SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Mika vylúčil existenciu zmeniek. Podľa Ruska to nič neznamená (minúta po minúte)

Vypovedal bývalý riaditeľ Markízy.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

Súd s Pavlom Ruskom a Marianom Kočnerom sme sledovali minútu po minúte:

15:03 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie. Podrobné dianie zo súdu prinesieme čitateľom SME aj v stredu.

14:57 Šanta prečítal ešte niekoľko listín, súd sa blíži ku koncu. V stredu by mal byť vypočutý Milan Fiľo, ale zrejme nepríde. “Uvidíme,” povedal.

Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné pojednávanie bolo prerušené do stredy.

14:33 Hlavné pojednávanie pokračuje. Prokurátor navrhol nateraz upustiť od čítania posudkov, chce sa k nim vrátiť neskôr.

14:16 Bola vyhlásená krátka prestávka, po nej sa bude pokračovať v čítaní listinných dôkazov.

14:15 O slovo požiadala šéfka právneho oddelenia Markízy Lucia Tandlich, ktorá reaguje na Ruskom neustále opakované tvrdenie, že ani exekúcia televízneho podniku Gamatexom nebola v účtovných závierkach.

Rusko sa háji, že keď tam nebola exekúcia, výkazy sú nedôveryhodné a nedá sa argumentovať, že keď tam nie sú zmenky, tak neexistovali.

Tandlich vysvetľovala, že z exekúcie pre Markízu neplynuli žiadne riziká, lebo v dotknutom čase už Gamatex ovládala prostredníctvom Slovenskej televíznej spoločnosti (firma, ktorá vyrábala pre Markízu obsah).

Skryť Vypnúť reklamu

14:10 Súd ukončil výsluch Miku. Rusko dostal priestor na vyjadrenie: “Prišiel do manažmentu televízie, nepozná udalosti pred rokom 2005, pretože to nebolo v účtovníctve, pochopiteľne sa nemohol dozvedieť o zmenkách,” povedal Rusko.

“Jeho informačná databáza boli podklady auditu a veci, ktoré mu boli predložené v rámci uzatvorenia transakcie. Keď to tam nebolo, tak sa to nemohol dozvedieť. Zbytočne sa ho budeme pýtať, či o tom vedel,” dodal Rusko.

14:08 Sudca Ján Buvala sa opäť trefne pýta: “Bola k dohodám z roku 2005 a 2006, keď CME kupovala podiel v Markíze, nejaká ústna nadstavba?”

Mika začal vysvetľoval, že akcionár Markízy je na burze a preto transparentne všetko hlási. Buvala mu skočil do reči, aby neodbočoval. “Nie, také dohody neexistovali. Ak by boli, tak by som sa na ne akcionára pýtal,” povedal.

Skryť Vypnúť reklamu

Buvala sa ho ďalej pýtal, či na neho takzvane vypadli nejakí kostlivci, keď prišiel do Markízy. “Nie, aj vďaka právnemu a ekonomického auditu,” povedal. Nakoniec ešte vysvetlil, že Milan Fiľo a Ján Kováčk predávali svoj podiel v Markíze za 1,8 miliardy korún.

14:02 Otázky ide klásť priamo senát. Došlo niekedy medzi vami a Kočnerom alebo Ruskom niekedy ku konfliktu? “Myslím si, že nie,” odpovedal. “Nemali sme konflikt alebo vyhranený vzťah,” odpovedal Mika na adresu Ruska aj Kočnera.

Načítavam video...

13:58 Lipšic sa začal pýtať na Valka, ktorý bol v čase podpisu údajných zmeniek členom televíznej licenčnej rady a zároveň údajne poskytoval právne poradenstvo Kočnerovi v súvislosti so zmenkami, hoci Gamatex tiež žiadal na rade o licenciu.

“Ako ste poznali pána Valka, bol by schopný zastupovať účastníka konania, hoci bol sám členom rady?” pýta sa Lipšic.

Skryť Vypnúť reklamu

Vysvetľuje to tak, že “obhajoba je takmer výlučne” postavená na príbehu, že Valko sa v prípade angažoval. Valka zabili lupiči v roku 2010 a preto nemôže vypovedať.

Ruskov obhajca otázku dôrazne namietol. Vysvetľuje, že je špekulatívna. Lipšic to síce pripúšťa, hovorí, že otázka “je na hrane”, ale keďže Valko je po smrti a sám nemôže vypovedať, tak žiada odpoveď. Predseda senátu po krátkej porade námietku akceptoval, Mika odpovedať nebude. “Je to veľmi hypotetická otázka,” povedal.

