BRATISLAVA. Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej rozhádala koalíciu s opozíciou, ale obe strany sa zhodujú, že situáciu by najviac upokojilo, keby polícia prípad čo najrýchlejšie vyšetrila.
Na rýchle riešenie to však zatiaľ nevyzerá. Vrah mal niekoľkodňový náskok, vyšetrovacie orgány o prípadných posunoch mlčia.
Nevyriešené vraždy, ktoré zasiahli väčšiu časť spoločnosti, na Slovensku pribúdajú. Neraz pre ne dokonca vyšli ľudia do ulíc, podobne ako teraz, po prvom preukázanom atentáte na novinára.

Ľudmila Cervanová
Kauza, ktorá rozdelila spoločnosť. Pre viaceré nezrovnalosti a podozrenia z pochybných praktík vyšetrovateľov prípad Ľudmily Cervanovej dodnes vyvoláva otázky, aj keď súdy ho už právoplatne uzavreli.
Miloš Kocúr, Milan Andrášik, Roman Brázda, František Čerman, Stanislav Dúbravický, Pavol Beďač a Juraj Lachman podľa záverov vyšetrovania 9. júla 1976 podvečer v bratislavskej Mlynskej doline pred internátom násilne vtiahli študentku Ľudmilu Cervanovú do auta. Odviezli ju do domu na periférii Bratislavy, kde ju opakovane znásilňovali. Keď sa vyhrážala, že ich udá polícii, previezli ju autom do Kráľovej pri Senci k termálnemu jazierku a utopili. Jej telo sa našlo 14. júla 1976 v blízkom potoku Čierna voda.
V roku 1982 sa zdalo, že tento zločin definitívne vyriešený a potrestaný. Krátko po Nežnej revolúcii sa však ozval československý Najvyšší súd, ktorý vyčítal pôvodnému rozsudku mnohé pochybenia.