BRATISLAVA. Vedenie Smeru odmieta obvinenia, že sa po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky v záujme udržania moci uchádzalo o podporu extrémistickej strany ĽSNS.
Uvádza sa to v stanovisku vedenia Smeru.
Pod vyhlásenie sa podpísal predseda strany Robert Fico, premiér a podpredseda strany Peter Pellegrini, podpredsedovia Juraj Blanár, Peter Žiga, Richard Raši a Robert Kaliňák.

„Je zarážajúce, že v súvislosti so Smerom médiá pracujú s akýmikoľvek neoverenými, skreslenými a nepravdivými informáciami, len aby mu poškodili. Pokiaľ by lož šírená médiami bola pravdivá, dnes by vláda pracovala v nezmenenom zložení,“ píše sa v stanovisku.
Vedenie Smeru pracovalo v krízovom období podľa hovorcu strany len s dvoma variantami.
„Prvým boli predčasné voľby plánované na 7. júla 2018. Druhým, pre ktorý sa osobne rozhodol vtedajší predseda vlády Robert Fico, bolo podanie demisie, čo umožnilo rekonštrukciu vlády SR a zachovanie stability existujúcej vládnej koalície. Súčasné obdobie potvrdzuje, že tento variant sa ukázal ako úplne správny,“ priblížil Mažgút.
Podnikateľ z mafiánskych zoznamov Marian Kočner mal podľa komunikácie z aplikácie Threema zariadiť, aby Najvyšší súd neoznačil ĽSNS za fašistickú stranu. Práve kotlebovci mali byť zárukou pre záchranu Ficovej vlády.

Threema odkrýva, že Fico a jeho vláda mohli po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej – teda v čase masových protestov – počítať s podporu Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko.
Desiateho marca 2018 napísal Kočmer Alene Zsuzsovej správu, v ktorej tvrdí, že Kotleba podrží Ficovu vládu. A dodáva: „Som vybavil, že NS SR (Najvyšší súd Slovenskej republiky, pozn. red.) pošle do p..e Čižnárove podanie na zrušenie ich strany. Súd povie, že nie sú fašisti. Tak sú mi niečo dlžní. Vidím dopredu pár krokov,“ tvrdí Kočner.
ĽSNS akékoľvek prepojenie na Kočnera odmieta.