SME

vysypané z obálokň

# On a jeho "vysvetľovači" sa veľmi snažili a zdalo sa, že na schôdzi NR SR už 15. decembra odštartujú voľbu prezidenta. Lenže rozhodnutie Ústavného súdu SR im vytrelo zrak, a tak zrazu prestali mať záujem o voľbu hlavy štátu. Vraj sa zapoja až v druhom .

# On a jeho "vysvetľovači" sa veľmi snažili a zdalo sa, že na schôdzi NR SR už 15. decembra odštartujú voľbu prezidenta. Lenže rozhodnutie Ústavného súdu SR im vytrelo zrak, a tak zrazu prestali mať záujem o voľbu hlavy štátu. Vraj sa zapoja až v druhom či treťom kole. Z ústavy vyplýva, že premiér ani prezident by sa pred voľbou nemali vyjadrovať k navrhovaným kandidátom, ani výberom kádrovať a vyslovovať predstavy, aký by mal byť ten druhý. V prípade politika menom Mečiar sa dodržania tejto zásady, pochopiteľne, nemôžeme dočkať. Dvoch kandidátov už oznámkoval a bude tak reagovať na adresu kohokoľvek, kto nebude z jeho košiara. Z toho vyplýva, že najlepším kandidátom je On a mal by vlastniť všetky najvyššie funkcie. A Ona by mu mala pri tom radiť, lebo nik nevie Slovensko tak dobre riadiť, ako oni dvaja.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

JURAJ FOTUL, Košice

# Medzi slovenské špecifiká patrí aj studená vojna, ktorú bez ohľadu na to, ako sa svet zmenil, vedieme ďalej proti nebezpečnému Západu. Táto vojna nemá nič spoločné so serióznymi úvahami o výhodách alebo nevýhodách integrácie do európskych a transkontinentálnych štruktúr, s akými sa stretneme aj inde a sú úplne prirodzené. Našich bojovníkov proti Západu dráždi predovšetkým Amerika. Tam však žije najviac našich krajanov a ich potomkov, ktorí tam našli žičlivejší domov, než aký by mali v "starej" vlasti. Predpokladám, že sú všetci vďačnými a lojálnymi občanmi svojej novej domoviny. Ak pozorne počúvajú hlasy spod Tatier a dostalo sa im do uší naše vojnové bubnovanie, právom by sa mohli proti tomuto nášmu špecifiku ohradiť. A čo my doma? Dokedy sa necháme strašiť "slonom tancujúcim na plantážach sveta", ako nazval kedysi Ameriku náš popredný básnik?

SkryťVypnúť reklamu

ĽUDOVÍT ČECČETKA, Bratislava

# Pani Šimková tvrdí, že telefonovanie nie je nevyhnutné a používanie týchto služiab závisí vyslovene od občana. To môže povedať len pani, ktorá ešte nikdy nebola v dôchodku, nebola imobilná, nevidomá, chorá a invalidná a ani sa jej nikdy nestane, aby musela žiť z takých peňazí, ktoré sotva stačia na zaplatenie najzákladnejšieho chodu domácnosti. Väčšina tých, ktorí zdraženie telefónov odsúhlasili, telefonuje za úradné peniaze, kým starí, chorí a chudobní ľudia, ktorí sú odrezaní od sveta, potrebujú pomoc a ľudské slovo, budú musieť obmedziť aj tú chudobnú stravu, ak nebudú chcieť zahynúť. Zavolať si lekársku službu, donášku do domu, alebo hoci suseda, ak si nevedia rady, to sa dá ťažko vybaviť v priebehu dvoch-troch impulzov. Nech si to pani Šimková zráta a nech sa zamyslí nad smiešnou skutočnosťou, že kým telekomunikácie poskytujú vozičkárom a postihnutým zľavy, štát z týchto zliav vyučtováva takmer štvrtinu ako daň. Dokonca ako daň z prepychu. Tí, čo to všetko navrhli a odsúhlasili, by aspoň rok mali žiť v takých podmienkach, ako starí, odkázaní a chorí občania.

SkryťVypnúť reklamu

MÁRIA GONDOVÁ, Bratislava

Neposielajte fotografie na výšku!

Vážení čitatelia, iste ste si všimli, že sme zrušili rubriku Moje dieťa fotoobjektívom a zaviedli sme novú Život očami našich čitateľov. Posielajte nám fotografie z vášho súkromia, z prírody, na aktuálne spoločenské a politické témy, pokiaľ možno vtipne motivované, dostatočne zreteľné a dekoratívne, aby boli pre stránku s vašimi listami grafickým osviežením. Opäť Vás prosíme, aby to boli zábery na šírku, iné použiť nemôžeme. Fotografie honorujeme, ale nevraciame.

Autor: Vaše SME

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 412
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 279
  3. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 556
  4. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 467
  5. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 924
  6. Plátené tašky a opakované použitie 3 542
  7. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 3 398
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 084
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Viktória Chladoňová (vpravo) v drese tímu Visma-Lease a Bike.

Viktória Chladoňová atakuje elitnú desiatku.


Momentka z prípravného zápasu Španielsko - Ukrajina hráčov do 21 rokov.

Mladí Španieli nevyhrali už tretí zápas v sérii.


Alexander Sorloth oslavuje gól v zápase Nórsko - Taliansko.

Česko v kvalifikácii neprehralo ani jeden zápas.


a 1 ďalší
SkryťZatvoriť reklamu