SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Na súde sa rozoberalo kupčenie s údajnými zmenkami (minúta po minúte)

Pokračoval súd v kauze zmenky.

Ivan Cvik na súde s Kočnerom.Ivan Cvik na súde s Kočnerom. (Zdroj: SME - MARKO ERD)
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súd s Kočnerom a Ruskom sme sledovali minútu po minúte:

13:20 Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za sledovanie.

13:18 Na súde pokračuje čítanie listinných dôkazov, podľa informácií od obhajoby pôjde o listiny zo zasadnutí licenčnej rady, ktoré sa týkajú kauzy Gamatex.

Skryť Vypnúť reklamu

Medzi listinami nebude žiadna nová informácia, všetky tieto listiny iba dokumentujú priebeh kauzy Gamatex.

Denník SME preto ukončuje minútu po minúte, pokračovať v nej budeme v pondelok 18. novembra, keď bude hlavné pojednávanie pokračovať výsluchom ďalších svedkov

11:41 Bola vyhlásená obedná prestávka do 12.55 hod. Potom bude pokračovať čítanie dokumentov.

11:36 Čítajú sa dokumenty - rozhodnutia a návrhy súdov v kauze Gamatex.

11:34 Začali sa čítať výpisy z obchodného registra.

11:32 "Tieto čítané dokumenty z licenčnej rady potvrdzujú, že už v roku 1998 bola licencia TV Markíza ohrozená, pretože prerušenie vysielania aj vystúpenia politikov boli porušením licenčných podmienok a rada na základe toho mohla licenciu odobrať," tvrdí Kočner.

Skryť Vypnúť reklamu

Vedúca právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich hovorí, že dokumenty iba opisujú, ako kauza Gamatex v roku 1998 prebiehala a poukázala, že na súde vypovedala niekdajšia pracovníčka licenčnej rady a povedala, že licencia ohrozená nebola.

11:21 Ide sa čítať ďalšia listina z ústneho pojednávania licečnej rady.

Obhajcovia čítajú listiny doslovne, všetok ich obsah, hoci prokurátor Ján Šanta aj právny zástupca TV Markíza Daniel Lipšic ich poprosili, aby čítali iba relevantné časti dokumentov.

Predsedsa senátu Emil Klemanič vysvetlil, že do toho zasiahnuť nemôže, pretože obhajoba tvrdí, že celé dokumenty sú relevantné.

11:02 Momentálne sa čítajú listiny z rokovania licenčnej rady o Markíze z 90. rokov

10:44 Dnes mal prísť vypovedať písmoznalec Nouzovský, no nepríde, už teda nebude žiaden svedok. Zvyšok dňa sa budú čítať listinné dôkazy.

Skryť Vypnúť reklamu

Výpoveď Cvika

10:43 Šéfka právneho oddelenia TV Markíza Lucia Tandlich: “Zmenka, ktorú svedok opísal, je rozličná od štyroch zmeniek, ukazuje to iné umiestnenie podpisu obžalovaného Ruska. Je zjavné, že obžalovaný Kočner túto piatu zmenku dal do obehu, aby zdiskreditoval rôzne osoby a získal z toho finančný prospech.”

10:41 “Takúto kópiou som ja nikdy v živote nevidel,” vyhlásil Kočner na adresu tzv. piatej zmenky. K výsluchu svedka Cvika sa vyjadrí neskôr písomne cez obhajcov.

10:38 Cvik na otázu obhajcu Mareka Paru priznal, že komunikoval s advokátom Mariana Kočnera Andrejom Šabíkom.

“Pána Šabíka som kontaktoval ohľadne jedného sporu o pozemky, to je všetko,” tvrdí Cvik.

10:24 Cvik na otázky sudkyne Pamely Záleskej povedal, že po zadržaní Kočnera vlani v júni analyzoval a zbieral aj informácie o Kočnerovi.

Skryť Vypnúť reklamu

Cvik ešte predtým na otázky Kočnera povedal, že mu do väzby písal list.

Sudca Ján Buvala sa pýta, na základe čoho si svedok Cvik pamätá aj presný čas stretnutí nielen dátum, keď teraz nepoužíva poznámky. Cvik odpovedal, že sa včera pripravoval na túto výpoveď.

10:12 Otázky kladie právny zástupca TV Markíza Tomáš Kamenec. Cvik po jeho otázkach potvrdil, že Kamencovi písal z rôznych anonymných alebo cudzích emailových schránok.

