SME

Dobré ráno: Je Filip Rybanič whistleblower alebo nie?

Súd zmiernil Rybaničovi trest.

Podcast Dobré RánoPodcast Dobré Ráno (Zdroj: SME - Miroslav Mezei)

Vypočujte si podcast

Filip Rybanič dostal trojročnú podmienku za to, že sa pozrel ako zamestnanec Tatrabanky na účet vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Odvolací súd však zrušil povinnosť ospravedlniť sa mu. Filip Rybanič bol v tom čase poslaneckým asistentom Jozefa Rajtára z SaS a najbližšie tri roky nemôže pracovať nikde, kde príde do styku s bankovým tajomstvom.

SkryťVypnúť reklamu

Je Rybanič Whistleblower alebo nie?

Zuzana Kovačič Hanzelová sa rozprávala s redaktorom domáceho spravodajstva Petrom Kováčom.

Krátky prehľad správ

Prezidentka čaputová sa stretla so šéfom NATO Jensom Stoltenbergom. Hovorili o vzťahu Ukrajiny a Ruska, o dezinformáciách a Čaputová potvrdila, že Slovensko dá dve percentá na obranu o dva roky skôr ako avizovalo, teda v roku 2022.

Predseda KDH Alojz Hlina sa stretne s lídrami Spolu a PS Miroslavom Beblavým a Michalom Trubanom. Hovoriť majú o spolupráci. Hlina už viackrát povedal, že do parlamentných volieb ide KDH samostatne.

Zákon o zmenách v prokuratúre a sporná novela tlačového zákona, ktorá má opäť zaviesť právo na odpoveď politikov, sa presúva na september. V koalícii totiť nenašli zhodu. Smer, SNS a Most budú o návrhoch ešte diskutovať.

SkryťVypnúť reklamu

Izrael pozastavil dodávky paliva do jedinej elektrárne v pásme Gazy. Ide o odpoveď na nedávne útoky zápalnými balónmi, pre ktoré vypukli na juhu Izraela požiare. Výpadok paliva obmedzí elektrinu pre dva milióny obyvateľov Gazy na osem hodín denne.

NATO chce uznať vesmír za priestor bojových operácií. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaných diplomatov. Chcú tak ukázať americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, že nato je dôležitým obranným zoskupením, ktoré reaguje na nové hrozby. Rozhodnutie má padnúť na začiatku decembra na summite NATO v Londýne.

Odporúčanie

Dnešný zaujímavý tip je na seriál. Na Netflixe je dychvyrážajúci štvordielny seriál natočený na základe skutočného príbehu piatich chlapcov, ktorí pre rasizmus sedeli roky vo väzení nevinní za znásilnenie v Newyorskom Central parku.

SkryťVypnúť reklamu

Podcasty SME

Všetky podcasty SME nájdete na linku podcasty.sme.sk.

SME každý pracovný deň ráno vydáva denný spravodajský podcast Dobré ráno, ktorý ponúka prehľad najdôležitejších správ dňa.

Zoom je týždenný vedecký podcast denníka SME a Rádia_FM. Každý týždeň správy zo sveta vedy, vedeckých osobností a ďalších objavov.

Klik je týždenný podcast, komentovaný prehľad technologických správ, o udalostiach, ktoré sa udiali vo svete IT, médií a sociálnych sietí. Vychádza každú sobotu.

Index je týždenný podcast denníka SME o ekonomike a podnikaní na Slovensku a vo svete. Prehľad dôležitých správ a zaujímavé rozhovory s podnikateľmi, analytikmi a ďalšími hosťami. Vychádza každý štvrtok

Podcast Tech_FM, ktorý vzniká v spolupráci s Rádio_FM, sa venuje dvom vedeckým alebo technologickým správam týždňa.

SkryťVypnúť reklamu

Podcast Dejiny vzniká v spolupráci s magazínom Historická revue. Moderuje ho Jaro Valent a vychádza každú nedeľu.

Všesvet je cestovateľský podcast, ktorý moderujú Naďa Hubočan a Tina Hamárová. Vychádza každý utorok.

Pozeráme Game of Thrones je špeciálny podcast denníka SME, ktorý sprevádzal poslednú sériu seriálu Game of Thrones (Hra o Tróny). Vychádza každý pondelok.

Medzi nami je týždenný podcast zameraný na ženské a lifestylové témy nielen pre ženy. Nový diel si môžete vypočuť vždy v utorok.

Diskutovať o podcastoch môžete s nami vo facebookovej skupine: Podcastový klub denníka SME. Nových členov schvaľujeme zvyčajne pár minút po prihlásení.

Ak máte záujem o reklamný spot v podcastoch alebo inú spoluprácu, napíšte nám na podcasty@sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Fotka - Beata Balogová
Beata
Balogová
Šéfredaktorka
Podpis - Beata Balogová
Tento článok sme nezamkli, ale potrebujeme vašu podporu. Niektoré články nechávame odomknuté, aby mali úplne všetci prístup k dôležitým informáciám. Prinášať ich môžeme aj vďaka našim predplatiteľom.
Vyskúšať predplatné

Ladislav Bašternák
Odoberať tému

Súvisiace témy: Robert Kaliňák, Jozef Rajtár
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 86 975
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 617
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 340
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 448
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 265
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 418
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 225
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 471
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu