný," uviedla Antošová pred médiami.

Antošová vysvetlila, že postup SNS bude dohodnutý na zasadnutí ich klubu. Zhruba polovica jeho členov je podľa nej za to, aby minister práce vo funkcii skončil. "Nehovorím, že presná polovica, zhruba, a tak je to aj v našej členskej základni. Ale hovorím, počkajme si na poslanecký klub, ktorý, myslím si, že bude významný pred touto schôdzou," doplnila.

Poslanecký klub SNS zverejnil stanovisko, v ktorom strana žiada Fica o výmenu Richtera. "Premiér by to mal zvážiť. Toto vyhlásenie je, myslím si, vážne a je to výzva, aby ten krok urobil. Teraz je na ťahu premiér," zdôraznila Antošová.

12:04 Opoziční poslanci neprišli na rokovanie zahraničného výboru, ktorý sa mal vysloviť k návrhu na odvolávanie Richtera. Zahraničný výbor je pri tom jediný, v ktorom má opozícia väčšinu a teda aspoň tento výbor mohol vyjadriť súhlas s vyslovením nedôvery Richterovi.

Výbor nebol uznášaniaschopný, pretože z 13 členov prišlo len šesť. Z opozície prišli len dvaja. "Aj takto v reálnom živote pracuje opozícia," povedal pre agentúru SITA člen výboru Marián Kéry zo Smeru.

11:51 Poslankyňa Smeru Jana Laššáková povedala, že ide na rokovanie klubu Smeru. Odhadovať, ako zahlasujú poslanci SNS nechcela.

11:40 Podpredseda poslaneckého klubu Smeru Jarjabek ešte nevie, či vypočujú návrh premiéra nezúčastniť sa rozpravy počas mimoriadnej schôdze. "Budeme sa o tom to baviť. Máme stretnutie klubu ešte dnes, tam si preberieme detaily, ako celá schôdza bude prebiehať," ozrejmil.

Jarjabek situáciu nevníma tak, že by dnes hrozil pád vlády. "Zatiaľ nie, poviem vám to veľmi otvorene, nemám také echo, že by mala padnúť vláda. Určite nie," uviedol.

Prečítajte si tiež: SNS nevylúčila, že bude hlasovať s opozíciou proti Richterovi Čítajte 

11:33 Poslanecké kluby koaličných strán sa zídu, aby rokovali o ich postupe. Momentálne nie je jasné, ako hlasovanie dopadne a či koalícia schôdzu "prežije".

"Položte mi ľahšiu otázku. Neviem, všetko je možné," povedal TASR podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar na otázku, či bude Richter odvolaný. "Aspoň je nejaký adrenalín," komentoval fakt, že pár hodín pred schôdzou koalícia nevie zaistiť podporu členovi vlády.

"Nie je to bežné, ale všetko to prináša život," doplnil. Poslanecký klub Mosta-Híd podľa neho nepodporí odvolanie Richtera.

Hrnčiar si nevie predstaviť, že by koalícia fungovala ďalej po odvolaní člena vlády za pomoci jednej z koaličných strán.

11:30 "Myslím, že by vláda nepadla, ani keby bol minister práce Ján Richter odvolaný aj našimi hlasmi," povedala pre Denník N Eva Antošová z SNS. Podľa jej slov je zhruba polovica poslancov za odvolanie Richtera.

Podpredseda strany Jaroslav Paška priznal, že na Richterovom ministerstve sú problémy. Ako však bude hlasovať, nepovedal.

10:53 Poslanecký klub SNS bude o dvanástej rokovať o postupe pri odvolávaní Richtera. Pred schôdzou by sa mali na Koaličnej rade stretnúť aj lídri Smeru, Mosta a SNS. "Chcem si vyjasniť naše postoje v rámci koalície," uviedol Danko. Ako dodal, "to celé je o tom, ako sa Slovensko má vyvíjať ďalej, kde sú hranice, za ktoré SNS v koaličnej koexistencii nemôže zájsť"

10:12 Brífing, na ktorom Andrej Danko oznámi ako budú poslanci SNS postupovať pri odvolávaní Richtera, sa uskutoční o 14:00 hod.

Prečítajte si tiež: SNS žiada Fica, aby vymenil ministra Richtera Čítajte 

10:09 "Byť v koalícii nie je ľahké," povedal. Zopakoval, že ho čakajú stretnutia s predsedami koaličných strán. O dvanástej hodine zasadne poslanecký klub SNS. Až potom oznámi "politické rozhodnutie."

10:06 "Naši ľudia nebudú voliť Mariana Kotlebu," uviedol Danko v súvislosti so župnými voľbami v Banskej Bystrici. Jasnú podporu konkrétnemu kandidátovi nevyjadril.

10:04 V Nitre SNS pristúpila na podporu Milana Belicu. Nitra je podľa Danka konfrontovaná s rovnakou situáciou ako Banská Bystrica. Vyzval, aby aj pravicové strany podporili Belicu v boji proti kandidátovi ĽSNS Milanovi Uhríkovi.

9:47 Danko na tlačovej konferencii predstavuje kandidátov na županov. V Žilinskom kraji, ktorý je podľa Danka pre stranu kľúčový, je kandidátom na župana exminister Ján Mikolaj. Do boja o košickú župu vysiela SNS Jarmilu Tkáčovú, v Trenčíne ide strana v koalícii a podporuje Jaroslava Bašku, v trnavskom kraji zasa súčasného župana Tibora Mikuša.

9:05 Vo štvrtok ráno pred mimoriadnou schôdzou rokovalo predsedníctvo SNS, témou boli aj kandidáti na predsedov do VÚC.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

 1. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 2. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 3. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
 4. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 5. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 6. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 7. Všetkým lepí pred voľbami
 8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
 1. Svetový deň srdca v Nemocnici AGEL Košice-Šaca
 2. List moruše bielej pomáha znižovať hladinu cukru v krvi
 3. Zlato z malého futbalu aj plážového volejbalu
 4. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
 5. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
 6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 7. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 8. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
 1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 22 527
 2. Všetkým lepí pred voľbami 13 269
 3. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 8 195
 4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 975
 5. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 5 018
 6. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa? 4 795
 7. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 792
 8. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne 4 150
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Predseda Hlasu Peter Pellegrini a predseda Smeru Robert Fico.

Zo štyroch scenárov trčí ako pravdepodobný pre Hlas len jeden.


a 1 ďalší 1 h
Ivan Mikloš.

Pochybujem, že sa dočkáme reforiem školstva a zdravotníctva, tvrdí Ivan Mikloš.


3 h
Víťazom predčasných parlamentných volieb sa stala strana Smer.

Voľby dopadli zle, jednoducho musíme nájsť cestu von.


5 h
Sledujeme výsledky parlamentných volieb 2023 minútu po minúte

Volebná účasť dosiahla 68,51 percenta.


a 8 ďalší 14 h

Sportnet

Peter Sagan vo svojej kariére v cestnej cyklistike zaznamenal 121 víťazstiev (prehľad).

Peter Sagan strávil vo WorldTour 14 rokov. Pozrite si prehľad jeho víťazstiev.


Sportnet 34m
HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín: ONLINE prenos zo zápasu 6. kola Tipos extraligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos z 6. kola Tipos extraligy: HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín.


Sportnet 4 h
Momentka zo zápasu FK Teplice - SK Slavia Praha.

V zápasoch nastúpili na ihrisko traja Slováci.


TASR 26m
HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce: ONLINE prenos zo zápasu 6. kola Tipos extraligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos z 6. kola Tipos extraligy: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce.


Sportnet 4 h
SkryťZatvoriť reklamu