10:07 Otázky kladie Marian Kočner. Pýta sa, kde pracoval Cvikov brat. Odpovedal, že v nejakej bezpečnostnej službe, ale poprel, že by Kočnerovi niekedy povedal, že by jeho brat (Cvikov) pracoval v SIS.

10:03 Obhajca Michal Mandzák sa pýta Cvika, či niekedy kontaktoval SIS so žiadosťou o spoluprácu. “Je to možné,” odvetil Cvik.

Skryť Vypnúť reklamu

10:00 Situácia v pojednávacej miestnosti okolo výpovede Ivana Cvika je neprehľadná, obhajoba sa snaží spochybniť svedka Cvika, on však odpovedá, že sa riadil iba pokynmi od Kočnera.

Nie je jasné, či Kočner Cvika neposlal za Sulíkom, aby ho neskôr diskreditoval touto informáciou. Nie je totiž jasné, prečo by mal mať Sulík záujem na overenie pravosti zmeniek.

9:58 Cvik tvrdí, že zmenku ponúkal aj novinárovi Tomovi Nicholsonovi alebo jeho exmanželka Lucii Ďuriš Nicholsonovej.

“To bolo cieľom pána Kočnera, aby som kontaktoval Sulíka a ľudí okolo neho, aby si boli istí, že zmenka je pravá,” tvrdí Cvik.

9:57 Cvik hovorí, že o zmenke komunikoval s pracovníčkou generálnej prokuratúry Plhákovou, aby ho nakontaktoval na prípadných záujemcov.

Informáciu už skôr zverejnil obhajca Marek Para, generálna prokuratúra to vtedy nekomentovala.

Skryť Vypnúť reklamu

Plháková podľa Cvika mala zmenku ponúknuť predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi, aby si overil, že zmenka je pravá. Okrem toho tvrdí, že zmenku ponúkal TV Markíze cez politika Milana Krajniaka, ktorého dal Kočner tiež sledoval spolu s novinármi a prokurátormi.

9:49 Cvik priznáva, že sa stretol s príslušníkmi NAKA.

“Pýtali sa ma na vzťah s pánom Kočnerom a na zmenku, ktorá je založená v spise,” tvrdí Cvik. Oni už o nej vedeli? pýta sa obhajca Para. “Predpokladám, že áno,” odpovedá Cvik. Dodal, že on policajtom odovzdal tzv. piatu zmenku - 27. 7. 2017 o 11. hod. Na toaletách v River parku ju odfotil spolu s Kočnerom. Fotografiu mal v mobile, stále ju má uloženú a je ochotný ju vydať.

9:45 “Diskreditáciu určite nie,” odpovedá Cvik na otázku, či niekedy Kočnerovi alebo komukoľvek inému na základe svojich analýz ponúkal diskreditáciu kohokoľvek.

Skryť Vypnúť reklamu

9:42 Obhajca Marek Para sa pýta, čím sa Cvik živí: Analýzou a zberom informácií, tvrdí Cvik.

“Nie nemám vzťah k osobám, ktorí sú príslušníkmi SIS,” odpovedá Cvik na ďalšie otázky. Cvik nevie konkrétnejšie priblížiť svoje živobytie. Cvik povedal, že nevie povedať, koľko zarába, ale žije “normálne”.

9:41 “Pán Kočner, napriek tomu,ako je medializovaný, je veľa ľudí takých ako ja, že niekdy sa dostanú do problémov, tak im Kočner nezištne pomohol. Nikdy odo mnňa nežiadal protislužbu,” hovorí Cvik o tom, že Kočner mu nezištne dal peniaze.

Cvik na otázku prokurátora odpovedal, že bol odsúdený za ekonomicku trestnú činnosť, poprel, že by s tým mal čokoľvek spoločné s Kočnerom.

9:37 Tzv. piata zmenkama mala byť vystavená 11. 06. 2000, vystavená mala byť Pavlom Ruskom na rada Mariana Kočnera na 26,192 mil. eur. Splatnosť mala nastať v máji 2016. Aval (ručenie) podpísal Rusko ako konateľ za TV Markíza.

Skryť Vypnúť reklamu

Cvikovi ju dal k nahliadnutiu. “Je to tá zmenka, ktorú mi pán Kočner dal k nahliadnutiu,” tvrdí Cvik. “Formát zmenky a tak ďalej sedí,” tvrdí Cvik.

9:32 Šanta navrhol, aby sa prečítala tzv. piata zmenka. Obhajca Marek Para to namietol a žiada, aby súd prikázal prokurátorovi doložiť do spisu aj podrobnosti o tom, ako polícia alebo prokuratúra získala tzv. piatu zmenku.

