BRATISLAVA. Politická strana Andreja Kisku nie je pre predsedu Národnej rady Andreja Danka žiadnym prekvapením.
"Prekvapením je len Juraj Šeliga, ktorý sa tváril ako občiansky aktivista, ale taký je život. Ľudia si musia urobiť svoj názor, vysvetliť si niektoré súvislosti, konania týchto ľudí," povedal Danko.
Šéf SNS tvrdí, že rešpektuje každú novovzniknutú stranu ako súpera v politickom boji. Podľa neho budú mať svoj program, vízie a viac to nekomentoval.

Andrej Kiska dnes predstavil svoju novú stranu Za ľudí aj osobnosti, ktoré do nej budú patriť.
Sú nimi organizátor zhromaždení Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, primátor Nitry Marek Hattas, bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská, diplomat a riaditeľ think-tanku Carnegie Europe Tomáš Valášek, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková či jeho spolupracovníčka z Kancelárie prezidenta SR Vladimíra Marcinková a starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký.
Kiska tvrdí, že strana Za ľudí nie je stranou jedného človeka, ale ponúka najlepší tím pre Slovensko zložený z ľudí, ktorí už majú za sebou výsledky a úspechy.
Komplexný program chcú predstaviť v septembri na sneme. Medzi priority strany bude patriť zdravotníctvo, školstvo, ale aj riešenie korupcie, regionálnych rozdielov či sociálne problémy.