BRATISLAVA. Dobroslav Trnka sa ako generálny prokurátor stretával s politikmi, diplomatmi či obchodníkmi a niektoré z týchto stretnutí si podľa vyšetrovania tajne nahrával.

V spise je podľa zdrojov blízkych vyšetrovaniu záznam, ako nahrávacie zariadenie vo svojej kancelárii Trnka inštaloval aj s mafiánskym podnikateľom Marianom Kočnerom.
Kočner je od pondelka obžalovaný okrem falšovania zmeniek aj z úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Po zverejnených informáciách o úplatkoch za rôzne kauzy či korupcii pri voľbe generálneho prokurátora ide o ďalšie podozrenie zo závažnej trestnej činnosti, ktorú Trnka páchal ako generálny prokurátor.
Trnka je stále na organizačno-kontrolnom oddelení Generálnej prokuratúry, ktoré dozerá na iných prokurátorov.
Na podozrenie, že mal Trnka v kancelárii nahrávacie zariadenie, upozornil v nedeľu Roman Kvasnica, právny zástupca Zlatice Kušnírovej, matky zavraždenej Martiny. Trnka by podľa neho mal okamžite z prokuratúry odísť.
„Uvedomme si, že je podozrivý, že ako generálny prokurátor vo vlastnej kancelárii v budove Generálnej prokuratúry s osobou z kriminálneho prostredia inštaloval nahrávacie zariadenie pravdepodobne s cieľom vydierania. Je to najvyšší stav ohrozenia právneho štátu,“ hovorí Kvasnica.
Trnka cez víkend odmietol, že by niekoho nahrával. V pondelok podľa Denníka N neprišiel do práce s tým, že je práceneschopný. Či sa rozhodol odstúpiť z funkcie, nepovedal. Na otázky SME nereagoval.
Nahrávač Trnka
Nahrávok, ktoré polícia zaistila, je podľa informácií SME len niekoľko a nejde teda o desiatky hodín, ako napríklad v nahrávke v kauze Gorila.