SME
Pondelok, 29. máj, 2023 | Meniny má Vilma

Prokurátor na procese so „sátorovcami“ navrhol tresty v najprísnejšej skupine

Proces so „sátorovcami“ sa začal v polovici mája minulého roku.

Pojednávanie Špecializovaného trestného súdu so skupinou Zsolta N. a spol., tzv. Sátorovcov.Pojednávanie Špecializovaného trestného súdu so skupinou Zsolta N. a spol., tzv. Sátorovcov. (Zdroj: TASR)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BANSKÁ BYSTRICA. Prezentáciou listinných dôkazov a záverečnými rečami pokračovalo dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie so zločineckou skupinou zvanou „sátorovci“.

Prokurátor žiadal uznať vinu podľa obžaloby a uložiť obžalovaným tresty odňatia slobody od 15 do 25 rokov.

Rozsudok ešte zrejme nepadne

Pojednávanie, ktoré sa koná za sprísnených bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby v Banskej Bystrici, pokračuje v stredu 20. marca záverečnými rečami obhajcov a obžalovaných. Rozsudok sa neočakáva.

Proces so „sátorovcami“ sa začal v polovici mája minulého roku.

SkryťVypnúť reklamu

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry predložil obžalobu na štrnásť osôb, z toho bola jedna žena, ale tá medzitým zomrela. Senát na prvom pojednávaní vylúčil na samostatné konanie päť obžalovaných v prípade nelegálnej výroby cigariet v Orechovej Potôni a vecou sa zaoberá Okresný súd v Dunajskej Strede.

V Banskej Bystrici sa pojednávanie vedie proti ôsmim obžalovaným, z nich jeden je na slobode, ostatní vo väzbe.

Väčšine z nich prokurátor kladie za vinu trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Už na prvom pojednávaní sa ku skutkom podľa obžaloby priznal iba Zsolt N., zvaný Čonty a jeho kamarát Juraj B., zvaný Bugi.

Čiastočné priznanie vyslovil aj Kristián K., ale iba v tom, že bol členom zločineckej skupiny, v ďalších troch bodoch obžaloby sa cíti nevinný.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi obžalovanými je aj bývalý policajt Boris D. Ten vinu popiera a tvrdí, že „sátorovcov“ poznal iba zo služobnej činnosti kriminalistu.

Sátorovci súperili s Pápayovcami

Skupina páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 až do roku 2010.

Sátora zavraždili vlastní ľudia v decembri 2010 a jeho telo členovia gangu opakovane premiestňovali, aby ho polícia nenašla.

Sátorovci súperili o priestor s gangom pápayovcov, ktorí v marci 1999 zahynuli v bare Fontána. Strelcov si údajne objednal Ľudovít Sátor.

Niektorí z obžalovaných sú obvinení aj v prípade nedávno zadržaného starostu obce Dolný Chotár Františka D. a jeho dvoch spoluobžalovaných.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

  1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
  2. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko
  3. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
  4. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
  5. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
  6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
  7. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
  8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
  1. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori?
  2. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
  3. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
  4. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
  5. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
  6. Päť rád, ako si po vysokej škole nájsť vysnívanú prácu
  7. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
  8. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
  1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 661
  2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 721
  3. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 8 064
  4. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 5 334
  5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 100
  6. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 3 283
  7. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 466
  8. Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu 2 395
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Otec Daniela Tupého chce poznať pravdu o vražde svojho syna.

Otec Daniela Tupého chce vedieť, kto stál za tým, že sa vyšetrovanie odklonilo od skutočných páchateľov.


23. máj
Šéf wagnerovcov Jevgenij Prigožin so žoldniermi.

Prigožin kritizuje armádu, odstaviť ho však Kremeľ nechce.


4 h

Vydaných bolo 22-tisíc poukážok na dotáciu, vyše desatina z nich prepadla.


7 h
Ranný brífing SME

Prečítajte si najdôležitejšie správy.


35m
SkryťZatvoriť reklamu