SME

Tauchmannová ohlásila kandidatúru na prezidentku

Venuje propagácii slovenských potravín, je autorkou projektu Kvalita z našich regiónov.

Bohumila Tauchmannová počas oficiálneho ohlásenia kandidatúry na post prezidentky SR.Bohumila Tauchmannová počas oficiálneho ohlásenia kandidatúry na post prezidentky SR. (Zdroj: TASR/Pavel Neubauer)

BRATISLAVA. Záujem kandidovať na post prezidenta dnes ohlásila Bohumila Tauchmannová Záborská. Do boja o kreslo prezidenta ide ako nezávislá občianska kandidátka.

Ako v utorok na tlačovej besede povedala, podpisy zbiera od 19. septembra minulého roka a má zozbieranú približne polovicu. Do 19. septembra tohto roka by chcela mať potrebných 15-tisíc aj s rezervou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aktívna spoločnosť a rovnosť pred zákonom

Vysvetlila, že cesta k tomuto rozhodnutia sa začala pred desiatimi rokmi a definitívne sa rozhodla pred rokom a pol. Na kampaň zatiaľ podľa vlastných slov minula sedem tisíc, približne ďalších sedem má ešte k dispozícii.

SkryťVypnúť reklamu

Moje konzervatívne ja - to je rodina, tradície, budovanie národnej hrdosti, ale v zdravej podobe.

BOHUMILA TAUCHMANNOVÁ

"Keď som si počas svojho života myslela, že viem pomôcť, tak som napísala projekt, ktorý sa týkal spoločenskej zodpovednosti. Od spoločenskej zodpovednosti som sa dostala k občianskej zodpovednosti a rozhodla som sa kandidovať," vysvetlila, prečo sa rozhodla kandidovať.

Približne trištvrte roka chodí po Slovensku, aby si overila, či dostane podporu od občanov. Má pocit, že obyčajní ľudia - či už politicky napravo alebo naľavo, vedia lepšie vyjadriť problémy Slovenska ako politici. Cíti, že ľudia neveria štátu a štátnym inštitúciám.

"Všetci chcú jedno - spokojne žiť a pracovať, aby pravda bola pravdou, aby sme si boli rovní pred zákonom a prestalo prerastanie ekonomickej moci s politickou," povedala s tým, že ľuďom verí, a preto si zvolila heslo kampane "Verím vám!".

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Beblavého strana Spolu podporí za prezidenta Mistríka Čítajte 

Práve navráteniu dôvery v štát by sa chcela ako prezidentka venovať. Ako hlava štátu by sa chcela venovať aj budovaniu aktívnej občianskej spoločnosti a rada by pomohla zlepšiť hospodársku situáciu na Slovensku.

Seba charakterizuje ako liberálno-konzervatívnu. Za liberálku sa považuje v témach ako osobné slobody, sloboda podnikania, úzkeho štátu a nízkych daní, ktoré nekrivia morálku podnikateľov.

"Moje konzervatívne ja - to je rodina, tradície, budovanie národnej hrdosti, ale v zdravej podobe," dodala.

Predpokladá, že bude aj 25 záujemcov o post hlavy štátu, ak by hrozilo, že sa môže stať niečo zlé - že by extrémisti mohli postúpiť do druhého kola, nemala by problém sa vzdať v prospech iného kandidáta, ale ešte nevie, ktorého, keďže nie všetci sú známi.

SkryťVypnúť reklamu

Propaguje slovenské potraviny

Bohumila Tauchmannová Záborská sa narodila 19. septembra 1958 v Martine. Počas svojho profesného života sa venuje propagácii slovenských potravín, je napríklad autorkou projektu Kvalita z našich regiónov.

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska 15. mája ohlásil, že sa nebude v budúcoročných prezidentských voľbách opäť uchádzať o post hlavy štátu.

Svoje plány bližšie predstaví po novembrových komunálnych voľbách do konca tohto roka. Slovensko podľa Kisku potrebuje sebavedomú hlavu štátu, ktorá sa nebude báť postaviť za hodnoty modernej, slobodnej, demokratickej krajiny.

Prezidentské voľby budú na jar budúceho roka, pravdepodobne v marci. Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019.

Prečítajte si tiež: Zberanie podpisov je súčasť kampane, ľudia sa môžu podpísať aj viacerým Čítajte 

Niektorí záujemcovia o tento post sú už známi. Kandidatúru ohlásil vedec Robert Mistrík, ktorý má podporu Spolu. Most-Híd do boja postaví svojho predsedu Bélu Bugára, mimoparlamentné Progresívne Slovensko advokátku Zuzanu Čaputovú.

SkryťVypnúť reklamu

Vládne strany Smer aj SNS avizovali, že budú mať svojho kandidáta, zatiaľ však nie je známe, kto ním bude. Národniari však tvrdia, že ich kandidátkou by mala byť žena.

Spomedzi parlamentných strán budú mať svojho kandidáta aj Sme rodina, a to Milana Krajniaka a ĽSNS Mariana Kotlebu.

Záujemca musí získať 15 podpisov poslancov NR SR alebo 15-tisíc podpisov občanov.

Prezidentské voľby 2019 (kandidáti a novinky)

Strane Hlas jej firma požičala 300-tisíc eur.


a 3 ďalší 8
Súvisiace témy: Bohumila Tauchmannová
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  3. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  4. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  5. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  6. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  7. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  8. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  1. Pochvala v teame nie je „bonus“, ale kyslík
  2. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  3. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  4. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  5. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  6. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  7. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  8. Vzducholoď aj koncert Kaliho? Takto Kaufland oslavuje narodeniny
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 12 983
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 8 547
  3. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 8 215
  4. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 3 697
  5. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 3 375
  6. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí 2 946
  7. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 2 784
  8. Hodnotenie profesionála: Maldivy si užijete i s nižším rozpočtom 2 515
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Slovan v jeho najslávnejších časoch.

Čo spája najväčšie osobnosti Slovana?


Martin Erlič v drese Chorvátska.

Pozrite si prehľad zaujímavých futbalových prestupov v letnom prestupovom období 2025 na Slovensku aj v zahraničí vo štvrtok 31. júla. Sledujte minútu po minúte.


a 1 ďalší
Inter Miami defender Marcelo Weigandt (57) lifts forward Lionel Messi as teammates celebrate after Weigandt scored his side's second goal during stoppage time at the end of a Leagues Cup group stage

Za výkon dostal takmer dokonalú známku.


TASR
Mário Sauer a Cristiano Ronaldo v prípravnom zápase Al-Nassr FC - Toulouse FC.

Slovenský futbalista nastúpil aj proti RB Lipsko.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu