BRATISLAVA. V parlamente naposledy prehovoril pred vyše rokom, keď reagoval na opozičného poslanca Miroslava Beblavého. S faktickou poznámkou od začiatku volebného obdobia 2016 vystúpil ešte raz, v septembri toho istého roku, keď zasa reagoval na iného opozičného poslanca.

Vladimír Faič zo Smeru toho v parlamente veľa nenahovorí a nebyť niekoľkých návrhov zákonov, ktoré predložil s ďalšími kolegami z koalície, patril by medzi najmenej aktívnych poslancov.
V parlamente sú viacerí poslanci, ktorí od začiatku volebného obdobia nepredložili ani jeden návrh zákona a neprišli ani s pozmeňujúcim návrhom.
Patria k nimi prevažne členovia Smeru, ale napríklad aj Martin Fedor z klubu Mosta-Hídu či odídenci z hnutia Sme rodina Peter Marček a Rastislav Holúbek, ktorí zvyčajne hlasujú s koalíciou.
Verejnosti menej známi poslanci sa obhajujú tvrdením, že práca poslanca nespočíva len v predkladaní návrhov zákonov či pozmeňovacích návrhov, ale najmä v stretávaní sa s ľuďmi. Augustín Hambálek zo Smeru, ktorý nepredložil žiadny návrh a vystúpil dokopy šesťkrát, priznáva, že v parlamente nie je príliš aktívny.
Koľko zarábajú poslanci
- Poslanci z Bratislavského kraja: mesačne zarábajú 3346 eur.
- Poslanci z iných regiónov: mesačne zarábajú 3576 eur.
"Ale my koaliční poslanci sme hlasovali za programové vyhlásenie vlády a legislatívne návrhy majú na starosti najmä ministerstvá," odôvodňuje.
Ich zákony vraj pripomienkuje priamo na ministerstvách ešte pred samotným schválením vládou. S vlastným návrhom neprišiel Hambálek preto, že ho neoslovila skupina nespokojných ľudí s nápadom na zmenu zákona.