Senát povolil vykonanie dôkazu - prečítanie zmenky. Svedok je stále na svojom mieste.

9:31 “S pánom Ruskom sa nikdy nerozprával,” tvrdí Cvik. S Ruskom sa stretol náhodne.

9:27 Cvik teraz vysvetľuje, prečo nemal pochybnosti o pravosti zmeniek.

“Predpokladám, že ak by neboli pravé, tak by ich pán Kočner nevydal z ruky, aby ho ktokoľvek mohol usvedčiť. Presvedčilo ma aj to, že pán Kočner súhlasil s tým, aby sa prípadný investor zapojil do súdneho konania (o vymoženie zmeniek, pozn. red.),” tvrdí Cvik. Dopĺňa, že keď koncom augusta 2017 odovzdal jednu zmenku, tak naďalej Cvik s Kočnerom komunikoval.

Skryť Vypnúť reklamu

9:25 Šanta sa pýta Cvika, či vie, koľko bolo televíznych zmeniek, nie všetkých Ruskových.

Mal som obavu, že budú lietať vo vzduchu ďalšie zmenky. Mal som obavu, že to bude ako pri Duckého zmenkách a SPP.

Ivan Cvik

“Mal som obavu, že budú lietať vo vzduchu ďalšie zmenky. Mal som obavu, že to bude ako pri Duckého zmenkách a SPP,” tvrdí Cvik. Ale povedal, že on nevie, koľko bolo televíznych zmeniek.

9:24 Cvik tvrdí, že k nemu dostala informácia, že zmeniek je viac, dokonca až 28 kusov. Nakoniec to však Cvik uzavrel tak, že tento počet má byť počet zmeniek, ktoré počas života vydal Pavol Rusko (Rusko bol známy tým, že si bežne požičiaval peniaze na základe zmeniek, pozn. red.).

9:21 Kto všetko zareagoval, pýta sa Šanta. Cvik hovorí, že bližšie nespresnený producent z Českej republiky.

“Pán Rozin to zavrhol hneď po jednom alebo druhom stretnutí s človekom, ktorý bol zodpovedný za rokovania,” tvrdí Cvik.

Skryť Vypnúť reklamu

O koľkých zmenkách bola reč, pýta sa opäť Šanta. “Neviem,” odpovedá Cvik.

9:20 Cvik vypovedá, že Kočner mu jednu zmenku dovolil odfotiť, potom túto zmenku Kočner zabalil do nepriehľadného a zabezpečeného obalu.

Cvik vraví, že potom fotografiu zmenky vytlačil a záber rozposlal záujemcom - investorom. “Napríklad pánovi Rozinovi, napríklad rôzne investičné skupiny z Ruska a Česka, myslím si, že aj samotnú spoločnosť Markíza prostredníctvom ich právnych zástupcov sme kontaktovali,” vyratúva Cvik investorov, ktorých údajne oslovil.

9:15 Cvik hovorí, že Kočner mu odovzdal jednu zo zmeniek na 26 miliónov eur, ale nie je jasné, koľko ich vlastne kompletne predával. Šanta sa opakovane pýta, o koľkých zmenkách mu Kočner povedal. Ako to dopadlo, pýta sa Šanta. “Celé to dopadlo takým spôsobom, že záujemcovia pre prebiehajúcu medializáciu prípadu odstupovali od rokovaní, strácali záujem,” tvrdí Cvik.

Skryť Vypnúť reklamu

Kedy to bolo, pýta sa Šanta. “25. 7. 2017, samotné ukončenie administratívnej činnosti, kým som zmenku držal, skončilo 30. 8. 2017,” tvrdí Cvik. Na doplňujúcu otázku Šantu povedal, že práve v tomto čase mal k dispozícii jednu zo zmeniek.

“Podľa mojich vedomostí sa jednalo o originál, veci, ktoré na nej boli uvedené, boli modrým atramentom signované, predpokladám, že sa jednalo o originál,” odpovedá Cvik.

Dopĺňa, že táto zmenka bol vystavená na rad Mariana Kočnera a rubopis bol v tom čase prázdny.

Na základe džentlmenského dohovoru s pánom Kočnerom som zmenky ponúkol investorom na odkúpenie, prípadne na ich investičných vstup do súdneho procesu.

Ivan Cvik

9:11 Kočner sa podľa Cvikových slov rozhodol zmenky ponúknuť na predaj a ponúknuť ich potencionálnym investorom.

