BRATISLAVA. Vládny Most-Híd bude popoludní od 14.00 h rozhodovať, ako riešiť vládnu krízu a ako ďalej v koalícii. Rokovanie republikovej rady strany TASR potvrdila hovorkyňa Klára Debnár.
Žiadajú odchod Kaliňáka
Vládna kríza a napätie prišli po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a po zverejnení Kuciakovho nedokončeného článku.
Most-Híd žiada odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) z funkcie.

Koaličné strany rokovali aj cez víkend. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár pred rokovaniami povedal, že má tri možné riešenia krízy.
Nekonkretizoval ich a rokovania zostali bez výstupov.
Podpredseda Smeru-SD a vlády Peter Pellegrini v nedeľu uviedol, že Smer-SD vie pre stabilitu na Slovensku urobiť kroky, ktoré môžu viesť k personálnym zmenám a k odstúpeniu niektorých členov vlády.
Poslanecký klub Mosta-Híd a koalíciu pre súčasnú situáciu okolo vraždy a podozrení na prepojenia politikov na taliansku mafiu opustil poslanec Igor Janckulík.
Všetko je otvorené
Rokovanie čaká v pondelok aj vedenie koaličnej SNS. Kľúčovou témou je postup a riešenie súčasnej vládnej krízy.
Podpredseda národniarov Anton Hrnko cez víkend naznačil, že SNS by mohla pre nepokojnosť členskej základne žiadať hlavu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd). Či to tak aj naozaj bude, je zatiaľ otázne. "Všetko je otvorené," povedal pre TASR Hrnko.
Práve on na sociálnej sieti cez víkend napísal, že členská základňa SNS bola veľmi rozladená pokusmi o dekriminalizáciu drog, presadzovanie Istanbulského dohovoru napriek tomu, že národniari niekoľkokrát povedali, že to nechcú. Rozhodujúce stanovisko strany k Žitňanskej má prijímať práve predsedníctvo.
Popoludní pôjdu národniari za prezidentom Kiskom, ktorý si postupne volá všetky parlamentné strany, aby s nimi hovoril o riešení súčasnej krízovej situácie.
Hlava štátu už načrtla dva možné scenáre, a to rozsiahlu rekonštrukciu vlády alebo predčasné parlamentné voľby.