Prvým bodom rokovania bol návrh poslancov Národnej rady (NR) SR Jozefa Kužmu a Alexandra Slafkovského na vydanie zákona o zákaze šikanovania fyzických a právnických osôb orgánmi verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých ďalších zákonov. Podľa predkladateľov šikanovaním sa rozumie napríklad vyžadovanie dokladov k návrhu na vydanie rozhodnutia v správnom konaní. Navrhuje sa uložiť povinnosť orgánom verejnej moci zabezpečiť si potrebné dokumenty vyžiadaním od iných orgánov.
Legislatívna rada po prerokovaní odporučila vláde SR zaujať nesúhlasné stanovisko.
Druhým bodom rokovania bol návrh skupiny poslancov NR SR na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 94/1963 Zb. o rodine v znení neskorších predpisov, zákon NR SR č. 300/1993 Z. z. o mene a priezvisku v znení zákona NR SR č. 154/1994 Z. z. a ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 154/1994 Z. z. o matrikách v znení zákona NR SR č. 222/1996 Z. z. Navrhuje sa umožniť osobám, ktoré prijali po uzavretí manželstva priezvisko manžela ponechať si zároveň aj ich doterajšie priezvisko.
Legislatívna rada po prerokovaní odporučila vláde SR zaujať k návrhu súhlasné stanovisko s pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Tretím bodom rokovania bol návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 231/1999 Z. z. o štátnej pomoci v znení zákona č. 434/2001 Z. z. a ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 136/2001 Z. z. o ochrane hospodárskej súťaže a o zmene a doplnení zákona Slovenskej národnej rady č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy SR v znení neskorších predpisov. Obsahom predmetného návrhu je generálna sukcesia výkonu štátnej správy v oblasti štátnej pomoci z Úradu pre štátnu pomoc na Protimonopolný úrad SR. Navrhuje sa teda zrušiť Úrad pre štátnu pomoc a zmenou zákona č. 136/2001 Z. z. ustanoviť kompetencie Protimonopolného úradu SR v oblasti štátnej pomoci.
Legislatívna rada po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť v novom zmení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Štvrtým bodom rokovania bol návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov. Návrh novely obsahuje zmenu termínu pre podanie majetkového priznania a vyhlásenia. Pôvodný termín ustanovený zákonom č. 493/2001 Z. z. 31. január 2002 sa navrhuje predĺžiť na 28. február 2002.
Legislatívna rada po prerokovaní uplatnila k návrhu pripomienky a odporučila vláde SR o návrhu rozhodnúť v ich intenciách.
Piatym bodom rokovania bol návrh zákona o vyšších súdnych úradníkoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Navrhuje sa zaviesť inštitút vyšších súdnych úradníkov, ktorý je známy aj v krajinách EÚ. Účelom návrhu má byť zrýchlenie a zefektívnenie súdneho konania pri súčasnom odbremenení sudcov.
Legislatívna rada po prerokovaní odporučila predkladateľovi zapracovať jej pripomienky a odporúčania a v novom znení predložiť opäť na jej rokovanie.
Šiestym bodom rokovania bol návrh legislatívneho zámeru zákona o podmienkach uvádzania biocídnych výrobkov na trh. Cieľom navrhovanej právnej úpravy je zosúladiť právny poriadok SR v tejto oblasti s právom Európskej únie, nakoľko jednotná právna úprava v SR absentuje. Legislatívny zámer zákona ďalej smeruje k rozšíreniu kompetencií dnes už existujúceho Centra pre chemické látky a prípravky o posudzovanie žiadostí a udeľovanie súhlasu s uvádzaním výrobkov určených na ničenie, odpudzovanie alebo zneškodňovanie rôznych škodlivých živých organizmov chemickým alebo biologickým spôsobom (tzv. biocídy alebo biocídne výrobky) a tzv. účinných látok používaných pri výrobe biocídnych výrobkov na slovenský trh.
Legislatívna rada po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.
Siedmym bodom rokovania bol návrh nariadenia vlády SR, ktorým sa dopĺňa nariadenie vlády SR č. 170/1993 Z. z. o poskytovaní náhrad niektorých výdavkov zamestnancov zahraničnej služby v znení nariadenia vlády SR č. 189/1996 Z. z. Navrhovanou zmenou sa má podľa predkladateľa dosiahnuť jednoznačnosť výkladu v tom, že náhrada liečebných nákladov patrí aj manželovi a deťom žijúcim v spoločnej domácnosti so zamestnancom vyslaným na zahraničnú pracovnú cestu.
Legislatívna rada po prerokovaní odporučila vláde SR návrh schváliť v novom znení so zapracovanými pripomienkami prijatými na jej rokovaní.