13:53 U obhajcov vyvolal výsluch Václava Miku veľký záujem. Živo komunikujú o každej odpovedi a otázke na Václava Miku, ktorý momentálne odpovedá na otázky Daniela Lipšica.

13:51 Otázky začal klásť Lipšic, zástupca Markízy. Mika v reakcii na jeho otázky potvrdil, že bol v kontakte s podnikateľmi Milanom Fiľom a Jánom Kováčikom, bývalými spolumajiteľmi TV Markíza. “Nie,” reagoval Mika na otázky, či mu podnikatelia povedali niečo o zmenkách.

Skryť Vypnúť reklamu

Nachádzali sa niekde v rámci právneho a ekonomického auditu v rámci kúpy podielu Pavla Ruska skupinou CME? “Žiadne zmenky tam neboli,” povedal Mika.

Ohrozil by záväzok vo výške 70 miliónov eur fungovanie spoločnosti Markíza Slovakia? Obhajca Pavla Ruska otázku namieta, predseda senátu námietky vyhovel a Lipšic ju musí preformulovať. “V akej výške by musel byť záväzok, aby ohrozil fungovanie spoločnosti Markíza?” opýtal sa inak Lipšic.

13:45 Rusko sa pýta, odkedy Markíza posielala podrobné burzové hlásenia. Právnici Markízy to namietajú, predseda senátu otázku pripustil. “Keď som do Markízy nastúpil, už sa hlásenia posielali,” povedal Mika.

Rusko sa Miku pýta odmerane otázky na exekúciu, ktorú viedla v minulosti spoločnosť Gamatex na televízny podnik. “Dozvedel si sa z týchto dokumentov, ktoré si vtedy študoval, o tejto exekúcii?” pýta sa Rusko Miku.

Skryť Vypnúť reklamu

Rusko smeruje k tomu, aby spochybnil dôveryhodnosť účtovných dokumentov Markízy a vytvoril obraz, že v ňom neboli zachytené všetky právne riziká. “Keď som nastúpil do Markízy, takéto riziká v hláseniach ne-bo-li,” hláskoval Mika.

13:39 Mandzák chce Mikovi predložiť novinové články v kontexte s otázkami o licenčnom konaní o udelení televíznej licencie pre Markízu. Prokurátor to zásadne namieta. Mika sa pýta, či by mohol aj on niečo povedať.

Po krátkej porade senátu predseda rozhodol, že novinové články sa čítať nebudú, nie sú totiž žiadne dôkazy.

Mandzák nemá ďalšie otázky, pýtať sa bude obžalovaný Rusko.

13:32 Mandzák chce Mikovi predložiť účtovnú závierku za rok 2016, aby sa k nej vyjadril. Mika ju ide študovať. “Nerozumiem, k tomu smeruje táto otázka,” hovorí prokurátor. “Aj ja sa dozviem,” reaguje s úsmevom Mika. Študuje účtovnú závierku: “Čo odo mňa teraz očakávate,” pýta sa Mika Mandzáka.

Skryť Vypnúť reklamu

Mandzák sa pýta, kde konkrétne v súvahe alebo poznámkach, ktoré mu predložil, sa evidujú súdne spory. “V účtovnej závierke sa evidujú fakty, nie dohadované položky, akými sú nerozhodnuté súdne spory. Sú v liste audítorovi a určite sú súčasťou hlásenia CME. Je to otázka na metodiku a finančného riaditeľa,” povedal Mika.

V pojednávacej miestnosti tento výsluch vyvolal rozruch, pretože právnici TV Markíza namietali otázky Mandzáka.

13:20 K vzťahu s Kočnerom: “Stretávali sme sa na Donovaloch, poznáme sa z STV, týkame si,” povedal Mika.

Šanta sa pýta, či bolo za jeho vedenia možné oceniť hodnotu licencie. Je to dôležitá otázka, pretože Rusko hodnotu licencie používa v príbehu o tom, prečo podpísal zmenky. “Sedem-osem miliárd korún,” povedal Mika.

Stretávali sme sa na Donovaloch, poznáme sa z STV, týkame si.

