SME

Víťazná M. Melová 195 cm, 1 cm za limitom na HME

BANSKÁ BYSTRICA (SME - pf) - Mária Melová, slovenská halová rekordérka i držiteľka nášho absolútne najlepšieho výkonu vôbec skokom 196 cm z Banskobystrickej latky 1997, včera práve na siedmom ročníku latky na Štiavničkách takmer prekonala tento výsledok.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Lučenca, žijúca, študujúca i trénujúca v Nemecku, sľubne atakovala výšku 197 cm. Súťaž vyhrala napokon skokom 195 cm, keď všetky pokusy prekonávala na prvý pokus. Druhý a tretí skok Melovej na 197 cm bol veľmi sľubný.

"Vôbec nie som spokojná. Nemám totiž stále istotu, že budem štartovať na halových MS začiatkom marca v japonskom Maebaši," posťažovala sa po súťaži študentka Športovej univerzity v Kolíne nad Rýnom. Melová sa vôbec neponosovala na usporiadateľov, hoci aj mala príčinu. Limit na HMS je totiž 196 cm, organizátori mohli postupové výšky upraviť tak, aby vo forme skáčuca odchovankyňa banskobystrickej atletiky vyrovnala slovenský rekord aj splnila limit. "Domnievam sa, že aj 197 cm bolo a je v mojich silách. Presne viem, kde robím chyby. Ešte stále nezvládam rovnomerne rozbeh. Raz som pomalá, inokedy príliš rýchla. Predovšetkým pri druhom pokuse mi stačilo bežať k latke o máličko rýchlejšie," hovorila ambiciózna atlétka, ktorá radšej skáče pod strechou ako na otvorenom štadióne. "Mám lepší kontakt s obecenstvom a pod strechou nemôže ani pršať, ani fúkať vietor," zdôvodňovala Melová. Pretekárka hosťujúca v klube Bayer Leverkusen trénuje spolu s barcelonskou olympijskou víťazkou Heike Henkelovou, ktorá sa opäť mieni vrátiť do výškarského sektora. "Pravda, máme iné tréningové plány. Heike sa orientuje výlučne na leto," hovorí M. Melová. Aj jej tohtoročné výkony sú vlastne návratom. Od roku 1997 pretrpela viaceré zranenia chrbtice. "Až v posledných vianočných dňoch som zatúžila opäť pretekať. Na tréningu som zdolala 190 cm," spomenula Melová, ktorá bude už v piatok skákať na silne obsadenom mítingu v poľskej Spale. Včera v Banskej Bystrici prakticky nemala súperku. Sklamala predovšetkým Bieloruska Tatiana Ševčiková, ktorá má osobný rekord 200 cm. VÝSLEDKY: 1. Melová 195, 2. Gulevičová 193, 3. Ševčiková (obe Bielorusko) 191, 4. Medgyesová 185 (SR - DAC Dunajská Streda).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Súťaž mužov sa skončila po uzávierke tohto vydania.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 155
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 672
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 570
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 581
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 995
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 893
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 642
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 509
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Futbalový agent Martin Petráš.

BRATISLAVA.


TASR
Centrálny kurt Philippa Chatriera počas zápasu Lorenzo Musetti - Carlos Alcaraz v semifinále Roland Garros 2025.

Núdzové riešenie z 80-tych rokoch 19. storočia sa ukázalo ako revolučné.


Jan Kamarád
Zľava Dávid Hancko (Slovensko) a Dimitris Giannoulis (Grécko) počas prípravného zápasu.

K téme hry na troch obrancov sa vyjadril aj Patrik Hrošovský.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu