PSNS: Zvyšovanie cien za internet je antireformné a protiintegračné
BRATISLAVA 21. januára (SITA) - Za antireformný, protiintegračný a protieurópsky označila dnes snahu Slovenských telekomunikácií (ST) zvýšiť cenu za pripojenie na internet a zvyšovanie telekomunikačných služieb Pravá slovenská národná strana (PSNS). Ako u
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
viedol na tlačovej besede jej podpredseda Richard Hulin, posledné kroky ST sú "len zberom hnilého ovocia z predaja tohto strategického podniku". Podľa neho, kým úroveň služieb sa nezvyšuje, tak ceny idú neadekvátne hore. Ako dôvod zvyšovania cien považuje finančné problémy Deutsche Telekom v západnej Európe, kvôli ktorým sa snaží prostredníctvom ST vďaka monopolu vykryť svoje straty. "Deutsche Telekom a ST nemajú záujem o rozvoj telekomunikačných služieb na Slovensku, čo môže ohroziť rozvoj spoločnosti smerom k digitálnej ekonomike a znížiť možnosť budúcich investícií zo zahraničia," vyhlásil Hulin. Podobne je podľa neho ohrozený aj projekt Infovek - a tým aj vzdelávanie mladých ľudí s pomocou internetu. Zároveň dodal, že aj zákrok premiéra Mikuláša Dzurindu s cieľom zabrániť zvyšovaniu cien internetových služieb je len predvolebným ťahom a hasením vlastných požiarov.
Na hrozbu vzniku podobnej situácie, aká nastala po predaji ST, aj v prípade privatizácie Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), upozornil poslanec Národnej rady SR za PSNS Dušan Švantner. Podľa neho SPP je "chrbtom a kosťou slovenskej ekonomiky", pričom jeho predaj môže ohroziť slovenskú ekonomiku. Zároveň poznamenal, že len v prípade rešpektovania ceny prepravy plynu, ako tomu je v západnej Európe - 1000 kubických metrov za 2,5 USD - by sa zvýšili príjmy SPP o 13 mld. korún. Tieto peniaze by podľa neho mohli prispieť napríklad k riešeniu finančných problémov miest a obcí. Súčasný postoj SDĽ, aby sa namiesto 49 percent predalo 24 percent SPP, považuje len za predvolebnú záležitosť. Zároveň vyjadril presvedčenie, že ani zmenou postoja ľavičiarov sa nepodarí presadiť predaj iba 24 percent SPP. V súvislosti s predajom akcií VSŽ vo vlastníctve Transpetrolu Švantner upozornil, že štát by prišiel o 200 až 500 miliónov korún. "Transpetrol kúpil na príkaz ministra hospodárstva Ľubomíra Haracha 21 percent VSŽ za 700 miliónov korún, ale teraz boli predané len za 500 miliónov korún," podotkol. Ako dodal, šéf rezortu hospodárstva bol pri tejto transakcii zrejme ubezpečený, že nepríde o svoje ministerské kreslo.