Václav Mika o vzťahu s Marianom Kočnerom

Ruskov obhajca sa pýta, prečo by prípadné zmenky ovplyvnili Miku v tom, či by zobral ponuku CME viesť TV Markízu. “Je to veľká príležitosť pracovať pre každého manažéra ísť pracovať pre firmu, ktorá je na newyorskej burze. Ak by firma bola niečim takýmto zaťažením, tak by som si viac premyslel,” vysvetľuje.

Skryť Vypnúť reklamu

Obhajca Michal Mandzák sa pýta, či sa spory evidovali v súvahe, resp. v účtovnej závierke. “Samozrejme, v situácii, keď som bol v Markíze, tak sa evidovali veľmi presne, robil sa dokonca odhad právnych rizík,” povedal.

13:15 Aký ste mali v tom čase vzťah s Ruskom a Kočnerom? “S Ruskom sme sa pozdravili a keď bolo treba, tak sme niečo riešili,” povedal Mika. “Nikdy sa nezmienil o takýchto záväzkoch,” pokračuje.

Stretli ste sa s Vierou Ruskovou, manželkou Pavla Ruska? “Nie”.

Bolo možné, aby vôbec Markíza prevzala na seba takýto záväzok? “Z dokumentov, ktoré poznám, o tom neviem,” povedal Mika. Prokurátor sa ho preto pýta, či vôbec Markíza mohla prebrať ručenie zo zmeniek.

“Hodnota toho záväzku bola vyššia než hodnota podielu Pavla Ruska v Markíze, to je moja odpoveď,” povedal.

Skryť Vypnúť reklamu

13:13 Mika nastúpil do Markízy v januári 2006, ale s CME spolupracoval už od novembra 2005.

Šanta sa ho pýta, či vedel, aký zisk produkuje Markíza. “Nie som tu preto, aby som si robil zásluhy,” naráža Mika na to, že za jeho vedenia sa televízii ekonomicky darilo. “Viac ako desať miliónov dolárov ročne,” povedal Mika.

Aký bol najväčší záväzok Markízy v rokoch 2006 až 2010? “Mimo bežného obchodného styku išlo o súdne spory ohľadne reportáží, najmä z oblasti investigatívnej žurnalistiky. Najväčšia hodnota bola asi jeden alebo dva milióny eur,” povedal Mika.

“Nebolo to nič, čo by ohrozovalo fungovanie Markízy,” hovorí Mika o záväzkoch.

Šanta sa bývalého riaditeľa pýta, či sa stretol so situáciou, keď Markíza v inom vzťahu vystupovala ako ručiteľ zo zmeniek. “Nepamätám si na to, ale majiteľom je CME, ktorá je na burze a musí podávať hlásenia. Ak to tam nie je, tak nevystupovala,” vysvetľuje Mika.

Skryť Vypnúť reklamu

13:08 “Bol som súčasťou ukončenia (closingu) transakcie prevzatia Markízy od Ruska do rúk CME,” rozpráva Mika.

“Oboch poznám veľa rokov, stretli sme sa v Slovenskej televízii. S pánom Ruskom sa poznám oveľa lepšie, pretože sme spolu pracovali,” rozpráva Mika o svojom vzťahu s Kočnerom a Ruskom. “K zmenkám sa viem vyjadriť iba k tomu, o čom viem, CME preverovala spoločnosť, ktorá bola predmetom transakcie (prevodu),” vysvetľuje Mika.

“V žiadnej písomnej ani inej forme sa zmenky neobjavili,” povedal Mika. “Ak by takéto zmenky boli a mal som takúto vedomosť, tak informujem CME. Ak by som o nich vedel neformálne, tak by som sa snažil dopátrať, o čo ide, lebo by to mohlo ovplyvniť aj môj príchod do Markízy,” povedal Mika.

13:03 Mikov výsluch vedie prokurátor Šanta. Začína odpovedať na otázky, ako sa pozná s Ruskom a Kočnerom a čo vie o zmenkách.

Skryť Vypnúť reklamu

11:44 Bola vyhlásená prestávka do 13.00 hod. Vypovedať príde Václav Mika.

11:22 Prokurátor dočítal účtovné závierky Markízy. Ide čítať účtovné závierky a doklady k firme Inkasný servis, ktorá patrila Kočnerovi a ktorá vraj roky vlastnila údajné zmenky. Šanta číta, že Inkasný servis účtoval o majetku v hodnote 1,8 milióna eur, zmenky za pol miliardy korún (16,6 mil. eur) tam nie sú.