“Na základe džentlmenského dohovoru s pánom Kočnerom som zmenky ponúkol investorom na odkúpenie, prípadne na ich investičných vstup do súdneho procesu (aby ho financovali),” tvrdí Cvik.

Skryť Vypnúť reklamu

9:10 “Pána Kočnera samozrejme poznám, poznám sa s ním 7-8 rokov. Pána Ruska nepoznám, možno okrem jedného náhodného stretnutia. Pána Agha nepoznám, nikdy som sa s ním nestretol,” hovorí Cvik o svojom vzťahu k obžalovaným (Agh je v kauze zatiaľ iba obvinený, pozn. Red.).

“Stretol som sa s pánom Kočnerom ohľadne problémov s mojimi spoločnosťami, jeho názor na riešenie problémov bol naozaj správny, počas tohto obdobia sme sa v rámci tejto komunikácie stretli viackrát,” vypovedá Cvik.

“Naposledy sme sa stretli marec alebo apríl 2018. Riešili sme spolu zmenky. Odovzdával som mu jednu obálku, ktorú mi on predtým dal, ale to bolo asi v roku 2017,” tvrdí Cvik. Vypovedá, že v súvislosti so zmenkami sa s Kočnerom stretol dva až trikrát.

9:06 Na mieste pre svedkov už sedí Ivan Cvik.

Skryť Vypnúť reklamu

“Nie,” odpovedá Cvik na otázku, či je viazaný nejakou služobnou alebo inou mlčanlivosťou. Jeho výsluch navrhol prokurátor Ján Šanta, zatiaľ nie je známe, prečo. Pravdepodobne to bude súvisieť s tzv. piatou zmenkou.

Šanta sa ešte opakovane opýtal, či naozaj nie je Cvik viazaný službnou mlčanlivosťou. Špekuluje sa totiž, že Cvik pracoval alebo pracuje pre SIS.

9:05 Predseda senátu karhá médiá, pretože v utorok niekto v reportáži zverejnil tvár sudcov, čo je zákonom zakázané.

9:04 Väzenská stráž priviedla do pojednávacej miestnosti obžalovaného Mariana Kočnera, predseda senátu Emil Klemaniť novnárov vyzval, aby ukončili nahrávanie a fotografovanie.

Pojednávanie sa začína.

8:57 Verejnosť a novinárov už vpustili do pojednávacej miestnosti, hlavné pojednávanie pokračuje o 9.00 h. výpoveďou svedka Ivana Cvika.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako bude vyzerať streda 6. novembra?

 • Hlavné pojednávanie bude pokračovať o 9.00 hod., prítomný by mal byť aj Marian Kočner, ktorý je stíhaný vo väzbe,
 • Pavol Rusko dal už 28. októbra súhlas, aby sa tento týždeň pojednávalo v jeho neprítomnosti; Rusko a Kočner sa zatiaľ v tomto prípade v pojednávacej miestnosti nestretli
 • predseda senátu Emil Klemanič nečakane odvolal súhlas s online zvukovým prenosom, dôvody nevysvetlil, online zvukový prenos preto nebudeme vysielať,
 • doobeda príde vypovedať Ivan Cvik, nie je známe, v akej súvislosti, môže ísť o svedectvo v súvislosti s tzv. piatou zmenkou,
 • predvolaný je aj prvý písmoznalec Milan Nouzovský z Českej republiky, ale pravdepodobne nepríde,
 • v ostatnom čase sa budú čítať listinné dôkazy, podľa návrhov obhajoby a obžaloby,
 • pojednávacia miestnosť sa nachádza v budove väzobného ústavu, preto sú tu zvýšené bezpečnostné opatrenia, novinári nebudú môcť mať telefóny, pre verejnosť je tu 70 miest, z toho 50 pre novinárov,

verejnosť nie je oddelená od súdu sklom, všetci sú teda v jednej miestnosti, miestnosť strážia príslušníci väzenskej stráže, kukláči nie sú prítomní.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

Ako vyzeralo pojednávanie doteraz?

