SME

Kuciak, Žbirka, aj Hantuchová. Pozrite si prehľad vyznamenaných

Andrej Kiska ocenil tridsať osobností.

Andrej Kiska vyznamenal 30 osobností.Andrej Kiska vyznamenal 30 osobností. (Zdroj: Jozef Jakubčo - SME)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Poslednýkrát oceňoval prezident Andrej Kiska štátnymi vyznamenaniami osobnosti za ich prínos k rozvoju demokracie či zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenska. Pred koncom svojej funkcie sa rozhodol vyznamenať tridsiatku osobností.

Denník SME prináša prehľad ľudí, ktorí ocenenia získali.

Miroslav Žbirka, spevák

Meky Žbirka.

Oceňovaný spevák sa narodil v roku 1952 v Bratislave, no jeho matka je Angličanka. Spoluzakladal kapelu Modus, s ktorou spolu s Jankom Lehotským a Marikou Gomitovou získal v roku 1977 Zlatú Bratislavskú lýru za skladbu "Úsmev".

SkryťVypnúť reklamu

Neskôr prešiel na sólovú dráhu. Medzi jeho najznámejšie hity patria piesne Biely kvet, Atlantída či Balada o poľných vtákoch.

V súčasnosti žije v Prahe.

Prezident mu udelil štátne vyznamenanie, Pribinov kríž I. triedy, za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti populárnej hudby.

Klára Orgovánová, rómska aktivistka

Bývalá splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity pochádza z Prešova, kde vyštudovala klinickú psychológiu. Narodila sa v roku 1956.

Tridsať rokov sa venuje zlepšovaniu postavenia vylúčených rómskych komunít na Slovensku. V rokoch 1993 až 2001 bola programovou riaditeľkou Nadácie otvorenej spoločnosti. Splnomocnenkyňou vlády bola v rokoch 2001 až 2007.

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie a o ochranu ľudských práv a slobôd.

SkryťVypnúť reklamu

Svetozár Naďovič, generálmajor

Generálmajor vo výslužbe sa narodil vo Vrádišti pri Skalici v roku 1939. Na starosti mal odchod sovietskych vojsk z Československa.

Naďovič študoval na Vojenskej akadémii v Brne, kde sa zameriaval na tankovú a automobilovú techniku. Po absolvovaní Akadémie generálneho štábu ozbrojených síl v Moskve pôsobil vo funkcii náčelníka štábov viacerých tankových divízií.

Hodnosť generálmajora získal v roku 1982. V roku 1990 ho ustanovili za náčelníka Správy pre zabezpečenie odchodu sovietskych vojsk z Československa.

Do výslužby odišiel v roku 1997.

Prezident mu udelil ad Ľudovíta Štúra I. triedy, vojenský druh, za mimoriadne zásluhy o obranu a bezpečnosť Slovenskej republiky.

Katarína Zavacká, právnička

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a zameriava sa na právne, politické a cirkevné dejiny.

SkryťVypnúť reklamu

Narodila sa v roku 1940 a ako dieťa sa zúčastnila súdneho procesu s vojnovým prezidentom Slovenského štátu Jozefom Tisom.

Od roku 1970 pôsobí na Ústave štátu a práva Slovenskej akadémie vied. Vo svojej vedeckej práci sa venuje dejinám štátu a práva v 20. storočí a vývoju občianskych práv a slobôd.

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, o ochranu ľudských práv a slobôd a o rozvoj v oblasti právnych vied.

Ľubomír Longauer, výtvarník

V novembri 1989 sa zapojil do Nežnej revolúcie, kedy vyzýval na očistenie verejného života od "stalinských živlov". Narodil sa v roku 1948 v Banskej Bystrici.

Vyštudoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, v roku 1998 získal titul profesora.

SkryťVypnúť reklamu

Vyzýval na podporu založenia Slovenského múzea dizajnu. Ako grafický dizajnér vytvoril stovky knižných obálok či plagátov. Za knihu Vyzliekanie z kroja získal Cenu Dominika Tatarku.

Prezident mu udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kultúry, výtvarného umenia a dizajnu.

Darina Kárová, riaditeľka festivalu Divadelná Nitra

Dramaturgička a kultúrna manažérka sa narodila v roku 1951 v Skalici. V roku 1992 založila medzinárodný festival Divadelná Nitra.

Spoluzakladala Otvorené fórum Zachráňme kultúru, ktoré prispelo k politickej zmene v paramentných voľbách 1998.

