BRATISLAVA. Nie sú extrémisti, k fašistickej ideológii vojnového slovenského štátu sa nehlásia a ich skutočné ideové hodnoty vychádzajú z kresťanstva a národných myšlienok. Také sú argumenty ĽSNS Mariana Kotlebu, ktorými vysvetľuje symboliku rovnoramenného dvojkríža, ktorý má v logu.
Rovnaký dvojkríž v kruhu s inými farbami v minulosti používala polovojenská organizácia Hlinkova garda.
Preto keď ĽSNS požiadala koncom minulého roka Úrad priemyselného vlastníctva o ochrannú známku na svoje logá, lekár a docent trestného práva Peter Kováč úradu poslal list, ktorým ho požiadal, aby jej prihlášky odmietol. Práve pre historické pozadie znaku, ktorý považuje za extrémistický.
Keby úrad vydal ochranné známky, znamenalo by to, že ĽSNS by na používanie svojho znaku získala monopol. Naopak, odmietnutie by podľa Kováča mohlo znamenať, že úrady by vôbec prvýkrát oficiálne označili rovnoramenný dvojkríž za extrémistický symbol.
Svoje stanovisko ku Kováčovým výhradám poskytla ĽSNS až nedávno. Tvrdí, že pripodobňovanie ku gardistom je neopodstatnené a tiež to, že sa k Hlinkovej garde nielen nikdy nehlásila, ale ani ju nikdy nepropagovala či neospravedlňovala.

Nezmysly
„Rovnoramenný dvojkríž v kruhu sa rozhodla ĽSNS použiť ako svoju stranícku symboliku z dôvodu, že sa hlási ku kresťanským a národným hodnotám, pričom práve dvojkríž je prastarým slovenským kresťanským národným symbolom,“ napísali úradu extrémisti.