11:17 Prokurátor pokračuje v čítaní dôkazov. Ide o prílohy, ktoré Markíza priložila k svojmu trestnému oznámeniu. Sú to rôzne doklady, ktoré preukazujú, že zmenky neboli nikde zapísané.

Aktuálne číta účtovnú závierku za rok 2010 a výrok audítora: “Účtovná závierka podľa nás verne a pravdivo odzrkladľuje skutočný stav.” Šanta postupne prečítal a číta všetky dobové závierky.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

11:09 Ak to nie je v účtovníctve, nie je to žiaden dôkaz, že to neexistuje, opakuje Rusko. Hovorí, že sa treba pozrieť na účtovníctvo Gamatexu, či v dobových výkazoch priznali, že zexekvovali podnik televízie Markíza.

Kočnerov obhajca číta dobovú účtovnú závierku Markízy, časť transakcie so spriaznenými osobami, kde sa zmieňujú manažérske zmluvy a servisná zmluva (pravdepodobne s firmou STS, ktorá vyrábala vtedy program pre Markízu).

Mandzák upozornil, že v účtovnej závierke chýba tabuľka prehľadu peňažných tokov v rámci účtovnej závierky. Obhajca zrejme smeruje k tomu, že doklady sú nedôveryhodné a potvrdiť tak argument Ruska, že v nich chýbajú aj iné údaje, nielen zmenky.

10:59 Obhajca Mandzák upozorňuje, že účtovná závierka, ktorú čítal prokurátor, sa líši od účtovnej závierky, ktorá je súčasťou znaleckého posudku z odboru ekonómia.

Skryť Vypnúť reklamu

Rusko reaguje na čítanie dôkazov. Opakuje sa: “Môžeme si čítať tabuľky, hodnotenia, je to nezmysel, nikto to tam nedal, pretože som to považoval za nepotrebné. Ak som sa mýlil, je to moja chyba.”

10:51 Prokurátor Šanta po prestávke naďalej číta účtovné doklady, vyjadrenia a iné doklady, ktoré sa týkajú účtovníctva televízie a predaja Ruskovho podielu americkej skupine CME. Žiaden z nich nezmieňuje zmenky.

10:40 Prestávka sa skončila. V správe, ktorú pre políciu vypracovala Markíza, sa píše, že americká skupina CME zaplatila Ruskovi za jeho podiel v televízii v dvoch splátkach 81 miliónov a následne 494 miliónov korún.

10:23 Všetky doteraz čítané listiny vypovedajú o tom, že o zmenkách neexistovala zmienka v účtovníctve, účtovných výkazoch ani žiadne zmluve či dokumente. Šanta skončil čítanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Reaguje Rusko: “Ja som vám hovoril, že tam nie sú. Nedal som ich tam, lebo som bol presvedčený, že tam vzhľadom na stav účtovníctva nepatrili.” Spochybňuje dôveryhodnosť dobových vyhlásení a auditov, pretože podľa Ruska nezahŕňajú ani iné skutočnosti než zmenky.

“V žiadnom prípade nemôžeme hovoriť, že to nebolo v účtovníctve, tak to neexistovalo,” povedal Rusko.

Predseda senátu vyhlásil prestávku a dal pokyn prezistiť, či prišla doručenka od svedkyne Ťapákovej. Mala prísť vypovedať na 10.30, zrejme nepríde. Prvý svedok bude potom bývalý riaditeľ TV Markíza Václav Mika.

Súvisiaci článok Piata zmenka Čítajte 

10:07 Proces je zatiaľ nudnejší a monotónnejší než v pondelok. Dôvodom je, že sa čítajú iba listinné dôkazy, ktoré boli už všeobecne známe. Sieň ožíva najmä vtedy, keď obhajoba niečo namieta.

Skryť Vypnúť reklamu

10:03 Vyjadrenie TV Markíza z 11. 09. 2018 k otázkam vyšetrovateľa: “Zmenky nikdy neboli vedené v účtovníctve spoločnosti ani v inej evidencii, v roku 2000 a 2001 poskytla spoločnosť vyjadrenie pre audítora podpísané Pavlom Ruskom, kde sa zmenky nezmieňujú.”

Pred prečítaním tohto listu obhajoba namietala, aby sa tento dôkaz nečítal. Senát námietky nevyhovel. “Markíza sa o zmenkách dozvedela 11. 06. 2016, keď jej boli doručené výzvy okresného súdu, aby sa vyjadrila k žalobám.” Podľa vyjadrenia sa o zvyšných dvoch blanko zmenkách dozvedela ešte neskôr 27. 12. 2016, tiež z výzvy súdu.