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kultúry a divadelného umenia a za šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

SkryťVypnúť reklamu

Marián Valko, vedec

Je celosvetovo najcitovanejší vedec. Narodil sa v Bratislave v roku 1963. Na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity pôsobí ako vedúci oddelenia fyzikálnej chémie na Ústave fyzikálnej chémie a chemickej fyziky.

Ako vedec sa venuje analýze úlohy kovov v živých systémoch, čím prispieva k objasneniu úlohy voľných radikálov v biosystémoch. V roku 2015 ho vydavateľ Web of Science, ako jediného zo Slovenska, zaradil do databázy vysoko citovaných vedcov. V roku 2016 sa stal Osobnosťou vedy a techniky na Slovensku.

Prezident Slovenskej mu udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o hospodársky rozvoj Slovenskej republiky a významné vedecké výsledky v oblasti fyzikálnej chémie.

Jana Želibská, výtvarníčka

Narodila sa v roku 1941 v Olomouci, ale výrazne ovplyvnila slovenské výtvarné umenie.

SkryťVypnúť reklamu

V 60-tych rokoch sa inšpirovala pop-artom, neskôr sa venovala sa postmodernému objektu a inštaláciám. V 90-tych rokoch bola priekopníčkou videoartu. Vo svojej tvorbe priniesla nekonvenčný pohľad na tabuizované témy erotiky a telesnosti a rodových stereotypov.

Prezident jej udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti výtvarného umenia.

Josef Abrhám, herec

Populárny český herec má z matkinej strany slovenské korene. Jeho starý otec bol dramatik a evanjelický farár Jozef Hollý. Abrhám sa narodil v roku 1939.

Študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Vyše tridsať rokov pôsobil v Činohernom klube.

Medzi najznámejšie filmy, kde hral, patria Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero či seriál Nemocnica na okraji mesta.

SkryťVypnúť reklamu

Prezident mu udelil Rad Bieleho dvojkríža II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kultúry, divadelného a filmového umenia a za všestranný rozvoj vzťahov medzi Českou republikou a Slovenskou republikou.

Mária Omastová, vedkyňa

Narodila sa v roku 1962 v podtatranskej obci Batizovce. Vyštudovala fyzikálnu chémiu na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Od roku 2008 je vedúca pracovníčka na Útave polymérov Slovenskej akadémie vied. Je tiež členkou predsedníctva SAV.

V roku 2006 získala titul Vedkyňa roka za aplikáciu nanotechnológií v interdisciplinárnom výskume polymérnych kompozitov a nanokompozitov so zameraním na senzory, biosenzory, aktuátory a solárne články.

Prezident jej udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o hospodársky rozvoj Slovenskej republiky a významné vedecké výsledky v oblasti chémie polymérov.

SkryťVypnúť reklamu

Alexej Fulmek, riaditeľ vydavateľstva Petit Press a spoluzakladateľ denníka SME

S Karolom Ježíkom a investorom Petrom Vajdom spoluzakladal denník SME ako reakciu na snahy Vladimíra Mečiara obmedziť slobodu slova v denníku Smena. Vlani denník SME oslávil 25. výročie.

Fulmek sa narodil v roku 1966 v Bratislave a vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského. Začínal ako kultúrny reportér, neskôr bol bol vojnovým reportérom.

V súčasnosti je riaditeľom vydavateľstva Petit Press a predsedom predstavenstva v slovenskej Asociácii vydavateľov tlače. Nedávno mu vyšla kniha o histórii novín s názvom Bol som dlho v SME.

Prezident mu udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, o budovanie demokratickej spoločnosti a o rozvoj vydavateľskej činnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Veronika Velez Zuzulová, lyžiarka

V histórii Slovenska je najúspešnejšou lyžiarkou v alpských disciplínach, najmä slalome a v obrovskom slalome. Narodila sa v roku 1984 v Bratislave.

Velez Zuzulová reprezentovala Slovensko na štyroch zimných olympijských hrách, naposledy v juhokórejskom Pjongčangu. Počas šestnástich sezón v pretekoch Svetového pohára stála 30-krát na stupňoch víťazov.

Spolu s ďalšími tromi slovenskými zjazdármi na majstrovstvách sveta 2017 získala druhé miesto Slovenska v tímovej súťaži.

Prezident Slovenskej republiky jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti športu a za šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

Veronika Rácková, misionárka

Narodila sa v roku 1958 v Bánove, v okrese Nové Zámky. Študovala lekárstvo na Univerzite Karlovej v Prahe.

SkryťVypnúť reklamu

Rok pôsobila v nemocnici v Bánovciach nad Bebavou na internom oddelení, potom emigrovala a stala sa rehoľnou sestrou Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého. Od roku 2010 pôsobila v oblasti mesta Yei v Južnom Sudáne.

