SME

Chronológia dopravných nehôd zapríčinených policajtmi za posledné tri roky

Banská Bystrica/Bratislava 17. januára (TASR)- Ďalšie smrteľné zranenie spôsobil dnes v noci príslušník polície pravdepodobne pod vplyvom alkoholu.

Obeťou je 42-ročný muž z Brezna, ktorého krátko po polnoci na ceste druhej triedy zrazilo osobné auto s levickou poznávacou značkou. Vodič aj s vozidlom z miesta nehody ušiel. Policajti vypátrali, že ním bol 26-ročný policajt Ján J., služobne zaradený na Obvodné oddelenie PZ v Brezne. Asi trištvrte hodiny po tragédii mu pri dychovej skúške namerali vyše 1,5 promile alkoholu v krvi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na podnet častých dopravných nehôd, ktoré zapríčinili príslušníci polície, uvádzame chronológiu vybramých prípadov za posledné tri roky.

SkryťVypnúť reklamu

29. júna 1999 - počas dopravnej nehody na Bajkalskej ulici v Bratislave sa ťažko zranili dvaja jazdci na motocykloch. Do automobilu dvoch príslušníkov polície, ktorí riadili dopravnú situáciu po nehode, vrazila Lada 2104. Za volantom bol nitriansky policajný poručík. Po odbere krvi mu zistili 1,62 promile alkoholu. Podľa vyjadrenia niektorých prítomných svedkov boli "posilnení" alkoholom aj ďalší členovia posádky, príslušníci protidrogovej jednotky.

24. septembra 1999 - Policajné vozidlo v obci na slovensko-českom pohraničí v Trenčianskom kraji, okres Nové Mesto nad Váhom, v Novej Bošáci zrazilo a zároveň usmrtilo 15-ročného chlapca idúceho na bicykli. Po nehode opití policajti so služobným autom z miesta činu ušli. Vodič, ktorý v opilosti predpokladal, že zrazil srnku mal ešte ráno, už viac hodín po nehode v krvi 0,9 promile alkoholu.

SkryťVypnúť reklamu

4. apríla 2000 - Šéf kriminálky v krajskom meste v Trenčín, major Jozef M. zapríčinil nehodu, pri ktorej boli usmrtení dvaja mladí ľudia, ďalší dvaja vrátane policajta sa zranili ťažko a jeden ľahko. Približne 10 minút pred nehodou podľa dostupných informácií vraj proti nemu zasahovala policajná hliadka, ktorá mu však napriek očividným známkam požitia alkoholu dovolila nasadnúť do auta a pokračovať v ceste. V krvi mu po tragédii zistili 1,35 promile alkoholu.

11. augusta 2001 - Šéf mestskej polície v Žiline, Gustáv V. zrazil muža a ženu idúcich na bicykli, v blízkosti autokempingu Slnečné skaly v okrese Žilina. Žena utrpela ľahšie zranenie a muž ťažké. Previnilcovi namerali v dychu 2,58 promile alkoholu.

6. januára 2002 - Riaditeľ obvodnej polície v Kolárove riadil automobil Daewoo Nexia. Pod vplyvom alkoholu a v nepriaznivých poveternostných podmienkach počas jazdy v Kolárove, v okrese Komárno, neskoro zbadal štyridsaťjedenročnú jazdiacu ženu na neosvetlenom bicykli. Zozadu do nej narazil. Cyklistku náraz odhodil do predného skla auta a potom spadla na vozovku. Ťažkým zraneniam, ktoré pri nehode utrpela, na mieste podľahla. Policajtovi namerali v krvi 1,33 promile alkoholu.

SkryťVypnúť reklamu

7. januára 2002 - Zástupca riaditeľa trenčianskej krajskej kriminálky 27-ročný Alexander Š. zapríčinil dopravnú nehodu pri obci Príles v okrese Ilava v Trenčianskom kraji. Tragédiu neprežilo 14-mesačné dieťa a v ilavskej nemocnici neskôr zomrela aj jeho matka. Podľa vyšetrovateľov obvinený policajt nepochybne prekročil povolenú rýchlosť a vrazil do protiidúceho vozidla značky Škoda, pričom bol pod vplyvom alkoholu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 561
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 326
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 716
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 561
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 660
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 639
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 207
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 442
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Brad Marchand oslavuje víťazný gól Floridy.

Stav finálovej série NHL je po úvodných dvoch zápasoch v Edmontone 1:1.


a 1 ďalší
Srbský tenista Novak Djokovič opúšťa kurt po prehre v semifinále Roland Garros 2025.

Srbský tenista po zápase pobozkal svoju ruku a dotkol sa ňou antuky.


TASR
Kelvin Ofori, nová posila Slovana.

Nová posila Slovana je ako vrece s trikmi.


Slovenskí futbalisti.

Pozrite si TV program prípravného futbalového zápasu, v ktorom Slovensko čelí Grécku. Kde sledovať zápas?


SkryťZatvoriť reklamu