9:57 Rusko spochybňuje zmluvu, v ktorej vyhlásil, že Markíza nemá žiadne záväzky. “Pripravovalo sa to len formálne, nie je tam ani exekúcia, hoci Markíza jej čelila, to len dokazuje, že to bolo len formálne vyhlásenie.”

9:54 Obhajca Mandzák reaguje na čítanie zoznamu záväzkov a zopakoval argument Ruska: “Ja som ešte nevidel spoločnosť, ktorá by nemala žiadne záväzky.” Rusko sa chce opäť vyjadrovať k zmluve, v ktorej prílohe sa píše, že Markíza nemá žiadne záväzky.

9:47 Prokurátor zatiaľ prečítal úmrtné listy Ernesta Valka a Petra Čongrádyho a zmluvy, ktoré sa týkajú prevodov televízie Markíza, z ktorých vyplýva, že zmenky sa tam nespomínajú.

Číta aj spoločenskú zmluvu TV Markíza, uznesenia z jej valných zhromaždení či výpis z obchodných registrov, aby preukázal, že Rusko bol štatutárom televízie v rozhodnom čase.

Prečítal aj zoznam záväzkov zo zmluvy o prevode podielu, keď to Rusko riešil s podnikateľmi Jánom Kováčikom a Milanom Fiľom: “Zoznam záväzkov. Uvedené je tu žiadne,” číta Šanta.

9:33 Denník SME má na pojednávaní ilustrátorku Luciu Jaškovú, ktorá priebeh pojednávania kreslí, pretože fotografovanie a video nahrávanie hlavného pojednávania je zakázané.

9:28 Predseda súdu sa pýta, či môže začať dokazovanie. Slovo dal prokurátorovi Šantovi. Začínajú sa čítať písomné listiny. Najprv chronologicky podľa návrhu v obžalobe, čítať bude Šanta.

9:27 Obhajca Para predložil vyjadrenie Baskickej univerzity, ktorá reaguje na vyjadrenie experta Valery Aginskeho, ktorého si najala Markíza a spochybňuje v ňom posudok Baskickej univerzity.

Posudok zo španielskeho Baskicka si objednala obhajoba, aby vylúčila závery písmnoznaleckého posudku polície, podľa ktorého Rusko podpísal zmenky po roku 2013.

Zmenky však analyzovala expertimentálnou metódou, na ktorej nie je všeobecný vedecký konsenzus, skúma totiž vek atramentu až päť rokov dozadu, hoci akceptovateľné metódy hovoria iba o skúmaní dva roky dozadu.

9:21 Obhajca Ruska Marek Para namietal, že právnici televízie sa usmievajú, keď hovorí. “Je to znevažujúce, vyrušuje ma to,” povedal.

Para sa začal hádať s Lipšicom, predseda senátu musel na nich kričať “stačilo”. “Ja nemôžem nikomu zakázať, aby sa usmieval, ak neruší priebeh pojednávania,” povedal predseda senátu.

9:19 Obhajca Mandzák chce založiť do spisu nový posudok, ktorý reaguje na policajný posudok o tom, že Markíza a Kočnerove firmy Správa a inkaso zmeniek a Inkasný servis mali zmenky účtovať.

Súvisiaci článok Rusko skúšal vysvetliť zmenky, ani sudca mu po piatich hodinách nerozumel Čítajte 

Právny zástupca TV Markíza Daniel Lipšic tiež žiada doplniť nové listinné dôkazy. Vyjadrenie, ktoré je zatiaľ v angličtine, reaguje na výpoveď Ruska z pondelka, kde vysvetľoval kauzu Gamatex.

Lipšic povedal, že z listinného dôkazu vyplýva, že pri predaji TV Markíza CME boli známe záväzky, ktoré Rusko v pondelok spomínal s výnimkou jediného - zmeniek.

9:12 Ruskovi sa zrejme vybíjalo zariadenie, ktoré má k sledovaciemu náramku a začalo pípať, čím indikovalo nízky stav batérie. Predseda senátu mu umožnil zariadenia nabiť.

9:07 Obhajca obžalovaného Kočnera Michal Mandzák povedal, že nenavrhuje, aby sa čítala výpoveď Kočnera z prípravného konania (policajného vyšetrovania).