V noci 16. mája 2016, keď sa vracala z nemocnice, kam odviezla tehotnú pacientku, ktorá očakávala dvojičky, na ňu zaútočili vojaci Sudánskej ľudovej oslobodeneckej armády a postrelili ju. Na následky zranení zomrela.

Prezident jej udelil Pribinov kríž I. triedy in memoriam za mimoriadne zásluhy o sociálny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti prevencie zdravia a misionárskej činnosti.

Gyula Zalabai, šľachtiteľ

Kľúčová postava slovenského šľachtiteľstva obilnín Gyula Zalabai sa narodil v roku 1960 v Šahách. Študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

SkryťVypnúť reklamu

Po štúdiách sa začal venovať česko-slovenskej tradícii šľachtenia obilnín. Je autorom najkomplexnejšieho a najúspešnejšieho šľachtiteľského programu husto siatych obilnín.

Prezident mu udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o hospodársky rozvoj Slovenskej republiky a významné vedecké výsledky v oblasti šľachtiteľstva.

Jana Juráňová, spisovateľka

Píše divadelné hry, poviedky, romány, knižky pre deti aj publicistické texty. Narodila sa v roku 1957 v Senici.

Vo svojej tvorbe zachytáva ľudskú osamelosť, vnútornú nespokojnosť aj snahu vyrovnať sa s ťažkými situáciami. Pôsobila aj ako dramaturgička a redaktorka, a komentátorka rádia Slobodná Európa.

S Janou Cvikovou založila feministický vzdelávací a publikačný projekt Aspekt, ktorý narúša tradičné rodové stereotypy.

SkryťVypnúť reklamu

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, o ochranu ľudských práv a slobôd a o rozvoj literárnej činnosti.

Roman Patkoló, kontrabasista

Vo svojich 24. rokoch sa stal jedným z najmladších profesorov hudby v Európe.

Narodil sa v roku 1982 v Žiline. Najprv hral na husle, neskôr ich vymenil za kontrabas. Študoval na konzervatóriu v Žiline a na mníchovskej Hochschule für Musik und Theater.

Dlhé roky pôsobí ako sólista zürišskej opery. Vlani získal prestížnu nemeckú cenu Opus Klassik v kategórii „Inštrumentalista roka“.

Prezident mu udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti interpretačného umenia.

Zuzana Žirková, basketbalistka

Je osemnásobnou najlepšou slovenskou basketbalistkou. Narodila sa v roku 1980 v Bojniciach.

SkryťVypnúť reklamu

Na majstrovstvách sveta v basketbale žien debutovala v roku 1998, a až do roku 2011 reprezentovala Slovensko, vrátane letných olympijských hier v Sydney.

Pôsobila v niekoľkých euroligových kluboch, vrátane toho najúspešnejšieho – SCP Ružomberok. Tri krát v basketbalovej Eurolige slávila víťazstvo. V súčasnosti je hlavnou trénerkou tímu Young Angels Košice.

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti športu a za šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

Radoslav Danilák, hardvérový architekt

Bol pri zrode zásadných inovácií pri spracúvaní a ukladaní dát, pri zvyšovaní výkonnosti a znižovaní energetickej spotreby počítačových čipov a úložných diskov.

Narodil sa v roku 1969 v Prešove. Štúdium elektrotechniky dokončil na Technickej univerzite v Košiciach. Architekt prelomových čipov pred dvomi rokmi založil a úspešne rozvíja svoju firmu.

SkryťVypnúť reklamu

Prezident mu udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o hospodársky rozvoj Slovenskej republiky v oblasti podnikania a informačných technológií.

Richard Stanke, herec

Dlhoročný člen súboru Činohry Slovenského národného divadla sa narodil v roku 1967 v Šali. Herectvo vyštudoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Venuje sa dabingu, účinkoval v mnohých filmoch a televíznych seriáloch.

V roku 2016 získal cenu DOSKY za najlepší mužský herecký výkon v postave despotického biskupa v inscenácii Fanny a Alexander.

Zúčastňoval sa na jarných protestoch Za Slušné Slovensko. Angažuje sa aj v Asociácii súčasného divadla.

Prezident mu udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie a o rozvoj v oblasti kultúry, divadelného a filmového umenia.

SkryťVypnúť reklamu

Mária Jasenková, riaditeľka organizácie Plamienok

Lekárka, ktorá pôsobí v neziskovke Plamienok, sa narodila v roku 1972 v Trstenej.