 • V pondelok 22. júla (minúta po minúte z 1. dňa, zhrnutie z 1. dňa) vypovedal obžalovaný Pavol Rusko, vinu odmietol a dôkazy spochybňuje.
 • Prokurátor Ján Šanta v prvý deň procesu prekvapil, keď predložil piatu údajnú zmenku podpísanú Ruskom, ktorá doteraz nebola v spise; síce môže spochybniť hodnovernosť príbehu, ktorý Rusko s Kočnerom prezentujú, ale ide iba o kópiu a podľa Šantu pochádza z „operatívnej činnosti polície“. Ak sa neobjaví originál piatej zmenky, súd ju vôbec nemusí pripustiť ako dôkaz.
 • Šanta sa v prvý deň zároveň pýtal Ruska, kto je to Slintoš a čo sú to slintoviny. Rusko sa ohradil, že ho otázka uráža a po námietkach obhajoby ju súd nepripustil.
 • V utorok 23. júla (minúta po minúte z 2. dňa, zhrnutie z 2. dňa) sa čítali listinné dôkazy a vypovedal bývalý riaditeľ televízie Markíza Václav Mika. Existenciu zmeniek vylúčil. Nie sú zaznačené v žiadnych účtovných dokladoch, Šanta prečítal všetky účtovné závierky a auditné správy z toho obdobia. Podľa Ruska dokumenty nie sú podstatné, lebo zmenky vraj nedal zapísať do účtovníctva zámerne.
 • V stredu 24. júla (minúta po minúte z 3. dňa, zhrnutie z 3. dňa) vypovedal Kočnerov spolupracovník Štefan Agh, zopakoval príbeh, ktorý na súde rozprával aj Rusko, ale výrazne zrozumiteľnejšie. Šanta zároveň predložil súdu prepis komunikácie medzi Aghom a Kočnerom, ktorý obsahuje aj prezývky Slintoš a slintoviny.
 • Slintoš je podľa Agha Rusko, slintoviny sú vraj dokumenty z Ruskovým starým podpisom, ktoré žiadal Kočner. Právny zástupca TV Markíza Daniel Lipšic povedal, že toto slovo má podľa komunikácie iný význam. Súd zatiaľ komunikáciu nepripustil ako dôkaz, teda ju nečítal, ale ani ju neodmietol.
 • V pondelok 29. júla (minúta po minúte z 4. dňa, zhrnutie z 4. dňa) prokurátor Šanta predložil komunikáciu medzi Kočnerom a podnikateľom Norbertom Bödörom, vypovedal bývalý riaditeľ TV Markíza Vladimír Repčík, ktorý existenciu zmeniek nevylúčil a bývalá šéfka Kancelárie Rady pre vysielanie Jarmila Grujbárová, podľa ktorej licencia Markízy v roku 2000 nebola ohrozená.
 • V utorok 30. júla (minúta po minúte z 5. dňa, zhrnutie z 5. dňa) vypovedala bývalá finančná riaditeľka televízie Markíza Radka Doehring, o zmenkách nevedela a ak by existovali, mali byť v účtovníctve, povedala. Rusko naďalej spochybňuje dôveryhodnosť účtovných výkazov. Ak Rusko naozaj v roku 2000 podpísal zmenky za 500 mil. korún, podľa Doehring nedáva zmysel, prečo svoj podiel v televízii predal len za 580 mil. korún, aby mu tak ostalo len 80 mil. korún, Rusko bol touto poznámkou zaskočený.
 • V stredu 31. júla (minúta po minúte zo 6. dňa, zhrnutie zo 6. dňa) bol predvolaný Kočnerov niekdajší kamarát, bývalý novinár a bývalý príslušník SIS Peter Tóth. Ten bez riadneho ospravedlnenie neprišiel, predvolaný bol aj Kočnerov kumpán Jozef Dučák st., ktorý sa ospravedlnil, údajne zo zdravotných dôvodov, čo dal predseda senátu preveriť, čítali sa najmä listinné dôkazy, ktoré obžalovaný Rusko priebežne komentoval.
 • V pondelok 9. septembra (minúta po minúte zo 7. dňa, zhrnutie zo 7. dňa) sa proces presunul do Bratislavy, prvýkrát bol vypovedať Marian Kočner, bol drzý k prokurátorovi aj k právnym zástupcom TV Markíza, nič nové nepovedal a držal sa príbehu, ktorý už predtým prezentoval Pavol Rusko. Na viaceré otázky neodpovedal. Nakoniec z pojednávania urobil šou, keď mal prísť neverejne vypovedať Peter Tóth a on si chcel zvoliť dôverníkov z radov novinárov.
 • V utorok 10. septembra (minúta po minúta z 8. dňa, zhrnutie z 8. dňa) vypovedala bývalá riaditeľka TV Markíza Zuzana Ťapáková, ktorá potvrdila, že o zmenkách nevedela. Vyjadrila sa aj k obsadeniu televízie Kočnerom v roku 1998, aj ona potvrdila, že Kočner prišiel s ozbrojencami. Po nej vypovedal terajší riaditeľ televízie Matthias Settele, ktorý existenciu zmeniek vylúčil. Neskôr pokračoval vo výpovedi bývalý novinár, niekdajší príslušník SIS a Kočnerov bývalý kamarát Tóth, jeho výpoveď bola neverejná, ale podľa skôr dostupných informácií vypovedá proti Kočnerovi a tvrdí, že zmenky sú sfalšované.