“Klient sa chce zúčastniť hlavného pojednávania a vypovedať v prípade, že sa hlavné pojednávanie vykoná v priestoroch Ústavu na ​Výkon väzby Bratislava,” povedal Mandzák.

Doplnil, že Kočner je pripravený vypovedať aj v inom väzobnom ústave než v Bratislave, ale nie v Leopoldove.

9:05 V pojednávacej miestnosti sa predseda senátu rozprával s právnymi zástupcami, verejnosť debatu nepočula, pretože v tom čase bol vypnutý prenos zvuku.

9:00 Pojednávanie sa už začalo, prítomný je obžalovaný Rusko, obhajcovia, právni zástupcovia TV Markíza a prokurátor Ján Šanta.

V utorok bude druhým dňom pokračovať hlavné pojednávanie v prípade obžaloby na podnikateľa z mafiánskych zoznamov polície Mariana Kočnera a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska.

Prokurátor ich viní z falšovania štyroch zmeniek televízie Markíza za 69 miliónov eur a marenia spravodlivosti. Hlavné pojednávanie začalo v pondelok 22. júlu, súd vypočul obžalovaného Ruska.

Prokurátor Ján Šanta prekvapil, keď predložil piatu údajnú zmenku podpísanú Ruskom, ktorá doteraz nebola v spise. Spochybňuje to hodnovernosť príbehu, ktorý Rusko s Kočnerom prezentujú, aby presvedčili o pravosti cenných papierov.

Ide o prvý proces, v ktorom Kočner vystupuje ako obžalovaný; štátne orgány ho 25 rokov chránili. Kočner je obvinený z ďalších piatich zločinov, prevažne ekonomických.

Stíhaný je však aj za objednávku vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela jeho snúbenica.

Bývalý minister hospodárstva a spolumajiteľ najsledovanejšej televízie Markíza Rusko je zas obžalovaný aj za objednávku vraždy niekdajšej obchodnej spoločnícky Sylvie Volzovej, čo údajne tiež súvisí s majetkovými nezhodami o Markízu.

Ako bude prebiehať utorok?

 • Marian Kočner nepríde, ešte minulý týždeň požiadal, aby súd konal v jeho neprítomnosti a súd to akceptoval na celé hlavné pojednávanie,
 • senát sa opäť vyjadrí k návrhu obhajcu Kočnera, aby sa pojednávanie presunulo do väznice v bratislavskom Justičnom paláci; tvrdí, že Kočner je ochotný vypovedať, keď sa presunie pojednávanie z Pezinka,
 • právnici TV Markíza sa chcú vyjadriť k výpovedi Pavla Ruska z pondelka, predseda senátu Emil Klemanič má doobeda povedať, či im to umožní,
 • popoludní od 13.00 hod. príde vypovedať bývalý riaditeľ televízie Markíza Václav Mika,
 • na 9.00 a 10.30 hod. sú predvolaní terajší riaditeľ Matthias Settele a bývalá riaditeľka Zuzana Ťapáková; Settele sa ospravedlnil a od Ťapákovej sa súdu nevrátila doručenka,
 • v ostatnom čase sa budú čítať listinné dôkazy (znalecké posudky, doklady a pod.).

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Bývanie v meste predlžuje život
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 31 132
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 16 252
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 15 575
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 9 869
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 9 257
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 908
 7. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 8 848
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 469
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 207
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 991
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Pavol Rusko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Marian Kočner, Kauza falšovania zmeniek TV Markíza
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.

Šéf koncernu Rosnefť Igor Sečin ukazuje Vladimirovi Putinovi plány na ropné projekty za miliardy eur.
Božidara Turzonovová.
Autorka Lucia Alchusová Chrenko vydala dosiaľ dve knihy netradičnú kuchárku Tak ma mama naučila a Bohémky so zaujímavosťami z Francúzska, kde strávila polovicu života.

Neprehliadnite tiež

Koronavírus: Počet úmrtí v Česku vystúpil nad osemtisíc (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili celkovo viac ako 104-tisíc nakazených. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 798 obetí.

Ilustračná fotografia.

Prichádzame o elitu, ostávajú najslabší. Študenti alarmujúco utekajú

Najviac prichádzame o budúcich lekárov a informatikov.

Stredná škola
Aj tento vstup na Braniskovej ulici čaká oprava.
Podľa gynekológa Petra Hladkého je debata o interrupciách nešťastne načasovaná.