Vyštudovala Lekársku fakultu Univerzity Karlovej v Prahe so špecializáciou v odbore pediatria – detská onkológia. Založila a dodnes pracuje v organizácii Plamienok, ktorá sa stala priekopníckou v rozvoji detskej domácej paliatívnej a hospicovej starostlivosti a terapie pre ťažko choré deti a ich rodiny.

Prezident jej udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o sociálny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti zdravotníctva, detskej onkológie a paliatívnej starostlivosti.

Ján Kuciak, investigatívny novinár

Zavraždený novinár Ján Kuciak.

Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili v ich dome vo Veľkej Mači vlani 21. februára. Po vražde vyšli desať-tisíce ľudí na námestia a zmenila sa vláda.

Kuciak sa narodil v roku 1990 v obci Štiavnik v okrese Bytča. Písal pre portál Aktuality.sk. Vo svojich článok odkrýval aj pochybné podnikanie Mariana Kočnera z tzv. mafiánskych zoznamov. Kočner sa v súčasnosti spomína ako objednávateľ tejto vraždy.

Prezident mu udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy in memoriam za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie a o rozvoj v oblasti žurnalistiky.

Dagmar Burešová, advokátka

Bola porevolučná ministerka spravodlivosti a zasadzovala sa za nezávislé súdnictvo. Narodila sa v roku 1929 v Prahe. Roky ju sledovali a vypočúvali eštebáci.

Burešová obhajovala ostravských baníkov v sporoch o odškodné po úrazoch aj disidentov stíhaných normalizačným režimom. Pred päťdesiatimi rokmi zastupovala matku Jana Palacha proti komunistickému poslancovi Vilémovi Novému. Palach sa na protest proti okupácii Československa upálil.

Po revolúcii sa Burešová stala ministerkou spravodlivosti. Od roku 1990 bola predsedníčkou Českej národnej rady. Zomrela vlani.

Prezident jej udelil Rad Bieleho dvojkríža II. triedy in memoriam za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti práva a spravodlivosti a za všestranný rozvoj vzťahov medzi Českou republikou a Slovenskou republikou.

Dušan Mitana, spisovateľ

Je spisovateľom, ktorého diela dokážu zaujať viaceré generácie. Narodil sa v Moravskom Lieskovom, v okrese Nové Mesto nad Váhom v roku 1946.

Začínal v generačnom časopise Mladá tvorba. Jeho poviedky, novely a romány majú v sebe prvky tajomstva, rieši v nich aj náboženské problémy bytia.

Debutoval dielom Psie dni.

Prezident mu udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kultúry, prozaickej tvorby a literárnej činnosti.

Zuzana Kumanová, etnografka, historička

Vo svojim výskume sa venuje kultúre a dejinám Rómov. Narodila sa v roku 1970 v Považskej Bytrici.

Je predsedníčkou združenia In Minotira, ktoré sa angažuje aj v zlepšení postavenia rómskych žien. V rámci projektu Ma bisteren!, Nezabúdajme! pátra po obetiach rómskeho holokaustu na Slovensku.

Prezident jej udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o sociálny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti etnografie a histórie.

Pavel Cheben, vedec

Jeden z najvýznamnejších svetových vedcov v oblasti integrovanej optiky a fotoniky sa narodil v roku 1967 v Liptovskom Mikuláši.

V súčasnosti pôsobí ako vedúci vedecký pracovník v Národnej výskumnej rade Kanady, a ako hosťujúci profesor na Žilinskej univerzite či na španielskych univerzitách v Málage a Madride.

V rokoch 1992 až 1997 pracoval v Národnom inštitúte pre vesmírne technológie na španielskom ministerstve obrany, kde bol poverený založením Laboratória vesmírnej inštrumentačnej techniky. Jeho vynález spektrometra integrovaného na čipe prevzala aj americká NASA.

Prezident mu udelil Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o hospodársky rozvoj Slovenskej republiky a významné vedecké a technické výsledky v oblasti integrovanej optiky a fotoniky.

Daniela Hantuchová, tenistka

Viacnásobná najlepšia tenistka Slovenska sa narodila v roku 1983 v Poprade. V roku 2017 ukončila profesionálnu tenisovú kariéru.

Zvíťazila v siedmich turnajoch WTA v dvojhre a v deviatich v štvorhre. Vďaka nej získalo Slovensko jedno z troch doterajších víťazstiev v Hopmanovom pohári a v roku 2002 aj zatiaľ jediné víťazstvo v najvyššej súťaži reprezentačných družstiev v ženskom tenise, vo Fed Cupe.

Je držiteľkou tzv. kariérneho Grand Slamu, keď postupne zvíťazila v zmiešanej štvorhre na všetkých štyroch najdôležitejších turnajoch na svete.

