SME

Je koniec. Trenčianska prokuratúra definitívne zastavila stíhanie pre piešťanské CT

V kauze nešlo o trestný čin.

Niekdajšie piešťanské CT. Nemocnica má už nové. Kúpila ho v hromadnom tendri organizovanom ministerstvom zdravotníctva za exministra Tomáša Druckera (nominant Smeru) Niekdajšie piešťanské CT. Nemocnica má už nové. Kúpila ho v hromadnom tendri organizovanom ministerstvom zdravotníctva za exministra Tomáša Druckera (nominant Smeru) (Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)

BRATISLAVA. Trenčianska krajská prokuratúra definitívne zastavila trestné stíhanie vo veci zamýšľanej a predraženej kúpy CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu.

Ako prvý o tom informoval Denník N. Potvrdil mu to hovorca trenčianskej prokuratúry Marián Sipavý. Hlavným dôvodom zastavenia stíhania je, že skutok zamýšľanej kúpy nie je trestným činom. Bližšie informácie zverejní prokuratúra v utorok.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemocnica v Piešťanoch chcela na jeseň kúpiť CT za takmer 1,6 milióna eur od firmy Medical Group. V tom čase kúpila v podstate rovnaké CT nemocnica v českom Havlíčkovom Brode. Bolo o vyše milión eur lacnejšie.

SkryťVypnúť reklamu

Na prípad upozornili dvaja členovia správnej rady nemocnice - lekár Alan Suchánek, ktorý je v súčasnosti poslancom parlamentu za OĽaNO a zdravotná sestra Magdaléna Kovačovičová.

Prečítajte si tiež: Rok 2014: Piešťanské CT poukázalo na chobotnicu v zdravotníctve Čítajte 

Kvôli kauze odstúpil vtedajší šéf parlamentu Pavol Paška (Smer). Zomrel pred pár týždňami. V minulosti pôsobil vo firme Medical Group. Odstúpiť musela aj vtedajšia ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová (obidve Smer), ktorá bola aj šéfkou dozornej rady nemocnice.

V prípade bolo obvinených deväť aktérov kúpy vrátane šéfky nemocnice Márie Domčekovej. V roku 2016 však prvý námestník generálneho prokurátora Rene Vanek zrušil všetky obvinenia.

Polícia pri novom vyšetrovaní v októbri 2017 opäť obvinila rovnakých aktérov. Dozorovala ju trnavská krajská prokuratúra. Tri dni pred Vianocami 2017 však všetky obvinenia zrušila trenčianska krajská prokurátorka Monika Piknová. Dozorovanie kauzy totiž Vanek odobral Trnave a pridelil Trenčínu.

SkryťVypnúť reklamu

"Myslím si, že už sa to nepodarí dostať na súd," reagovala vtedy na rozhodnutie trenčianskej prokurátorky Kovačovičová.

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné

Pavol Paška

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 848
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 585
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 839
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 236
  5. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 3 180
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 151
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 716
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy? 2 282
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Patrik Lamper (Košice) v súboji s Dávidom Okoličánym (Nitra). Vo finále Tipos extraligy sa očakáva dlhá séria a výborný hokej.

Finálová séria sa začína v piatok v Košiciach.


Ondrej Rusnák
Juraj Slafkovský sa so spoluhráčmi z Montreal Canadiens teší po strelenom góle.

Pozrite si dvojice a program 1. kola play-off NHL. Vo vyraďovacej časti si môže zahrať 6 Slovákov.


TASR
Harry Maguire oslavuje víťazný gól v odvete štvrťfinále Európskej ligy Manchester United - Olympique Lyon (5:4).

Na Old Trafforde padlo deväť gólov.


Sidney Crosby (vľavo) a Alexander Ovečkin v zápase NHL Pittsburgh Penguins - Washington Capitals.

Nepostupujúci Rangers vynuloval Tampu s Černákom.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu