BRATISLAVA. Vražda Branislava v centre Bratislavy patrí k mnohým prípadom, keď sa potýčka pod vplyvom alkoholu skončila tragicky. História vrážd v baroch či na uliciach je v Bratislave dlhá, často boli spájané s mafiou.
Naoko jednoznačné prípady sa na súdoch naťahovali roky. Svedkovia menili výpovede, aktéri boli práceneschopní. Niektoré nie sú objasnené dodnes.
Irish pub
Jeden z najstarších prípadov vrážd sa spája s Irish pubom, kde doteraz neznámy muž v roku 1999 výstrelmi zabil dvoch ľudí.

Konflikt sa podľa svedkov v bare začal, keď 30-ročný podnikateľ Ján Štec sotil do Mikuláša Polónyho spájaného s piťovcami. Štec v bare údajne rokoval o výpalnom. Polóny potom podľa pôvodnej verzie vytiahol pištoľ a Šteca strelil do brucha a potom aj do hlavy, keď sa dvíhal zo zeme.
Vystrelil aj po jeho 33-ročnom bratovi Mariánovi, ktorého trafil do ramena. Guľka po priestrele letela ďalej a trafila do hlavy náhodného návštevníka, ktorý s priateľmi oslavoval promócie. Zomrel na druhý deň v nemocnici.
V bare vypukla panika a vrah z miesta činu ušiel. Nepriamym svedkom streľby bol aj bývalý šéf Národného bezpečnostného úradu Ján Mojžiš, ktorý sedel vonku na terase. Polícia Mojžiša k udalosti ani nevypočula.
Polóny nakoniec pre nedostatok dôkazov skončil na slobode. Keď niektorí členovia skupiny piťovcov začali vypovedať, polícia prípad znovu otvorila. Zo streľby je dnes obvinený iný muž, Ľuboš Z.
Čumil
Vražda sa odohrala v roku 2000 popoludní priamo v centre Starého Mesta pri známej bratislavskej soche Čumila.
Incident podľa obžaloby vyprovokoval dnes už nebohý Sarajevčan Muhammad Šabanovič prezývaný Hamo, ktorý prišiel do reštaurácie La Dolce Vita. Údajne obťažoval hostí, bezdôvodne dal facku pri stole sediacemu Macedónčanovi Rešatovi Sulejmanimu.