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti športu a za šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

Peter Hunčík, psychiater, spisovateľ

Je medzinárodne rešpektovaný psychiater, publicta aj spisovateľ. Narodil sa v Šahách v roku 1951.

V Novembri 1989 bol členom Maďarskej nezávislej iniciatívy, partnerskej organizácie VPN a stal sa šéfredaktorom denníka Nap. Neskôr bol riaditeľom Nadácie Sándora Máraiho, trénerom a mediátorom.

V kancelárii posledného československého prezidenta Václava Havla sa venoval agende národnostných menšín.

Prezident mu udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, o ochranu ľudských práv a slobôd a rozvoj literárnej činnosti.

Jana Dubovcová, bývalá ombudsmanka

Do funkcie verejnej ochrankyne práv ju zvolili v roku 2011. Narodila sa v roku 1952 v Žiline.

Po štúdiu na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zvolení za sudkyňu pracovala a predsedala Okresnému súdu v Banskej Bystrici. Vďaka nej sa na slovenských súdoch zaviedlo náhodné prideľovanie súdnych spisov.

V roku 2010 sa stala poslankyňou Národnej rady za SDKÚ.

Vo funkcii ombusmanky sa viackrát dostala do sporu s vládou. Kritizovala napríklad policajné zásahy v rómskych osadách.

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, o ochranu ľudských práv a slobôd a o rozvoj práva a spravodlivosti.

Ladislav Snopko, politik

Politik, archeológ a publicista patrí medzi tváre Novembra 1989. Narodil sa v roku 1949 v Košiciach.

Bol jeden z protagonistov Verejnosti proti násiliu. V rokoch 1990 až 1992 bol ministrom kultúry a spoluzakladal fond kultúry Pro Slovakia. Neskôr pôsobil ako riaditeľ Kultúrnych zariadení v Petržalke aj ako riaditeľ Slovenského inštitútu v Prahe.

V súčasnosti pripravuje podujatia českej a slovenskej kultúry v pražskej Lucerne.

Prezident mu udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj demokracie, o budovanie demokratickej spoločnosti a o rozvoj v oblasti kultúry.

Magdaléna Vášáryová, herečka, politička

Herečka a bývalá veľvyslankyňa v Poľsku sa narodila v roku 1948 v Banskej Štiavnici.

Medzi jej naznámejšie roly patrí Markéta Lazarová v rovnomennom filme Františka Vláčila či pani správcová v Postřižinách.

Od roku 1990 sa začala venovať zahraničnej politike. Najprv pôsobila ako československá veľvyslankyňa v Rakúsku. Neskôr založila a riadila Slovenskú spoločnosť pre zahraničnú politiku a v rokoch 2000 až 2005 bola veľvyslankyňou Slovenska v Poľsku.

V súčasnosti predseda najstaršiemu slovenskému ženskému spolku, Živene.

Prezident jej udelil Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj v oblasti kultúry, divadelného a filmového umenia, medzinárodných vzťahov a za šírenia dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu
  2. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  3. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  4. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  6. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete
  7. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár
  8. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur
  1. Bývanie vytesané do kameňa? V Kapadócii tak žijú po stáročia
  2. E-recept, evolúcia v zdravotnej starostlivosti
  3. Leťte priamo z KOŠÍC a dovolenkujte na najkrajších plážach
  4. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  5. Výlet 2 v 1: Jednou nohou na Slovensku, druhou v Rakúsku
  6. Ahoj, TABI! Kto je záhadný digitvor?
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur
  8. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  1. Fellner otvorene: Manželka mi vyčítala, že zo mňa nič nemá 29 558
  2. Deväť dobrých: Jarný literárny výber v denníkoch SME a Korzár 17 430
  3. Do utorka za vás uhradia polovicu exotickej dovolenky 16 543
  4. Slováci minuli za 4 dni na dovolenky 6,4 milióna eur 10 913
  5. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové? 10 266
  6. Patria medzi svetovú elitu. Slováci zariskovali a predbehli dobu 10 102
  7. Všetky divy sveta v privátnom lietadle dnes so zľavou 12 225 eur 7 845
  8. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe 5 763
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers: ONLINE prenos zo zápasu základnej časti NHL. Hrá aj Juraj Slafkovský.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers.


Tomáš Záborský a František Gajdoš v zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy medzi HK Poprad - HK Nitra.

Pozrite si prehľad športových udalostí v piatok 29. marca. Aký je program dňa?


Viliam Čacho.

Vypočujte si piatkovú časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.


Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka v zápase proti Nórsku.

Futbalisti odohrali prvé zápasy v príprave na EURO.


SkryťZatvoriť reklamu