 • Vo štvrtok 17. októbra (minúta po minúte z 9. dňa, zhrnutie z 9. dňa) vypovedala Ruskova exmanželka Viera Rusková, ktorá síce potvrdila, že o zmenkách vedela, ale po otázkach dodala, že ich nikdy nevidela a viackrát sa zamotala. Vypovedať prišiel Kočnerov dlhoročný kamarát a kumpán Jozef Dučák st., ktorý si zo súdu uťahoval a poprel, že by pre Kočnera zháňal starý papier a atrament na sfalšovanie zmeniek. Vypovedal aj bývalý spolumajiteľ televízie Ján Kováčik, ktorý povedal, že o zmenkách nevedel, no obhajoba ho prichytila, že vypovedá inak než pred vyšetrovateľom.
 • V pondelok 28. októbra (minúta po minúte z 10. dňa, zhrnutie z 10. dňa) neprišla vypovedať Ruskova bývalá obchodná spoločníčka Sylvia Volzová a odkázala, že na Slovensko nemieni prísť pre obavu o svoj život. Predseda senátu Klemanič preto nechal prečítať jej výpoveď z prípravného konania. Bola strohá, obhajoba namietala, že sa počas výsluchu v prípravnom konaní nemohla pýtať dodatočné otázky. Senát zároveň pripustil prepis správ z aplikácie Threema Mariana Kočnera ako dôkaz, prokurátor Šanta prečítal aj komunikáciu s Ruskom. Vyplýva z nej, že Kočner a Rusko zlaďovali svoje výpovede pred súdom a Rusko pomáhal Kočnerovi, aby súd samotného Ruska odsúdil na zaplatenie 69 mil. eur.
 • V pondelok 4. novembra (minúta po minúte z 11. dňa, zhrnutie z 11. dňa) prišla vypovedať Kočnerova dcéra Karolína, aby spochybnila dôveryhodnosť svedka Petra Tótha. Pokračovalo čítanie správ z aplikácie Threema, podľa ktorých Kočner zohnal staršiu tlačiareň a starší papier. Odmieta, že by ich použil na falšovanie zmeniek.
 • V utorok 5. novembra (minúta po minúte z 12. dňa, zhrnutie z 12. dňa) vypovedal privatizér a bývalý majiteľ TV Markíza Milan Fiľo, ktorý o zmenkách nevedel a ak by o nich vedel, pravdepodobne by do televízie neinvestoval. Vypovedal aj podnikateľ v médiách František Mojto, ktorý Kočnerovej firme Gamatex požičal koncom 90. rokov 35 mil. korún, o zmenkách tiež nevedel. Tretím svedkom v utorok bola reportérka SME Nina Sobotovičová, ktorá s Ruskom a Kočnerom robila rozhovor vo februári 2017, keď už zmenky boli na súde, ale napriek tomu ani jeden z nich jej zmenky nespomenul a kauzu Gamatex opísali tak, ako bola dovtedy všeobecne známa – teda, že ju urovnala skupina CME výplatou 80 mil. korún.
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Domov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 394
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 239
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 417
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 460
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 741
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 613
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 263
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 096
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 079
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 5 982
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Pavol Rusko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Marian Kočner, Kauza falšovania zmeniek TV Markíza, Threema
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.

Plošné testovanie na Covid: Premiér Matovič oznámil plán Zachráňme spolu životy.
Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Výtery bez pointy

Vláda vyhodí milióny na testy, keď svet už beží preteky v očkovaní.

Peter Schutz

Neprehliadnite tiež

Dobré ráno

Dobré ráno: Štát ani neverí, že otestuje každého

Slovensko si vyskúša skríningové pretestovanie krajiny.

Predajca áut tvrdí, že stromy ohrozovali autá. Parkovisko je od väčšiny vyrúbaných vzdialené viac ako 10 metrov.
Penzák je významnou architektonickou dominantou a kultúrnou pamiatkou Nového Smokovca.
Zosun časti pôdy na sídlisku Sekčov. Obyvatelia sa boja v blízkosti parkovať.