SME

O tender na záchranky sa zaujíma aj Úrad pre verejné obstarávanie

Od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou žiadajú viac informácií.

Šéf ÚVO Miroslav Hlivák.Šéf ÚVO Miroslav Hlivák. (Zdroj: Archív SME )
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. O sporné výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby (ZZS) sa zaujíma aj Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) ako od verejného obstarávateľa preto žiada ďalšie informácie týkajúceho sa výberového konania.

TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa ÚDZS Janka Zvončeková.

Súvisiaci článok Kalavská: Ak šéf úradu pre dohľad pri záchrankách pochybil, navrhnem ho odvolať Čítajte 

"Môžem potvrdiť, že úrad sa zaujíma o informácie, ktoré boli v posledných dňoch medializované. Týkajú sa zabezpečovania presne a rozsiahle vymedzených záchranných služieb. ÚVO nie je zrejmý postup a ďalšie súvislosti, ktorý ÚDZS zvolil. Úrad musí všetky informácie preveriť a na základe nich rozhodne o ďalšom postupe," povedal predseda úradu Miroslav Hlivák.

SkryťVypnúť reklamu

ÚDZS má teraz päť pracovných dní na to, aby ÚVO vysvetlil, aké úkony verejný obstarávateľ vykonal podľa zákona o verejnom obstarávaní a v prípade, že nepostupoval podľa tohto zákona, prečo takýto postup zvolil.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) v pondelok uviedla, že zváži odvolanie šéfa ÚDZS Tomáša Haška v prípade, ak jej nebude vedieť vysvetliť sporné výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby (ZZS). Stretnutie bude iniciovať ešte tento týždeň. Podpredseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Marek Krajčí (OĽaNO) chce pre tender zvolať mimoriadny parlamentný výbor zdravotníctvo. Predseda zdravotníckeho parlamentného výboru Štefan Zelník (SNS) mimoriadny výbor zvolá, ak to bude potrebné.

SkryťVypnúť reklamu

Dôvodom pochybností okolo tendra sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu v tendri.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 961
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 585
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 769
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 591
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 282
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 010
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 589
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 096
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu