Jasná 13. mája (TASR) - Vo vysokohorskom teréne sa vo výške nad 1800 metrov vyskytuje malé lavínové nebezpečenstvo, najnižší prvý stupeň z päťdielnej stupnice. Za posledných 24 hodín pripadlo v oblasti Tatier do dvoch centimetrov nového snehu.
Vo vysokohorských kotloch snehová pokrývka dosahuje výšku 20 až 130 cm. Vo Fatrách je nesúvislá snehová vrstva. Miestami sa môžu zosunúť snehové splazy zo snehu z poslednej periódy sneženia. Podmienky na túry sú všeobecne bezpečné, uviedol pre TASR službukonajúci Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v Jasnej Ondrej Vigaš.
Dnes ráno bolo na hrebeňoch jasno až polooblačno. Teplota vzduchu sa pohybovala od -7 do 1 stupňa Celzia. Fúkal mierny severozápadný vietor rýchlosťou do 20 km/h. Za posledných 24 hodín pripadlo v oblasti Tatier do dvoch centimetrov nového snehu.