SME

Ministerstvo hľadá nového riaditeľa Štátnych lesov TANAPu

Aktuálne je vedením Tatranského národného parku poverený Maroš Petrík.

Gabriela Matečná odmietla vymenovať na post riaditeľa TANAPu Rastislava Huttu.Gabriela Matečná odmietla vymenovať na post riaditeľa TANAPu Rastislava Huttu. (Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher)

BRATISLAVA. Ministerstvo pôdohospodárstva vyhlásilo výberové konanie na riaditeľa Štátnych lesov TANAPu.

Záujemcovia o post môžu žiadosti spolu s potrebnými dokladmi posielať do 27. mája.

Informoval o tom hovorca ministerstva pôdohospodárstva, a rozvoja vidieka Michal Feik.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Matečná odmietla Huttu, TANAP vedie Petrík

Aktuálne je vedením Štátnych lesov Tatranského národného parku poverený Maroš Petrík. Nové výberové konanie vyhlásili po tom, čo ministerka Gabriela Matečná rozhodla o tom, že Rastislava Huttu za šéfa lesov nevymenuje.

Kvalifikačnými predpokladmi na pozíciu nového riaditeľa Štátnych lesov TANAPu je vysokoškolské vzdelanie II. stupňa so zameraním lesníckym, ekonomickým alebo prírodovedným.

SkryťVypnúť reklamu

Prax a plán rozvoja

Uchádzači musia mať za sebou minimálne tri roky v riadiacej funkcii a minimálne päť rokov praxe v prevádzke lesnej výroby alebo v štátnej správe lesného hospodárstva alebo v štátnej správe ochrany prírody alebo v štátnej ochrane prírody SR.

Prečítajte si tiež: Tatranský developer sa dostane na čelo Štátnych lesov TANAP-u Čítajte 

Novinkou je, že každý uchádzač musí predložiť koncepciu rozvoja príspevkovej organizácie na päť rokov.

Ako podľa Feika povedala ministerka Matečná, región Vysokých Tatier je dlhodobo skúšaný prírodnými katastrofami, lykožrútovou kalamitou, suchom či povodňami. Rastú aj požiadavky na výstavbu turistickej infraštruktúry. Nový riaditeľ bude mať preto pred sebou neľahkú úlohu zosúladiť ochranu prírody s požiadavkami na udržateľný cestovný ruch.

Štátne lesy TANAPu sú príspevkovou organizáciou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Vo svojej kompetencii majú starostlivosť o lesné pozemky, drobné vodné toky, plesá, živočíšstvo a ryby na území TANAP, PIENAP a v ich ochranných pásmach.

SkryťVypnúť reklamu

Užívateľom výsledkov týchto činností sú predovšetkým návštevníci parku nielen pri jeho spoznávaní, ale aj pri liečbe, rekreácii či športe. To všetko popri zachovaní prírodného prostredia národných parkov.

Štátni lesníci TANAPu zabezpečujú tiež starostlivosť o lesné ekosystémy a zvieratá, výsadbu stromčekov, spracovanie kalamít a informovanie návštevníkov.

Nemenej dôležitou úlohou je údržba, značenie a bezpečnosť turisticky značených chodníkov, lavičiek, odpočívadiel a pod.

Hutta v konlikte záujmov

Ministerka Matečná v polovici apríla povedala, že za šéfa štátnych lesov TANAPu nevymenuje Rastislava Huttu.

„Nestotožňujem sa so závermi výberovej komisie a pána nebudem menovať za riaditeľa štátneho podniku. Za týmto mojím rozhodnutím stojí aj Slovenská národná strana a Andrej Danko. Táto téma je pre mňa úplne uzatvorená,“ podotkla vtedy Matečná.

SkryťVypnúť reklamu

Na pozíciu riaditeľa sa prihlásili dvaja uchádzači a na výberovom konaní, ktoré sa konalo 19. februára, bol prítomný len jeden - Hutta.

Prečítajte si tiež: Sólymos pozastavil proces schvaľovania návštevného poriadku TANAP-u Čítajte 

Výberová komisia overila jeho odborné znalosti, manažérske schopnosti a všeobecný prehľad a na základe zhodnotenia výsledkov ho po osobnom pohovore odporučila vymenovať za riaditeľa Štátnych lesov TANAPu. Hutta mal nastúpiť na miesto odvolaného šéfa Pavla Fabiana.

Podľa obchodného registra Hutta v nedávnej dobe bol alebo stále je konateľom, spoločníkom alebo členom predstavenstva v 29 spoločnostiach ako napríklad Tatra development group, Skilandia, Eenergia, Interwood, Koliba Bešeňovka či Liptovská investičná spoločnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 990
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 599
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 819
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 630
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 286
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 927
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 413
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 125
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu